adiwartal

bizon z056 czy mercator 75

Polecane posty

ROL--PARTS    3

Ja Polecilbym szczerze Claasa .(tylko w Bardzo-Dobrym stanie,nie krajowke ktora ponad 20lat kosi juz w PL).

Z czesciami problemu nie ma wiekszego.A jesli kupisz dobry egzemplarz to wiekszych napraw,niz wymiana paska-lozyska robil nie bedziesz.

No i w Mercatorze silnik wolnossacy Perkins jest na +. Spalania zawrotnego nie ma.

Co do Bizona no to tylko tyle,ze czesci tanie i ogolnie dostepne.A pozatym no to niestety ale nasze rodzime kombajny sa awaryjne.

Musialbys sie chyba przyzwyczaic do remontu skrzyni co sezon itd. :) Pozdrawiam


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jak kolega wyzej stare bizony to juz wyeksploatowane rupcie przewaznie kosily setki ha w SKR-ach potem u rolnika .Nie skupiaj sie na jednym modelu bo mozna fajne maszyne trafic gdzie slimak w hederze prawie nic nie wytarty .A zachodni nawet wezszy lepiej poradzi sobie niz bizon .Ja mam dronningborga d 3000 i smiga az milo dostep do wszystkiego jest malo pali jeden aku. a nie 2szt za 1tys .Duzo by pisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

popieram kolegow tez bym wolal jakis zachodni iz te nasze stare bizony, proponowl bym ci tez obejrzec consula tez ciekawa maszyna na srednie gospodarstwo. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

W Mercatorach 75 jest tez,czesto hydraulicznie rozkladana rura-naprawda fajna sprawa.

Jaki masz budget ? To Ci moge powiedziec,czy starczy na cos fajnego .

 

 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

Bizon bez urazy to przeżytek jak ktoś sprzedaje to jest wyciuchany lub zmienia na inny bo jakość części jest słaba i kupując koło pasowe na napęd chedera chodzi tylko 3 godz i się rozlatuje bo nie jest nitowane tylko zgrzewane ja osobiście miałem kupić Marcatora 75 ale dałem spokój bo cena kosmos za tak stary kombajn bez kabiny to tak jak bym miał za bizona dać 50 tys bez kabiny to lekko za dużo  kupiłem volvo 1150 na hydrostacie w galerii mam filmik jak koszę to jest to samo co bizon Sampo 2020 czy tak zwany z 140 w tych latach volvo z sampo współpracowało i  spalanie ok 12 l z sieczkarnią bez ok 8 kabina z nawiewami czujnik strat ziarna czujnik awaryjności czujniki na podajnikach wytrząsaczach na młocarni itp heder 3 ,20 młocarni nie zatyka jak w bizonie przepustowość bizona 4 wytrząsacze dłuższe jak w bizonie części od ręki max 1 dzień ale to jak jakiś wał urwie czy coś bo koła pasowe to od ręki łożyska polskie pasy z Sanoka po 30 zł hydro piękna sprawa do każdego zboża dopasowuje prędkość bez palenia  sprzęgla plus 3 biegi czyści o wiele ładniej od bizona mam sita nie rafki tzn nie muszę wyjmować na inne zboże zbiornik 2 t moim zdaniem trzeba iść do przodu i czujniki muszą być itp wiadomo na ile nasz budżet pozwoli ale kabina to podstawa nie jemy kurzu i zawsze przed deszczem chroni co do marcatora to nie wiem znajomy ma niby chwali tylko części drogawe mówił ale podobno dobry kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

popieram kolegow tez bym wolal jakis zachodni iz te nasze stare bizony, proponowl bym ci tez obejrzec consula tez ciekawa maszyna na srednie gospodarstwo. pozdrawiam;)

 

Kolego niestety za fajnego Consula cenia prawie tyle co za Mercatora.

A kupic Consula wyjechanego-to lepiej te pieniadze zgubic.

Consul ma silnik obok kierowcy co jest wielkim minusem.

W Consulach te podsiewacze sa troche ,zle skonstruowane.

No i maly przerob.Heder waski itd.

 

Jak bys byl zainteresowany.Nie to,zebym robil reklame sobie  ;)  To mam to orzenienia Sampo 650 Heder 3,3m koszenia,Kabina,Sieczkarnia,Silnik 4-Valmet 84km,opony 80%

Cena taka ostateczna 17.000pln 

Nie uzytkowany w kraju.Sprowadzony z Finlandii.Wszystko jest tam ok.Ogolnie do przejrzenia tylko przed sezonem jakis tam pasek wymienic nic wiecej.

Link do ogloszenia http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-sampo-rosenlew-650-kabina-sieczkarnia-heder-3-3m-CID757-IDbDKR1.html


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Bez urazy to volvo 1150 to jakiś najnowszy cud techniki jak najmłodsze mają 30 lat

 

Kolego porownywanie Bizona z zachodnim kombajnem to tak jak,porownac 15letniego Poloneza z 30letnim Mercedesem.

Co bedzie lepsze ? Mercedes przejedzie spokojnie Milion km. A Polonez po 200.000km sie rozleci.

Pozdro 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

dla czego ma się skrzynia w bizonie rozlecic i niby co tak się psuje? my mamy bizona Z056 od nowości i nie było żadnych większych awarii normalne zużywające się elementy nic po za tym ja osobiście wolałbym bizona od wyeksploatowanego wynalazka. piszecie że wszystkie są po PGRACH szukaj od pierwszego właściciela a nie po żałujęsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

dla czego ma się skrzynia w bizonie rozlecic i niby co tak się psuje? my mamy bizona Z056 od nowości i nie było żadnych większych awarii normalne zużywające się elementy nic po za tym ja osobiście wolałbym bizona od wyeksploatowanego wynalazka. piszecie że wszystkie są po PGRACH szukaj od pierwszego właściciela a nie po żałujęsz

 

 

Tylko znalesc takiego ZO56 co jest wychuchany-bez awaryjny itd. no to tez jest sztuka  :)

 

'' Prawda jest jak du... kazdy ma swoja '' J.Pilsudzki 

No i wiadomo ,ze jak masz go od nowosci.To calkiem inna sprawa.Jak to mowia:Jak dbasz-tak masz.  ;)  

 

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh ja bym się nie łudził, że 30-40letniego claasa kupie, a potem drugie tyle do niego nie włoże.... bo niby jak... stał na zachodzie i czekał na mnie?

Heh znajomy dominatora z 82r sobie przywiózł od bauera, u którego niby tym kombajnem pracował w żniwa... siać to po tym kombajnie nie musi. Jak on to sprawdził bladego pojęcia nie mam ale łudzi się, że sprzeda dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

heh ja bym się nie łudził, że 30-40letniego claasa kupie, a potem drugie tyle do niego nie włoże.... bo niby jak... stał na zachodzie i czekał na mnie?

Heh znajomy dominatora z 82r sobie przywiózł od bauera, u którego niby tym kombajnem pracował w żniwa... siać to po tym kombajnie nie musi. Jak on to sprawdził bladego pojęcia nie mam ale łudzi się, że sprzeda dalej

 

Wiadomo jak sugerował się przy zakupie ceną na to takie tego skutki :) 

Niestety nie czarujmy się ale takiego Dominatora nie kupowali tam aby on sobie stał.

Tylko to kosiło w latach młodości po 200ha.

A jak jest to Dominator z z 82-rocznika czyli jest to z serii:z 6 na końcu tzn.66-76-86-96.

To jak tylko cene wystawi dobrą to ani się obejrzy i już go nie będzie. 

 

Co do Mercatora 75 jak się kupi takiego z przebiegiem 2000mtg-2500mtg.to spokojnie będzie chodził lata.

Lecz widziałem takie egzemplarze co na budziku miały 4000mtg-5000mtg.Wtedy nie ma się co spodziewać

Pozdro


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

86. prawie 70tys. chyba sobie jednak postoi. Ile może kosztowac podsiewacz do takiego? bo podobno z tego powodu tak sieje za sobą. Jakoś nie spotkałem ogłoszenia z taką częścią. Z drugiej strony ten podsiewacz musiałby być sitem żeby konieczna była jego wymiana... troche mi to nie gra a wiadomo, że nikt prawdy nie powie jak chce sprzedać :P

 

A tak na marginesie, bo widze że Pan dobrze w temacie siedzi.... tak do 100-120 tys zł jaki solidny kombajn można by kupic bez przepychu elektroniki? 80ha rocznie do koszenia

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzichu80    1

Panowie kosiłem bizonem a od trzech sezonów mam fergusona 506 robi to samo bez awarii o paliwie nie wspomnę dla mnie nie ma porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Nowa podłoga podsiewacza kosztuje około 800pln.

Kompletny używany podsiewacz w Bdb stanie podobnie.

Zdarza się,że podsiewacz jest dziurawy,ale to ktoś musiał nie czyścić podsiewacza i kombajn stał na dworze.

 

I jak jest przerdzewiały podsiewacz-albo jak się nie umie ustawić kombajnu no to niestety tak będzie  ;)

A co do ceny kombajnu 70.000pln to trochę sporo ( rzeczywiście Niemiec go skasował-jak jeszcze kombajn tak działa).

 

A co do dobrego kombajnu-to każdy będzie działał jak nie ma nawalonych Mtg.

I jak jest oczywiście zadbany,I to nie ma wyjątku czy to Claas-John Deere-New Holland itd.  ^^

Edytowano przez ROL--PARTS

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh napewno to są takie śmieszne kwoty za podsiewacz? jakiś dziwny ten mój znajomy. remontuje i mam sprzęt.... jakby trzeba 10tys włożyć w takiego to można by się zastanwiac ale 800? psss jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

A i co do kombajnów.

Cofanie liczników w kombajnach przez Handlarzy jest na porządku dziennym w takim Dominatorze 98 przebieg 4000mtg. to jest normalka.

I nie jest to dużo jak jest zadbany (wymieniany olej na czas-jak się coś popsuło to wymieniane-a nie spawanie)

Ale w Polsce Ci ludzie powiedzą :Panie to on w jakimś PGRze tam musiał chodzić.

I wszyscy kręcą liczniki z 4000-5000-6000mtg na 2000mtg a później ludzie mówią te to szroty itd.

A nie ukrywajmy dobre-większe-zadbane kombajny na Zachodzie są również w cenie.

 

Tak jak z autami.Niektóre firmowe auta w Niemczech robią rocznie 150.000km.

A ludzie u nas by chcieli auto 20letnie z przebiegiem też 150.000km

Przywiezie handlarz z przebiegiem 500.000km cofnie na 150.000km a potem kupujący zdziwiony bo się psuje.

 

Także Panowie najważniejszy Stan Techniczny-I jak zadbana maszyna.

 

 


A co do podsiewacza tak podłoga podsiewacza na 100% nie jest droższa.I sam podsiewacz również.

Tych modeli Classów są dziesiątki sztuk więc z częściami problemów nie ma.

 

Są tacy Czarodzieje. U mnie ma jeden w okolicy John Deere 952.Ma rozwalony całkiem podsiewacz.Miałem taki jak nowy,ale on myślał,że wyrwie za 2-worki ziemniaków.

To było jakoś w sezonie,wystawiłem  na olx. to sprzedałem w ciągu 2-godzin.

A on spawa 3-rok.Jest to niewyważone-i w konsekwencji rwie się wszystko dalej.

Ale jak powiedziałem mu 1000pln to powiedział,że mnie chyba poje....  B)

Takie to są niektórych oszczędności :) 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a to mało takich... na zachodnie sprzęty się rzucił a jedyne w co zainwestował do niego to...... spawarka... wkońcu pozbywa się maszyny a TY jeśli się na to coś skusiłeś, po jakimś czasie dowiadujesz się..... nasi tu byli :D

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

co do tego podsiewacza w tym clasie to chyba po bokach sa takie waskie długie gumy nitowane zeby ziarna nie gubił  trzeba to pewnie wymienic bo szczur sie do nich dobrał 

napewno zachodni bedzie lepszy od bizona autor nie napisał ile chce przeznaczyć pieniedzy na ten zakup ale merkator 75 lub dominator 80 85 to w granicach 35000 można coś znalesć a wmiare proste kombajny czesci dostepne i nowe i uzywane pasy łożyka dostepne w każdej agromie 

co do bizona to jak ktoś wyżej pisał od pierwszego prywatnego własciciela ale to sobie cenia za stare bizony po 50 000zł 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

bizon jest dobrym kombajnem jak ktoś ma go od nowości nie z pgr czy skr bo tamte są zajechane i chcą nie wiadomo ile za nie volvo nie jest cudem techniki ale na pewno ma nowsze rozwiązania niż bizon z 56 i jest prostszy w naprawach wszędzie masz dojście do naprawy hamulce masz hydrauliczne nie to co w bizonie że hamujesz a jedzie no chyba że ktoś przerabiał filtr powietrza się wymienia raz na 5 lat wystarczy przedmuchać sprężarką a w bizonie idzie 2 na sezon a cena ok 100zł też fajne są kombajny Forschritt nowsze MDW podobno mało awaryjne kup sobie bizona sampo z 140 -2020 nie bedziesz żałował i kombajn masz z 90 lat nie z 70 wiadomo trzeba zapłacić ale mniej awaryjne bo mniejsze nie robiły po pgr na zachodzie małe chodzą na 10-15 ha  bo tam każdy ma kombajn nie to co u nas że bizon pół wsi kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Z tego co tu czytam to można również polecic JD z seri 9**. Podobne lata produkcji co te claasy, cenowo tez podobnie, proste jak schemat cepa, mało awaryjne i ładnie czyszczą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiwartal    0

Z tego co tu czytam to można również polecic JD z seri 9**. Podobne lata produkcji co te claasy, cenowo tez podobnie, proste jak schemat cepa, mało awaryjne i ładnie czyszczą ....

 

mam właśnie jd930 ale jest dla mnie za mały szukam większego kombajnu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci kolego bizona jak dla mnie same plusy prócz skrzyni biegów która potrafi spłatać figle przy nie odpowiednim użytkowaniu wadliwy jest w nich mechanizm różnicowy  najczęściej on się zrywa Oczywiście mówimy o ZO56 . i Taki mały minus gardziel krótki  w poległym zbożu trzeba stać. A tak pozatym  łatwy w obsłudze części dostępne od reki  Jak dobrego bizona trafisz to bedziesz sie lata cieszył bez awaryjnością ... Ja sam mam bizona ZO56 i jestem zadowolony wczesniej miałem fortschritta e 512 i bym nie wrócił do niego już... Bierz bizona nie class class dla mnie nie wypał ten model ciezko o czesci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj