rafal0504

Sieczkarnia do kukurydzy NEW HOLLAND FR

Polecane posty

rafal0504    0

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem takiej maszyny,proszę o opinie osoby które mają lub miały do czynienia z taką maszyną.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź(opinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

Mam nieopodal firmę która długo kosiła sieczkarnią NH a teraz kupiła jaguara...ponoć jaguar mniej spala.

Edytowano przez Majjor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufasa    0

Witam

My mieliśmy głównie New Hollandy

Obecnie FX48 i Case 7800.

Użytkowaliśmy też Classa 2004...

New Hollandy mniej awaryjne i lepiej rozwiązane technicznie. Hydrostaty super w przeciwieństwie do Classa

Nie wiem jak w FR ale FX ma mega wielki wentylator i nawet na słabej kukurydz jest w stanie rzucić daleko:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

ADM???

 

Tak to ta firma  ^^

 

Mufasa. Może i fakt z tą awaryjnością czy rozwiązaniem hydrostatu ale dość istotne jest spalanie i z tego co mi wiadomo jak już pisałem NH więcej spalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrFR-500    0

Witam , zakupiłem nowego FR-500 kemper 8 rzędów  jeśli masz jakies pytania pisz na e-mail piotrus2236@wp.pl jestem zainteresowany wspołpraca na większych areałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0504    0

Witam.

Dziękuję za odpowiedzi-zdecydowałem się jednak na nowego Jaguara 840.

Powodem mojej decyzji było:

SPALANIE-różnica około 15-20L napędu na godzinę.

Koszty eksploatacji-np: walce gniotące do NH to koszt 40 tys. netto do Claasa 15-18 tys.

noże do NH około 300zł do Claas 180 zł.

I co mnie najbardziej zaskoczyło CENA NH jest droższy (po wszystkich wsparciach jakie były możliwe z Płocka-był u mnie Pan Dominik ,który jest odpowiedzialny za sprzedaż dużych maszyn).Różnica według mnie bardzo duża.

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj