Polecane posty

piotr89    48

Ale ale tą dopłatę za 4 kwartał wywalczył były minister a teraz czekamy na energiczny ruch nowego ministra rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Nie rozsmieszaj mnie czlowieku .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś się musi na rynku powoli ruszać dziś dzwonił do mnie pośrednik który ode mnie kupuje z pytaniem czy mi już coś urosło na sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Dzisiaj poszło kilka sztuk po 4.6 na WBC. Maciora 2.7zł. Tydzień temu jak dzwoniłem to 4.4 były. A jak coś rusza to tylko skup żeby zapełnić chłodnie i potem dostać jak najwięcej za przechowywanie. Według mnie to jest chore bo jak zapełnia chłodnie to znów cena spadnie sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

@jaco tu chodzi bardziej o pana na L... i końcówce 007

Ale ja popieram Kolego rząd i aż miło patrzeć jak angela sie wku....a  na pis :D Bo tuska to jak małego chłopca  traktowali a sie skończyło :) I fakt wiecej już w te dwa mies zrobili jak sawicki przez rok do paliwa rolniczego podnieśli na 1 zł i dopłaty w końcu do świń :) Sawicki nigdy by nie dał bo nie chcial po prostu :) A w trwam tydz temu poseł pis mówił że trwają prace nad ustawa o Etykietowaniu kiełbas :) Oby szybko wprowadzili to :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

i obyś miał rację, tylko pamiętaj kaczor z ruskim sie nie lubi, z niemcem też, to powiedz z kim polska ma handlować? z Węgrami? raczej słabo to widze. Dopłatami do świń to nie nazwałbym bo co to za dopłata za 3(4) miesiące, może mi sie akurat udało sprzedać w sierpniu i styczniu ? i co? ślizgnie mi sie ta pseudodopłata w wysokości DO 70zł. Ogólnie nie podoba mi sie ogólna władza bo to co poczuli ludzie pisu (tą WŁADZĘ) u  mnie w opolskim źle wróży dla mojego regionu, chodź w sumie mogę mieć na to wyjebane, zrobie tak jak dużo moich znajomych już zrobiło, albo chce zrobić czyli kierunek DE. Tym sposobem pis zajedzie nasz region do końca i zostaną same babcie i dziadki którzy uchowią se 10 kurek, 10 indyków 3kaczki 100m^2 ziemniaków i znowu spożycie produktów rolnych nie wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

wiecie z kim się dogada nasz Napoleon- pojedzie do Korei i będzie Mao Brakowao :D  :D  :D

Nie bardzo szaleje za mocherami ale przynajmniej coś robią - za rok będzie można powiedzieć czy to działania zaczepne czy walą ślepakami.

Za wcześnie jeszcze na wieszanie psów.

Ja widzę jedną ogromnie dobrą rzecz- pamiętacie czy kiedykolwiek na obradach sejmu było tylu posłów na sali co teraz!  B)

Pilnują się nawzajem czy ktoś coś nie kombinuje, a nie sala pusta, albo spanie i komórki czy tablety u nielicznych co zostali, skończy się może branie kasy

i hulanie zamiast wypełnianie mandatu w miarę przyzwoicie.

 

A w temacie cena półtusz w Łukowie bez zmian od jakiegoś czasu, do 20 sztuk E klasa 4,7 - 4,9 zł. 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Z trzodą bedzie tak  - dopóki są niedobitki polskiej hodowli , rolnicy w tuczu kontraktowym bedą dostawali około 40 zł do sztuki , ale kiedy całkowicie gospodarstwa zaprzestaną hodowli polskich świn ( gospodarstwa rodzinne) wtedy cena za tucz kontraktowy spadnie , i to jest pewne , cene dyktują koncerny zachodnie , i w tym rzecz nie chcą agresywnie znszczyć polskiej hodowli , robią to powoli i udaje im sie to , niestety partia chłopska doprowadziła do tego , smutna prawda , mam nadzieje ze ktoś sie opamięta tak jak ten rząd i zrobią coś zeby w koncu polak rządził w swoim kraju


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

i obyś miał rację, tylko pamiętaj kaczor z ruskim sie nie lubi, z niemcem też, to powiedz z kim polska ma handlować? z Węgrami? raczej słabo to widze. Dopłatami do świń to nie nazwałbym bo co to za dopłata za 3(4) miesiące, może mi sie akurat udało sprzedać w sierpniu i styczniu ? i co? ślizgnie mi sie ta pseudodopłata w wysokości DO 70zł. Ogólnie nie podoba mi sie ogólna władza bo to co poczuli ludzie pisu (tą WŁADZĘ) u  mnie w opolskim źle wróży dla mojego regionu, chodź w sumie mogę mieć na to wyjebane, zrobie tak jak dużo moich znajomych już zrobiło, albo chce zrobić czyli kierunek DE. Tym sposobem pis zajedzie nasz region do końca i zostaną same babcie i dziadki którzy uchowią se 10 kurek, 10 indyków 3kaczki 100m^2 ziemniaków i znowu spożycie produktów rolnych nie wypali

 

Sporo w tym racji co piszesz ale zauważ, że poprzednia władza  biegała po majdanie bronić Ukraińców i co Nam to przyniosło dobrego? a embargo na Polskie produkty spożywcze, dlatego wieprzowina na skupie kosztuje ile kosztuje a jabłka już drugi rok rozdają za darmo. Po kiego było wtykać nos w nie swój interes, do Ukrainy produktów nie wyślemy bo mają swoje a oni bardziej do Nas patrzą pszeniczkę bez cła wepchać. Jestem zdania, że z każdym sąsiadem należy żyć przynajmniej w poprawnych stosunkach ale z drugiej strony nie wolno nikomu pozwolić wejść sobie na głowę. Tu akurat dobrze PIS chcę zrobić z podatkiem bankowym czy od supermarketów zawsze coś zostanie u Nas, w TVP porządek zrobić z Lisami itp. bo bardziej stronniczej dziennikarzyny jak on to daleko szukać to  na plus. Z Ruskimi powinniśmy prowadzić interesy ale niestety, PIS zginie a dalej nie będzie handlu....tu dumę należy schować do kieszeni ale to nie za PIS. 

Cena bez zmian 4 plus VAT pow. Jasło.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

w TVP porządek zrobić z Lisami itp. bo bardziej stronniczej dziennikarzyny jak on to daleko szukać

Święta prawda, za bardzo go nie oglądam bo mnie irytuje ale program jest tendencyjny, wedle jego widzi mi się i zaprasza tych co za bardzo mu nie przeszkadzają.

 

 

 

 

jabłka już drugi rok rozdają za darmo

Jabłek nikt za darmo nie rozdaje, za jabłka w szkole płaci agencja i stosunkowo lepiej niż za świnie.Dowód- jak sadownicy narzekają to zaraz jest szum,

teraz cicho w mediach.

Nadzieja w tym że się skończy machanie szabelką tam gdzie nie potrzeba to może i stosunki gospodarcze się nieco poprawią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Jak to jest z dopłatą do tucznika 70 zł od kiedy do kiedy będzie obowiązywac ? trzeba isc z fakturami do agencji czy jak to załatwic ? 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3.20 netto - czyli bez zmian a świń oporowo na skupie  :unsure:

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to jest z dopłatą do tucznika 70 zł od kiedy do kiedy będzie obowiązywac ? trzeba isc z fakturami do agencji czy jak to załatwic ? 

 

Jeszcze czas na wnioski i na pewno nie będzie 70 zł tyko ok 50 zamknięty a Ci co prosiaki kupują 25 ale dokładnie będzie wiadomo jak wnioski będą przyjęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj