sami_swoi

Co sądzicie o zmieszaniu legiona z ułanem ?

Polecane posty

Milosz27    177

Ja mialem ułana z bosmanem 2lata temu porosla ladnie tez na takiej klasie ziemi. Grunt to wystarczajaca wilgoc w glebie. Ogolnie zawsze sieje mieszana przewaznie rzedowo raczej nie mieszam w rzedzie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę, że co odmiana to nowy temat jakby nie można zapytać w istniejących. Przecież się nie pogryzą,więc czemu masz nie mieszać? Byleby FAO było zbliżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolby ma bardzo duże, ale ziarna tak na prawdę mało.Ma grubą osadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On tylko reklamuje swój sklep i nie zależy mu czy to będzie dla Ciebie dobre. Po co w ogóle chcesz mieszać? Czego oczekujesz od mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nigdy mixem bym nie posiał, bezsens nigdy nie zobaczysz jak dana odmiana wyglada będziesz tylko spekulował, ja zawsze sieje po 3rzedy danej odmiany jesli sieje 6 rzedówką, jak 4 to nasyp w 2 skrzynki obok siebie jednej i drugiej


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Po co mieszać jak są odmiany, dające różną wysokość roślin, plon ziarna i nie ma ryzyka dojrzewania w innym terminie. Można posiać rzadziej lub gęściej, kosić wyżej co zmieni znacząco zawartość energii w kiszonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

w susze gdy nie masz paszy też byś kosił w pas??? aby miec bardziej wartosciową kisoznke dla "mega wydajnych krów" ??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

To już każdego sprawa ile potrzebuje paszy i jakiej jakości. Jedni mają 4000 kg od krowy inni 12000 kg. Jak ktoś się zna na bilansowaniu dawki pokarmowej to wie o czym ja mówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj