Polecane posty

turion23    28

Też polecam deutz-fahra GP 2.30 Sam mam 4 lata i spoko śmiga z 80 konnym case i tylko raz mi się balet w słowie zatrzymał z mojej winy.co do awarii to wymieniony jeden łańcuch i w tym sezonie 4 łożyska od podbieraka.polecam z czystym sumieniem ten model prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

każdy ma swoje zdanie ja mam Krone  Vario Pack zmienną komorową miałem ja pierwszy sezon i jestem bardzo zadowolony z niej jak będzie dalej to czas pokażę . Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A  GP 2.50 też dobra ? bo 2.30 nie ma blisko mnie 2.50 też tak równo dobra ? http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-CID757-ID5ikZf.html#4ec4060d13


Ponad 10lat temu, fajna GP 2.30 kosztowala okolo 14.000-15.000pln. Tak samo jest dzis.Te maszyny nie traca na wartosci,i nie beda tracic.Bo poprostu sa dobre.Lepiej teraz dolozyc,bedziesz chcial wymienic pozniej,to tez sprzedaz,bez problemu.A kupisz ta 2.20 i za kilka lat to bedziesz musial szukac fanatyka.Zawsze byl problem ze sprzedaza Welgera na plaskich walcach czy tez Fahra GP.2.20. I to sie nie zmieni.

 


Co do pasowych to z tego budgetu to jedynie John Deere.

Ale szczerze powiem,ze dla wlasnego uzytku taki DF 2.30 jest Idealny.

Jak technicznie kupisz w stanie ok,to jedyne co bedziesz musial robic to wymieniac sznurki-i dolewac oleju do centralnego smarowania.

I ani prasa sie nie bedzie bala twojego Zetora.Ani Zetor nie bedzie mial problemow z prasa  ^^

A  GP 2.50 też dobra ? bo 2.30 nie ma blisko mnie 2.50 też tak równo dobra ? http://olx.pl/oferta...html#4ec4060d13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

GP 2.50 robi baloty 120/150. GP. 2.30 robi baloty 120/120

GP.2.50 Nie nadaje się do sianokiszonki.(baloty są za duże na owijarke-oraz są nieporęczne i ciężkie)

I potem również ją gorzej sprzedać.

Poza tym niczym się nie różnią,4 albo 5 walcy jest więcej.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GP 2.50 robi baloty 120/150. GP. 2.30 robi baloty 120/120

GP.2.50 Nie nadaje się do sianokiszonki.(baloty są za duże na owijarke-oraz są nieporęczne i ciężkie)

I potem również ją gorzej sprzedać.

Poza tym niczym się nie różnią,4 albo 5 walcy jest więcej.

Aha to 120/150 to chyba odpada chcę ładować jednak 330 więc nie ma co przesadzać  no cóż trzeba szukać dalej 

Edytowano przez farmer200011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

No c330 może mieć cieżko z balotami 150cm. Taki balot jest 60% cięższy niż 120cm.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Z tego co widzę, to ma karbowane wlace (czy jak to się nazywa) i one stwarzają problemy. Szukaj z takimi walcami jakie podałem kilka postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

 http://olx.pl/oferta/prasa-belarka-weiger-rp12-CID757-IDcpuCh.html#92146266d1 przy tej chyba się bele nie ślizgają ?

bo żadnego deutz fahra GP. 2.30 w okoliczy nie ma więc może to ?

 

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł  :D

A kupić byle co aby kupić to też nie sztuka.

Przecież w Pole nie będziecie jechać w następnym tygodniu ?!  ;)

To trzeba widzieć osobiście-niestety ale wiem coś na ten temat-że często zdjęcia nie odzwierciedlają stanu maszyny.

Z tego co widzę, to ma karbowane wlace (czy jak to się nazywa) i one stwarzają problemy. Szukaj z takimi walcami jakie podałem kilka postów wcześniej.

Ta jest napewno lepsza niż Welger RP12 na płaskich walcach,czy DF GP.2.20 na płaskich walcach.

A welger co ma walce jak ty zdjęcia przysłałeś to tylko:rp120-rp200-rp202 itd.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Tak kolego ale, prasa z takimi walcami nie sprawia żadnych problemów wiem co mówię. Dlatego warto dołożyć te parę groszy i mieć spokój. Ja osobiście radził bym wziąć prasę, z szerokim pobierakiem i siatką. Ale wybór należy do założyciela tematu i budżetu jakim dysponuje, bo wiadomo że to jeden, z podstawowych kryteriów.Szczęśliwego nowego roku:)

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Tak kolego ale, prasa z takimi walcami nie sprawia żadnych problemów wiem co mówię. Dlatego warto dołożyć te parę groszy i mieć spokój. Ja osobiście radził bym wziąć prasę, z szerokim pobierakiem i siatką. Ale wybór należy do założyciela tematu i budżetu jakim dysponuje, bo wiadomo że to jeden, z podstawowych kryteriów.Szczęśliwego nowego roku:)

 

 

Niestety-ale niekiedy jest jakis Budget i tego nie przeskoczysz.

A co do zalozyciela watku :) 

Ja prawdopodobnie bede mial za okolo 2-tygodnie GP 2.30 do sprzedania.(cena bedzie okolo +-14.000pln)

Bedzie tez na 100% Greenland RF120 (odpowiednik DF tylko-ze czerwona farba) z siatka+sznurkiem+rotor+szeroki podbieracz.

Ale cena bedzie oscylowala w granicach 20.000-21.000pln.

Ja jak sprzedaje,mozemy zrobic wstepna probe 2-3 baloty u mnie (mam slome).W razie jakiegos problemu zawsze-sluze pomoca.

Pozdrawiam


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety-ale niekiedy jest jakis Budget i tego nie przeskoczysz.

A co do zalozyciela watku :)

Ja prawdopodobnie bede mial za okolo 2-tygodnie GP 2.30 do sprzedania.(cena bedzie okolo +-14.000pln)

Bedzie tez na 100% Greenland RF120 (odpowiednik DF tylko-ze czerwona farba) z siatka+sznurkiem+rotor+szeroki podbieracz.

Ale cena bedzie oscylowala w granicach 20.000-21.000pln.

Ja jak sprzedaje,mozemy zrobic wstepna probe 2-3 baloty u mnie (mam slome).W razie jakiegos problemu zawsze-sluze pomoca.

Pozdrawiam

Jeżeli będziesz miał gp 2.30 to może cię odwiedzę :P Jak byś już miał daj znać :)

Edytowano przez farmer200011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Ok.Nie ma problemu.Jesteśmy w kontakcie.Podeślij mi tylko na priv twój numer jak będę wiedział konkretnie kiedy i co będzie to zadzwonię,Pozdrawiam 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal698    2

witam, żeby nie zakładać nowego tematu.
zastanawiam się nad krone kr 130, welger rp 200 i DF 2.30. Która ma najmniejse zapotrzebowanie na moc, wady, zalety, dostępność części itd. będę robił narazie tylko słome i siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o prasach rolujących firmy rivierre casalis
    • Przez MrZefir85YouTube
      Witam Panowie otóż robię  sianokiszonkę oraz słomę w baloty ale nie mam jeszcze swojej Prasy Rolującej a ciągłe najmowanie usług jest nie korzystne i chciałbym jakąś zakupić w cenie tak do 40 tyś (głównie używaną bo nową w tej cenie wątpię czy się znajdzie ) i teraz mam kilka pytań jaką Polecacie Prasę pod Mojego Zefirka który ma moc 86KM i drugie czy Poradziłby sobie on w Prasie która ma 14 Noży Tnących ? Ponieważ fajnie by było jak prasa by miała rotor itp bo sianokiszonka pocięta i lepiej mi z tym ^^ .Z góry Dziękuje za różnego Rodzaju podpowiedzi,wskazówki itp można też podawać linki do ogłoszeni głównie w Rejonie Wielkopolski .Pozdrawiam 
    • Przez pierniczek
      Dzisiaj zwijałem siano prasą MF828. Ciągnik to Ursus 902. Prasa nie trzyma ciśnienia. Nie chciała zacząć zwijać belki. Zatrzymywały się pasy. Cały czas musiałem dobijać ciśnienie. W poprzednim roku prasa pracowała poprawnie. W żniwa po zamknięciu komory było ciśnienie około 160 a jak kończyłem owijać 130. Teraz ustawione 70, ale pasy z tylu zatrzymywały się i praktycznie nie chciała zacząć rozpocząć owijać. Co może być problemem? Czy winny jest rozdzielacz w ciągniku czy w prasie?
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.
       
      Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez maniex
      Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj