WojtekWawszczak

kosiarka konna czy osa co lepsze?

Polecane posty

Witam zastanawiam się nad kupnem kosiarki osy lub konnej do c 330 i nie wiem co będzie lepsze mam 4 ha łąk i trawa na nich jest dosyć gęsta i miejscami bardzo wysoka co będzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Żadna z nich. 4 ha to już nie tak mało. Zamęczysz się takimi wynalazkami. Jak możesz to dozbieraj i kup rotacyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

30 lat temu poszło coś takiego na złom. na to bym nie wpadł że ktoś będzie szukał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Najlepsza bedzie rotacjna 1,35m  ;)

Osa i konna to ANTYKI !!! 

Stare to dobre:skrzypce-wino i pianino  :D

Pozdrawiam


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

1,35m na dwa nożyki/bęben to chyba słaby pomysł. Najlepiej używaną polską famarol 1,65m bym Ci proponował- 1700zł i masz sprzęt w przyzwoitym stanie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

kup lepiej używana rotacyna można znaleźć za 1000-1500zl nawet trochę wyremontowac, na gęstej trawie te listwowki się zapychaja szkoda Twoich nerw na taką kosiarke


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

miałem mesko 135 i z 10 lat dawała radę zlikwidowano chodowle i kosiarka zmieniła właściciela jakoś nie było z nią problemów a ciągal ja t 25 I 4 ha to miałem własnych łąk i jeszcze ulugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
 

30 lat temu poszło coś takiego na złom. na to bym nie wpadł że ktoś będzie szukał

A szkoda bo fajna zabawka do koszenia niedojadów.

 

 

Żadna z nich. 4 ha to już nie tak mało. Zamęczysz się takimi wynalazkami. Jak możesz to dozbieraj i kup rotacyjną

3ha koszone 3 razy rocznie właśnie kosiarką OSA + koszenie niedojadów.

Zapotrzebowanie na moc małe, szerokość koszenia coś ok 180cm a nie jak w rotacyjnych 135-165cm. Trawa skoszona a nie zmemłana i niedokoszona. Tyle zalet.

Wady, mało kto umiał tym kosić, równy teren bez kretowin co oznacza że co wiosna to włokowanie, sporo nożyków jak ktoś kosi kołki/kretowiny do ostrzenia/wymiany itp. Pamiętam że łącznik przy kosie robił czasem problemy.

 

Stała u mnie przez 10 lat nie używana, teraz założyło się nowe paski i cięcie koniczyny w pierwszym pokosie. Jak znam życie to teraz będzie znowu stała 10lat ;) bo nie mam zwierzaków.

Sąsiedzi na około koszą rotacyjnymi ale C360 im czasem zdycha ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kosiarka konna to całkiem ładny sprzet Będziesz to ciągać traktorem a jak się zepsuje to możno koniem.Bardzo uniwersalna maszyna

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Do trawy to jak wszyscy mówią najlepsza będzie rotacyjna. Sam miałem kiedyś konną przerobioną do ciągnika i koszenie gęstej trawy to była masakra. Wywaliłem ją na złom i kupiłem rotacyjną a nie mam nawet całego hektara łąk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Jakoś nikt nie wspomnial że konną trzeba we dwóch jeżdzić.Osą nie koszę z 15 lat,konną ,z 25.Jeśli teren równy bez kretowisk ,bez klinów,drzew,kamieni a trawa nie niska i gęsta,i jak załapiesz o co chodzi to tylko pomykasz osą i śmiem twierdzić że lepszą robotę można zrobić niż byle rotacyjną . Kup rotacyjną 130 i niech się śmieją że wąska,zamontuj przetrząsacz pokosów taki jak u mnie w galerii,a japy pozamykają :) .Tryby,całe te kopyta [odlewy z łożyskzmi plus oś]  jak ja mówię ,co trzymają talerze są identyczne jak w kosiarce 185,i zgadnij która dłużej wytrzyma :mellow: . Konną to możesz postawić przy kurniku ku szczęściu niepojętemu srelów,i zazdrosnym spojrzeniom zawiedzionych pokrzyw i złomiarzy :blink:  ;)  :D,a z kół wycięłem tak z 50-55 stopni okręgu i wyszła pyszna ławeczka niezwykle pomocna do spożywania  :huh: zupki :blink:  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj