Patryczek96

Siew kopru, szykam partnera.

Polecane posty

Patryczek96    5

Poszukuje osoby która mogłaby siać dla mnie koper ogrodowy, zapewniam odbiór na terenie pow. Kłobuckiego (w cenie), stała cenę, płace od ręki. Uprawa kopru nie należy do trudnych, dla osób bez doświadczenia zapewniam wskazówki uprawy (jestem w stanie przyjechać i ocenić stan uprawy oraz doradzić w razie problemów) , po konsultacji ustalam termin, odmianę (zapewniam opryski oraz nasiona) i areał siewu. przy dobrej agrotechnice oraz nawadnianiu realny plon wynosi od 10-20 ton/ha, przy nakładzie ok 3000zł/ha. Osoby zainteresowane proszę o prywatna wiadomość. Dla osób zainteresowanych z poza okolic pow. Kłobuckiego  proszę o kontakt. Cena do uzgodnienia na PW, na pewno się jakoś dogadamy.

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dołączam sie do pytania wyżej, Jaka cena poza tym? koper ma być młody? czy do kwaszenia?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Dlaczego na PW? Przecież to nie tajemnica, inni będą wiedzieć czy warto w to wchodzić czy nie ale opowiedz dokładnie na warunki jakie maja być tej "umowy" areał i w ogóle. No i czy w ogóle podpisujesz jakąś umowę i nie wiem dajesz zaliczkę czy "koszt" nakładu na areał? by było wiadomo że nie sieje na "pałę" mało informacji. No i nie odpisałeś na temat odległosci


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

rzuć minimalną cenę za kg jaką mógł byś dać to pogadamy

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Ilości jakie mnie interesują to ok. 1-2t tygodniowo w okresie maj-wrzesień. Cena minimalna to 0,65zł/kg. Nic na "pałę" jeśli ktoś ma obawy na początek może zasiać ok 10arów (koszt produkcji na takim areale to ok 200zł-nawóz,nasiona,opryski), jest to minimalny areał (dobrze zadbany koper da ok 1.5t zielonej masy z tego areału). Siew odbędzie się powiedzmy w taki sposób:

-pierwszy siew wczesną wiosną (konieczna jest agrowłóknina) lub po przejściu mrozów (już bez agrowłókniny) ok 5arów

-drugi siew 2 tyg. po pierwszym, kolejne 5 arów

-itd.

 

Podczas kupna kopru z pierwszego siewu płacę od ręki za towar + zaliczka w wys.10% za koper z kolejnego siewu (powiedzmy że łącznie kopru z pierwszego siewu to 1t, więc zaliczka za następny to 10% z tej tony) itd..

Dodam, że współpracują ze mną już 3 osoby z moich okolic, dwie od ponad 3lat, ostatnia nawiązała ze mną współpracę w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

jak wygląda siew siewnik zbozowy wystarczy zbiór rotacyjną i co dalej mam to jakoś wiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

siew zwykłym siewnikiem pchanym do warzyw, koszenie odbywa się kosiarką listwową "osa" (rotacyjna bardzo zniszczy koper i będzie dużo ubytku, wiązanie w takie kraczki, tak jak kiedyś wiązała snopowiązałka po ok 20kg w jednej. U mnie pracuje coś w podobie tego: http://olx.pl/oferta/siewnik-do-warzyw-piertuszki-marchwi-CID757-ID2d4ZX.html#f48ebe20c3;promoted

Tylko, że u mnie idzie jeszcze jeden wał za siewnikami aby kosić kosiarką jak najniżej. za kosiarka dwie osoby wiążą. Kraczki trzeba przenieść w przewiewny cień, aby koper się nie zaparzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

odnośnie nawózow to jakie stasujesz jakie herbicyd, ochrona widziałem u sąsiada jeszcze stara kosiarkę jeszcze na stalowych kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

-Polifoska6 400kg/ha

-Najlepiej kawałek po oborniku, (koper daje rekordowe plony przy nawadnianiu- rekord w tamtego roku u znajomego z 6arów 1,8t )

-herbicyd Stomp

-Mocznik jak koper ma 15-20 cm

-Karate zeon na mszyce

-od tamtego roku dolistnie dr. Green

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

najważniejsze pytanie czy odległość 350 km ci odpowiada jestem z zamojskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Nie wchodzi w grę, kopru potrzebuję partiami po ok 1-2t/ tyg. zrobić 700km w dwie strony po tonę kopru, to trochę za dużo wychodzi..

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

No to lipa, jakbyś jeżdził dalej (do mnie jakieś 200km) to byśmy mogli po handlować.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez wojtas007
      Witam mam pytanie co może być przyczyną nierównej odległości posianego ziarna kukurydzy...dodam że wysiewa dobrze ilość ziaren tyle ile ustawie tylko odległości nierówne. Siewnik Gaspardo st300
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj