Palmusny

Sanok D47B Ponowna rejestracja

Polecane posty

Palmusny    76

Witam mam kilka pytań.

1.W przyczepie D-47B tabliczka jest tylko jedna ? Znajduje się po lewej strony od przodu tak ?

2. Można kupić taką tabliczkę z nabitymi numerami ?

3 - Najważniejsze pytanie / Przy chęci ponownej rejestracji przyczepy (nie została wyrejestrowana ni nic tylko w dawnym okresie poprostu zostało zaniedbane opłacanie itp itd. i zostaną nałożone kary na tę osobę która to zaniedbała - przyczepa nie ma nic Rejestracji , ubezpieczenia przeglądu tylko został mi dowód rejestracyjny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

tabliczka jedna i nabity numer na ramie - zawsze sa dwa oznaczenia

jeśli kupiłeś i od dnia kupnia wykupisz OC to Tobie nic nie grozi za te zaległości - sprawdź dowód czy na pewno nie jest wyrejestrowana - bo wtedy do wznowienia będzie potrzebna opinia rzeczoznawcy a ten raczej na pewno nie pójdzie na kupioną tabliczke i bez stałego nabicia numeru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Ja jej nie kupiłem one jest u mojego dziadka od kupienia z PGRu i tak się złożyło że niestety zaprzestał opłat i tabliczki nie mogę znaleźdź ... ona była z przodu tak a ten 2 nr na ramie to gdzie jest ? I wkońcu jak bd chciał ją ponownie zarejestrować na dziadka bo na niego są papierki to dostanie karę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Mogą być z przodu przyczepy po prawej stronie, na prawej stronie bocznej [rama], i z tyłu po prawej stronie [też rama].

 

jeśli nie była wyrejestrowana i znowu pojawi się w ewidencji to jest niestety szansa że ubezpieczyciel będzie wymagał zaległych opłat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

No tak ale jak kupie od dziadka to po rejestracji nie beda zadac od niego splaty zaleglych oplat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skoro masz dowód rejestracyjny i dalej dziadek ma być właścicielem to robisz przegląd techniczny, opłacasz OC i jeździsz legalnie bez wizyty w WK.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

No tak tylko potrzebuję tablicy rejestracyjnej / nie mam tabliczek i teraz jak to zrobić ? Asharot a dziadek nie dostanie kary za brak opłat ?

TUTAJ KILKA ZDJĘĆ przyczepy z miejscami w których według mnie powinny być tabliczki:

 

post-145694-0-06946700-1451566308_thumb.jpg

post-145694-0-53255200-1451566311_thumb.jpg

post-145694-0-83488300-1451566314_thumb.jpg

post-145694-0-59956800-1451566319_thumb.jpg

post-145694-0-12149100-1451566324_thumb.jpg

post-145694-0-17002200-1451566327_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylna  belka  jest  nieoryginalna i numeru  tam  na pewno nie  znajdziesz,

  Skoro tabliczki  tez nie  ma , to nie  wiem  czy  to da  rady w ogóle  zarejestrować... 

No  i  szkoda  dziadka ,  bo  kary by nie  uniknął ... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Oryginalnie numer i tabliczka była na tej tylnej belce gdzie zaznaczyłeś.Prawdopodobnie po wymontowaniu oryginalnej belki i wstawieniu grubego ceownika ktoś przeniósł tabliczkę na z przodu skrzyni ładunkowej.

Tabliczkę znamionową wyrobisz zastępczą, rejestracyjną też wyrobisz ale z numerem VIN to już większy problem ale idzie też nabić nowy na SKP.

Kary raczej nie będzie bo CEPiK jest od nie dawna i przyczepy w systemie jeszcze nie ma, gdyby miała przyjść kara to już by przyszła.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Tylna belka jest nieoryginalna i numeru tam na pewno nie znajdziesz,

Skoro tabliczki tez nie ma , to nie wiem czy to da rady w ogóle zarejestrować...

No i szkoda dziadka , bo kary by nie uniknął ...

tak myslalem ze szkoda zachodu ... belka nie jest orginalna ? To nawet nie wiedzialem ... masakra szkoda ze chociaz tych tabliczek nie ma. Widzialem na necie takowe tabliczki czy przezzlo by to czy niebardzo? Kara jezt naliczana przez caly okres braku oplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  tabliczce  ma  być  numer,  zgodny z  numerem  w  dowodzie .

Na niektórych okręgowych  stacjach , wyrabiają  zastępcze  tabliczki  znamionowe , ale  trzeba  na   to  decyzję z wydziału komunikacji .

No  i ktoś  musi  zidentyfikować  że  ta przyczepa  co  stoi  w garażu  - to ta na  którą jest  dowód .

beż  numerów  i  tabliczek  nie  sądzę  żeby  ktoś  to legalnie  zrobił .

kara  będzie  tylko za  Brak  OC ,  robienie  przeglądów nie  jest obowiązkowe , opłacanie  składek  - jest 

Nie  wiem  jak  moze  byc  to kara  ,  zalezy pewnie  od  okresu  niepłacenia   UBEZPIECZENIOWY   FUDNUSZ  GWARANCYJNY  nalicza  niezłe  kary  za  kilka  dni  w  roku bez OC  .

Za  kilka  lat  bez OC  to  wolałbym  sie  nie  dowiedzieć ,  może  przyczepa  nie  byc  tego warta 

 

Opłaty karne

Bez obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej narażasz się na płacenie - z własnej kieszeni - wysokiego odszkodowania gdy spowodujesz wypadek lub kolizję. Za brak takiej polisy grożą także surowe i nieuchronne kary finansowe.

Wysokość opłaty karnej za brak OC komunikacyjnego uzależniona jest od:

  • rodzaju pojazdu, którego posiadacz nie spełnił obowiązku ubezpieczenia:
    • samochody osobowe – równowartość 2- krotności  minimalnego wynagrodzenia za pracę,
    • samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy – równowartość 3- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,
    • pozostałe pojazdy – równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę.
  • okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym:
    • do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej,
    • 4 do 14 dni – 50% pełnej opłaty karnej,
    • powyżej 14 dni – 100% opłaty karnej.
  • minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku kontroli, ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

 

Wysokość opłat karnych za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2015 roku

  gradacja opłaty samochody osobowe samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy pozostałe pojazdy OC rolników 100% 3 500 zł 5 250 zł 580 zł 180 zł 50% 1 750 zł 2 630 zł 290 zł 20% 700 zł 1 050 zł 120 zł

Opłaty karne nie są wyznaczane (naliczane) przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – zarówno ich wysokość, jak i tryb nakładania i dochodzenia są ściśle określone przez przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK i z tego względu nie mogą podlegać negocjacjom!
 

 

https://www.ufg.pl/infoportal/faces/pages_home-page/Page_4d98135c_14e2b8ace27__7ff0/Page_a47c431_14bed81a009__7ff2/Page_a47c431_14bed81a009__7fef

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Dobra to nawet nie bede tego zalatwial ... tylko ze najgorzej jak cos sie stanie bo ciagam ja a za nia zarejestrowa ... wyglada na to ze po technikum jak moze mlodego dostane to trzeba przyczepe kupic . No nic dziekuje za pomoc nic nie wykombinuje uzywke kupie za 6 tys a kare 10-15 tys z odsetkami mi dowala... chyba ze ja sprzedam i kupie 2 . No nic jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Tabliczke kupujesz na allegro, wybijasz co trzeba i mocujesz na przyczepie. Numery wybijasz z tyłu na ramie gdzie zaznaczyłeś. W zakładzie który produkował przyczepy wybijali ręcznie więc nikogo nie dziwi że każda cyfra patrzy w inną stronę. Piszesz umowę darowizny z dziadka na siebie i jedziesz na przegląd, z papierami do WK, rejestrujesz, ubezpieczasz i wszystko.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dobra to nawet nie bede tego zalatwial ... tylko ze najgorzej jak cos sie stanie bo ciagam ja a za nia zarejestrowa ... wyglada na to ze po technikum jak moze mlodego dostane to trzeba przyczepe kupic . No nic dziekuje za pomoc nic nie wykombinuje uzywke kupie za 6 tys a kare 10-15 tys z odsetkami mi dowala... chyba ze ja sprzedam i kupie 2 . No nic jeszcze raz dzieki

 

Nie panikuj, bez przesady! Kara jaka CI grozi to 580zł i też nie jest powiedziane, że ją zapłacisz. Skoro masz dowód to pół sukcesu. Tabliczkę kupujesz na allegro, zamawiasz żeby Ci wybili numery jakie trzeba, kupujesz wybijak, nabijasz numery na ramie i po sprawie. Tabliczkę i świeżo nabite numery przymalować farbą i na przegląd. Skoro wiesz jaki numer rejestracyjny miała to jest już dobrze, możesz zgłosić zniknięcie tablicy i tyle. A jeszcze jedno- robisz umowę z dziadkiem i ubezpieczasz w dniu zakupu. Ty jesteś nie do ruszenia a dziadek najwyżej zapłaci 580zł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Z wypowiedzi kolegi wynika że przyczepa stoi już dość długo więc już powinni go wyłapać ale wiadomo jak to u nas, rejest rejestrem a burdel musi być. Im szybciej załatwi sprawę tym większe szanse że nigdy nie dojdą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Przyczepa od 1989 nie jest oplacana i brak przegladu ale mam dowod reje to chyba wystarczy pojsc i tablice wyrobic ? Po nowym roku zaczne zalatwiac tylko zeby to bylo max te 500 zl... wiadomo na pieniadzach nie spie

Edytowano przez Palmusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

To jak od 1989 nie jest oplacane oc to moze nie ma jej w systemie bo teoretycznie juz dawno fundusz gwarancyjny powinien sie odezwac. Moim zdaniem niech dziadek da Tobie ta przyczepe jako darowizne i z tym papierem dowodem rejeatracyjnym i z przegladem idz do wydzialu komunikacji ewentualnie po datowiznie a przed przerejestrowaniem ubezpiecz na siebie ze starym numerem rejestracyjnym.Jezeli ma byc ciagle na dziadka to mozna uniknac kary za brak oplacenia oc z tytulu przedawnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przyczepa od 1989 nie jest oplacana i brak przegladu ale mam dowod reje to chyba wystarczy pojsc i tablice wyrobic ? Po nowym roku zaczne zalatwiac tylko zeby to bylo max te 500 zl... wiadomo na pieniadzach nie spie

 

To może nie być takie proste.

Starego wzoru tablicy już nie wyrobisz, dostaniesz nowy wzór tablicy z nowym dowodem rejestracyjnym.

Przy odbiorze pani prawdopodobnie poprosi o aktualne OC.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

580  zł  za  jeden  rok  , od  89  roku  to  już  troche  sie  nazbierało  + odsetki  to raczej mało nie  będzie ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

580 zł za jeden rok , od 89 roku to już troche sie nazbierało + odsetki to raczej mało nie będzie ...

tak jak myslalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Miałem podobną sytuację przyczepy na dziadka oc nie płacone od niewiadomo kiedy i zrobiłem tak że darowizna na siebie (dane spisywane z dowodów rejestracyjnych bo jesli nie ma to chyba musisz pierw wyrobić) i normalnie zarejestrowałem w WK (przegląd musisz mieć a z tym teraz może być problem) cala akcja była dwa lata temu i dziadek kary nie dostał;) najlepiej pogadaj z jakaś miła pania w WK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Miałem podobną sytuację przyczepy na dziadka oc nie płacone od niewiadomo kiedy i zrobiłem tak że darowizna na siebie (dane spisywane z dowodów rejestracyjnych bo jesli nie ma to chyba musisz pierw wyrobić) i normalnie zarejestrowałem w WK (przegląd musisz mieć a z tym teraz może być problem) cala akcja była dwa lata temu i dziadek kary nie dostał ;) najlepiej pogadaj z jakaś miła pania w WK.

czemu problem może być z przeglądem? hamulce sprawne oświetlenie sprawne opony 4 szt do założenia czekajo powinno być ok - Z czym miales problem '/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj