Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Cześć mam zamiar kupić  Prasę rolującą Deutz Fahr GP220  i chciałbym wiedzieć czy jest awaryjna , czy dobrze ubija bele i czy części są dostępne itp... wszystko co o niej wiecie  mam na oku tą : http://olx.pl/oferta...html#9dc771ea37 prasa będzie pracować przy zetorze 7245 więc myślę że powinna dobrze ubić a belę mam zamiar układać ursusem c330 ale nie wiem czy da radę proszę o odpisanie z góry dzięki    :)

Edytowano przez farmer200011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ogólnie prasy df, nie są złe. Mój znajomy ma taką tylko trochę młodszą zieloną, i nie narzeka. Bele wyglądają ok.Co do części, to w zasadzie tylko łożyska, i łańcuchy więc problemu, z dostępem raczej nie ma. Radził bym tylko wziąść, z trochę szerszym podbieraczem. Dobrze też by miała wiazanie siatką. Ursus c330 słomę i siano powina spokojnie podnieść. Sianokiszonka to już będzie zależało jak mokrą skręcisz. Ja sąsiadowi na jesieni robiłem bardzo mokre bele, to trzydziecha ze wzmocnioną pompą nie oderwała ich nawet od ziemi. A 500 kg big-baga z nawozami podnosił. A ile masz zamiar rocznie robić bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

nie znam się na tych prasach ale słyszałem złe opinie o nich i ten podbierak zdecydowanie za wąski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximek    4

Daj se spoluj z tymi walcówkami deutza i welgera. Słomy praktycznie nie da się belować bo trzeba nocami albo świtem robić. Obwiązywaniw sznurkiem też nie najlepsze i często szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Akurat kolego ten model do slomy nie jest najlepszym rozwiazaniem bo ma plaskie walce (gosciu tak zrobil foto aby nie bylo widac).To jest jej minusem.Bo bedzie Ci sie balot ze sloma zatrzymywal podczas prasowania.Nowszy model ten zielony (GP 2.30 nie 2.20 jak tu)  juz ma walce inne.I tam jest wiele lepsze rozwiazanie i sloma nie staje.Znam kilka osob co tym modelu naspawywalo cienkie druty na walce aby sie balot nie zatrzymywal i jakos to egzamin zdawalo.


Tak samo jest z Welgerem RP12 (ten sam system) w Rp12 na zoltych naklejkach sa tez plaskie walce,te nowsze rp12 z bialymi napisami,maja walce ryflowane. Co do awaryjnosci,sa to prasy malo awaryjne.(Deutz Fahr) .Ale jest problem czesto z wiazaniem (musi byc dobrze wyregulowane).Podbieracz jak waski,ale jak na nieduzy areal daje rade.Znam kilka osob co robia kilka lat modelami (GP 2.30) i soie bardzo chwala.No i nie ma duzego zapotrzebowania mocy o sa nizsze walce.Claas np.potrzebuje wiecej mocy. No i w DF sa zamki to jest dobre rozwiazanie.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@maximek Kolego jeśli nie wiesz, to nie powtarzaj bzdur. Sam posiadam prasę Welger rp200 walcówkę jest w mojej galerii, i śmieszą mie te komentarze, że słabo ubija, albo to że trzeba belować, w nocy bo rzekomo bele stają. W starszych modelach gdzie walce, są karbowane mogą być problemy. Lecz w nowszych, ten problem nie występuje także nie pisz, że wszystkie walcówki są złe bo to brednie. Tobie kolego @farmer200011 radził bym poszukać welgera rp200 lub deutz-fahra gp 2.30 tylko one mogą trochę wykraczać twój budżet, tu masz na przykład kilka ofert. http://olx.pl/i2/oferta/welger-rp200-CID757-IDaiJlr.html#:7988f7e269 lub ta nawet ładna, i z siatką http://olx.pl/i2/oferta/prasa-rolujaca-deutz-fahr-gp-2-30-siatka-sznurek-120-x120-CID757-IDbwQIN.html#:426380bdb0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

1.Jest to najstarszy model prasy Krone z balotem 120/150.Jeszcze na starym owijaniu.Nie polecam za bardzo

2.Welgerka rp12 ale widac po niej,ze niestety najlepsze czasy ma za soba. Znajac zycie,w srodku wyglada jak by wybuchla bomba.

(Typowa prasa z sciagnieta z Anglii-gdzie nie szanuja tego typu maszyn)

3.Carraro -ogolnie w miare dobre prasy.Male zapotrzebowanie mocy.Lecz w tym modelu czesto szczelaja przekladnie.I jest z tym wielki problem,bo nie ma gdzie dokupic-uzywanej.

Wychozily modele Carraro Linea Verde (czy jakos tak) i one maja poszerzony pobieracz tzn.1,55-1,60m.a nie 1,3m.I to jest fajna sprawa.

 

Ja sprzedalem w zeszlym tygodniu GP2.30 na 2 sznurki za 14.000pln.Technicznie byla w super stanie.Wizualnie tez ok.

Jak bedziesz kupowal walcowke-sprawdzaj zawsze stan walcow-zebatek-lancuchow.

A wiec tak do RP.12 czy Deutz Fahra walce sa tansze okolo 400-600pln sztuka.

Co do RP200 walce sa niestety drozsze.Ostatnio kolega potrzebowal dolny walec na klapie do RP200 to kosztowalo to 1200pln.

W ostatecznosci kolega zakladal rowniez do rp200,walce od rp12 ale musial cos przerabiac mocowanie.

Pozdrawiam Serdecznie

 

 

 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@ROL-PARTS odnośnie walcy, to masz rację, lecz ich tak często się nie wymienia. Tu poza tym możesz wymieniać poszczególne walce. W łańcuchowych natomiast jak wymienisz, to raczej cały łańcuch, a to znacznie wiekszy koszt. U mie w welgerze z 1998 roku wszystkie są jeszcze oryginalne, i puki co nie widzę potrzeby ich wymiany. Choć na jednym jest wgniotka bo złapałem kamień na usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

@ROL-PARTS odnośnie walcy, to masz rację, lecz ich tak często się nie wymienia. Tu poza tym możesz wymieniać poszczególne walce. W łańcuchowych natomiast jak wymienisz, to raczej cały łańcuch, a to znacznie wiekszy koszt. U mie w welgerze z 1998 roku wszystkie są jeszcze oryginalne, i puki co nie widzę potrzeby ich wymiany. Choć na jednym jest wgniotka bo złapałem kamień na usłudze.

 

Zgodze sie kolego.Jak sie kupi cos fajnego to bedzie dzialac bez napraw.Ale znajomy kupil rp200 z Anglii (wydawala sie ok),a w ciagu 3 sezonow poszlo juz 8 czy 9 walcy. Przypuszczam,ze musiala stac gdzies,i jednak w srodku w walcach troche skorodowalo.A no i musiala tez chodzic w duzym ciagniku (i to tez zrobilo swoje).


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Moja też jest sprowadzona tyle że ze Szwecji. Muszę przyznać ze chyba wzięli ją prosto, z pola bo była cała brudna od trawy. Sprowadził mi ją handlarz, którego mi polecono, że jest uczciwy, i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer 200011 do jakiej ceny chciałbyś zakupić maszynę 

+/- 15 tyś 

farmer 200011 do jakiej ceny chciałbyś zakupić maszynę 

+/- 15 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

masz dobrego mechanika  w swojej okolicy albo dobrego znajomego co ma taka prasę , to moja rada poproś ich o pomoc jak będziesz kupował bo nie sztuka wydać oszczędności tylko pużniej ty będziesz się męczył i tracił cenny czas i nie tylko , i przy zakupie zapytaj się czy przyjadą na uruchomienie prasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Najlepiej to,przy zakupie podlaczyc walek i zobaczyc jak glosno chodzi.

Czy gdzies lozyska wyjechanego nie ma,jak tam podbieracz itd.

Powiedz aby podniesli komore aby zajrzec do srodka.

W rolujacej walcowej nic skomplikowanego nie ma.

Stan maszyny widzisz po walcach-zebatkach-lanuchach.Nic nie ocyganisz.

Jak widzisz spawy.To szczerz uciekaj od takiego tematu.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki   dzwoniłem go niego od deutz fahr gp220 i on mówi że na walcach są dospawane druty po 4 na walec będzie trzeba pojechać i zobaczyć jak pracuje itp co myślicie o tych dospawanych drutach ?

 


będzie się jeszcze bela zatrzymywać ?


po nowym roku pojadę i sprawdzę w jakim stanie jest ale czy opłaca się interesować taką prasą z dospawanymi drutami na walcach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

farmer200011 radze Ci doloz troche i kup cos lepszego.Szkoda twoich nerwow.No i teraz pytanie:jak ktos spawal druty na walcach.To czy ta prasa nie byla juz uzytkowana w PL.(takie pomysly maja w 99% tylko Polacy).Lepiej dac te 14.000-15.000 za ladna gp. 2.30 ale jak bedziesz chcial pozniej sprzedac,to nic nie stracisz.


A to spawanie drutow to daje tyle co umarlemu kadzidlo  ;)  Pozdro 


Ta http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-walcowa-120x120-deutz-fahr-gp-2-30-CID757-IDcYai9.html sprzedalem 2-tygodnie temu za 14.000pln ale naprawde technicznie bylo wszystko w 100% tak jak trzeba, :) Z GP 2.30 wyjedziesz i slome robisz na 100% ,a z ta gp 2.20 bedziesz jezdzil wieczorem-za wczasu z rosa itd. aby baloty nie stawaly.I sie wnerwial 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

ROL-PARTS Otóż to kolego popieram Cię, w stu procentach. Lepiej dołożyć te przysłowiowe parę groszy, niż potem żałować. Co do tych drutów, to nie wiem czy to zda egzamin. Po mojemu, to 4 to trochę mało, wystarczy spojrzeć ile jest wypustek, w nowszych typach walców. http://olx.pl/i2/oferta/walec-welger-rp-200-120-CID757-ID9dHb5.html#:71a3050844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer200011 radze Ci doloz troche i kup cos lepszego.Szkoda twoich nerwow.No i teraz pytanie:jak ktos spawal druty na walcach.To czy ta prasa nie byla juz uzytkowana w PL.(takie pomysly maja w 99% tylko Polacy).Lepiej dac te 14.000-15.000 za ladna gp. 2.30 ale jak bedziesz chcial pozniej sprzedac,to nic nie stracisz.

A to spawanie drutow to daje tyle co umarlemu kadzidlo  ;)  Pozdro 

Ta http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-walcowa-120x120-deutz-fahr-gp-2-30-CID757-IDcYai9.html sprzedalem 2-tygodnie temu za 14.000pln ale naprawde technicznie bylo wszystko w 100% tak jak trzeba, :) Z GP 2.30 wyjedziesz i slome robisz na 100% ,a z ta gp 2.20 bedziesz jezdzil wieczorem-za wczasu z rosa itd. aby baloty nie stawaly.I sie wnerwial 

Wielkie Dzięki tak zrobię dołożę trochę żeby się nie denerwować i potem jak co będzie lepiej sprzedać i będzie działać na pewno i nie będzie problemu z belami tylko szkoda że nie dopiero teraz szukam  bo tak to bym kupił być może od ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

ROL--PARTS  popieram cie , farmer200011 a nie myślałeś nad pasową ciągnik będzie miał lżej i nie będziesz miał  problemów z suchą słoma  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ROL--PARTS  popieram cie , farmer200011 a nie myślałeś nad pasową ciągnik będzie miał lżej i nie będziesz miał  problemów z suchą słoma  

Myślałem  nad pasową ale z opini sąsiadów to pasowa jest zła  słabo ubija pasy się przycinają itp.. pasy się rwą itp.. wiem że to nie dotyczy wszystkich pras ale wolę nie ryzykować a poza tym przy walcowej nie ma się zbytnio co psuć  

A znasz jakąś dobrą prasę pasową     z góry mówię że riviera   ,   fiatagri odpada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Ponad 10lat temu, fajna GP 2.30 kosztowala okolo 14.000-15.000pln. Tak samo jest dzis.Te maszyny nie traca na wartosci,i nie beda tracic.Bo poprostu sa dobre.Lepiej teraz dolozyc,bedziesz chcial wymienic pozniej,to tez sprzedaz,bez problemu.A kupisz ta 2.20 i za kilka lat to bedziesz musial szukac fanatyka.Zawsze byl problem ze sprzedaza Welgera na plaskich walcach czy tez Fahra GP.2.20. I to sie nie zmieni.

 


Co do pasowych to z tego budgetu to jedynie John Deere.

Ale szczerze powiem,ze dla wlasnego uzytku taki DF 2.30 jest Idealny.

Jak technicznie kupisz w stanie ok,to jedyne co bedziesz musial robic to wymieniac sznurki-i dolewac oleju do centralnego smarowania.

I ani prasa sie nie bedzie bala twojego Zetora.Ani Zetor nie bedzie mial problemow z prasa  ^^

 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

każda morze być dobra to zależy jak się trafi i z tego co wiem to pasy raczej się nierwją  tylko spinki bo ktoś założył tańszy zamiennik ja jak miałem kupi  to w pierwszej kolejnośći zastanawiałem się nad pasówką  nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

każda morze być dobra to zależy jak się trafi i z tego co wiem to pasy raczej się nierwją  tylko spinki bo ktoś założył tańszy zamiennik ja jak miałem kupi  to w pierwszej kolejnośći zastanawiałem się nad pasówką  nh

 

A po co ktos zakladal spinke  ;)  Bo sie pas zerwal.

U nas w naszym rejonie (kieleczczyzna) pasowe gdzies nie sa bardzo popularne.

Ludzie sie poprostu tego boja.

Moze jak tylko do slomy,no to i pasowa tez bedzie zdawala egzamin.

Ale jak ktos potrzebuje i do siana-slomy-sianokiszonki no to walcowa czy lancuchowa moim zdaniem lepsza.

Po pasowej masz zbite od poczatku (najgorsze jest rozwijac takiego balota z sianokiszonki w zime-jak nie ma paszowozu).

 

 

 

'' Prawda jest jak du... kazdy ma swoja ''  :D 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Co sądzicie o prasach rolujących firmy rivierre casalis
    • Przez MrZefir85YouTube
      Witam Panowie otóż robię  sianokiszonkę oraz słomę w baloty ale nie mam jeszcze swojej Prasy Rolującej a ciągłe najmowanie usług jest nie korzystne i chciałbym jakąś zakupić w cenie tak do 40 tyś (głównie używaną bo nową w tej cenie wątpię czy się znajdzie ) i teraz mam kilka pytań jaką Polecacie Prasę pod Mojego Zefirka który ma moc 86KM i drugie czy Poradziłby sobie on w Prasie która ma 14 Noży Tnących ? Ponieważ fajnie by było jak prasa by miała rotor itp bo sianokiszonka pocięta i lepiej mi z tym ^^ .Z góry Dziękuje za różnego Rodzaju podpowiedzi,wskazówki itp można też podawać linki do ogłoszeni głównie w Rejonie Wielkopolski .Pozdrawiam 
    • Przez pierniczek
      Dzisiaj zwijałem siano prasą MF828. Ciągnik to Ursus 902. Prasa nie trzyma ciśnienia. Nie chciała zacząć zwijać belki. Zatrzymywały się pasy. Cały czas musiałem dobijać ciśnienie. W poprzednim roku prasa pracowała poprawnie. W żniwa po zamknięciu komory było ciśnienie około 160 a jak kończyłem owijać 130. Teraz ustawione 70, ale pasy z tylu zatrzymywały się i praktycznie nie chciała zacząć rozpocząć owijać. Co może być problemem? Czy winny jest rozdzielacz w ciągniku czy w prasie?
    • Przez Biahu
      Witam. Od pewnego czasu bardzo nie pokoi mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
      Choćbym nie wiadomo jak miał się rozpisywać, postanowiłem, że przejdę do konkretów.
       
      Czy Nowoczesny Ciągnik ( załóżmy np. że jakiś ursus z 2015) może obsługiwać stare maszyny? Rotacyjną, przyczepy, zbierającą... itd. ?
      Te maszyny, którymi teraz operuję są obsługiwane przez ursus c 360. I na odwrót. Czy nowoczesna prasa rolująca, może być obsługiwana przez moją c 360?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez maniex
      Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj