Skocz do zawartości
sami_swoi

Co sądzicie o zmieszaniu legiona z ułanem ?

Polecane posty

Milosz27    177

Ja mialem ułana z bosmanem 2lata temu porosla ladnie tez na takiej klasie ziemi. Grunt to wystarczajaca wilgoc w glebie. Ogolnie zawsze sieje mieszana przewaznie rzedowo raczej nie mieszam w rzedzie.

Thomas2135    1190

Widzę, że co odmiana to nowy temat jakby nie można zapytać w istniejących. Przecież się nie pogryzą,więc czemu masz nie mieszać? Byleby FAO było zbliżone.

Wiadomość z agroFakt.pl

SebastianR    3

Nie powiedziałbym że ma mało ziarna 2 lata temu wysokość miała ponad 4-4,5m i wydała ok 11 ton ziarna (pierwszy raz siana kukurydza na poletku dlatego pewnie taka urosła)

Ogólnie smolitop rośnie ok 3,5m a kolby ma potężne i nawet po 3kolby(w pełni rozwinięte)

Ja łącze Ułana 270 fao (duża masa) - Smolitop 240fao (dla ziarna) i na dodatek mam pomieszaną wysuszoną(smolitop) z bardziej wilgotną (ułan) i się sprawdziło.

http://sklep.domino-rokicki.pl/Nasiona-i-srodki-ochrony-roslin/Kukurydza/Nasiona-kukurydzy-SMOLITOP-FAO-230-240.html zamawiałem tutaj smolitopa i ułana 2 lata temu.... w tamtym roku nie zdążyłem kupić... :/

W smolicach mówili że mają tylko 30% dostępnych nasion w stosunku do ubiegłego roku i będzie dużo brakowało nasion dla wszystkich.

Thomas2135    1190

On tylko reklamuje swój sklep i nie zależy mu czy to będzie dla Ciebie dobre. Po co w ogóle chcesz mieszać? Czego oczekujesz od mieszanki?

kobra89    66

Nigdy mixem bym nie posiał, bezsens nigdy nie zobaczysz jak dana odmiana wyglada będziesz tylko spekulował, ja zawsze sieje po 3rzedy danej odmiany jesli sieje 6 rzedówką, jak 4 to nasyp w 2 skrzynki obok siebie jednej i drugiej

SebastianR    3

Sam sieje od 3 lat na kiszonkę i nic nie reklamuje, mówię jak u mnie się sprawdzało ... siewnikiem 6 rzędowym, sami piszecie że źle robię a teraz już dobrze ogarnijcie się..

Po co mieszać jak są odmiany, dające różną wysokość roślin, plon ziarna i nie ma ryzyka dojrzewania w innym terminie. Można posiać rzadziej lub gęściej, kosić wyżej co zmieni znacząco zawartość energii w kiszonce.

kobra89    66

w susze gdy nie masz paszy też byś kosił w pas??? aby miec bardziej wartosciową kisoznke dla "mega wydajnych krów" ??

To już każdego sprawa ile potrzebuje paszy i jakiej jakości. Jedni mają 4000 kg od krowy inni 12000 kg. Jak ktoś się zna na bilansowaniu dawki pokarmowej to wie o czym ja mówię...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się