D-e-x-t-e-r

Burty w D 47...

Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Witam planuję remont przyczepy D47, zastanawiam się nad burtami, czy grubość blachy 1,25mm wystarczy... I kwestia nadstawek, czy kupić 34cm czy 50cm, aktualnie jest tylko z jedną burtą i nie wiem jakie nadstawki kupić ? Dostałem ofertę na burty + nadstawki 34cm z blachy 1,25mm + zsyp na dzwignię + lej z tyłu w cenie 2350zł brutto wraz z transportem. czy to dobra cena ? może ktoś mi poleci gdzie kupić burty...

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

2350 ? a nadstawki z trójkątami ?  ja tam sam na własny użytek robię burty profil 50x50x2 blacha 2mm i jest super jedna już 20 lat jak dziadek zrobił trzyma a 2 od nowości nawozy zjadły i trzeba właśnie zrobić . ja bym pomyślał i może sam zrobił na twoim miejscu  . Ale rób jak uważasz cena to nie wiem czy super ale ja bym brał 50 cm nadstawki ale pamiętaj o oponkach 14 pr i najlepiej sprawdzić pióra w resorkach :) Taka mała uwaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

2350 z nadstawkami 34cm. a 2770 z nadstawkami 50cm. Co do burt to osobiście nie mam za bardzo czasu ani doświadczenia w tym, a już przerabiałem roboty typu kupię materiał, dam komuś do zrobienia itd. ale zazwyczaj wychodzi to więcej niż kupi się gotowę a ile do tego jeszcze czasu się straci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

w burtach mają maxymalnie 1.5mm a nadstawki tylko 1,25mm

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5877546279

 

Burty od tego producenta...

 

Towar mają jak każdy, ale malowanie fatalne podkładem.

Pomalowali podkładem na tłustą nie przetartą blachę, cały podkład musiał zedrzeć i pomalować od nowa.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja na twoim miejscu bym się ogarną i samemu sobie zrobił, widziałem burty wlaśnie takie jak podajesz w linku to po prostu porażka wszystko tak cienkie jak blacha na Daewoo Tico!  zostawisz przyczepę na 2,3 lata na polu i będzie  połowe burt mniej, nie wspominając o nawozach itd , a  jakości malowania zapewne pozostawia wiele do życzenia...


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

A nie byłoby Ci warto poszukać jakiegoś miejscowego rzemieślnika któremu zawieziesz przyczepę i odbierzesz gotową, ewentualnie mu pomożesz. 

Co do kupionych burt zgadzam się z przedmówcami - stal stalą ale malować będziesz musiał pewnie jeszcze raz (u mnie na rozrzutniku farba złazi całymi płatami z zamówionych burt na elementach które były dorabiane samemu farba się trzyma)- może sprzedadzą taniej bez podkładu i pomalujesz sobie. Co do wysokości nadstawek to zależy co chcesz wozić i jakie ma dla Ciebie znaczenie ładowności przyczepy. Na przyczepę D47 z nadstawką 25cm sypaliśmy do 6 ton pszenicy (nadstawki bez trójkątów).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak kupować to nie pomalowane i bez przyspawanych zawiasów bo zawsze źle przyspawają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Jak kupować to nie pomalowane i bez przyspawanych zawiasów bo zawsze źle przyspawają :)

Właśnie słyszałem że źle zawiasy potrafią przyspawać heh 

ja u siebie mam w d47b zjedzoną burte miałem zamawiać ale blachę 2mm mam to tylko profil i wyspawam a jak zrobię sam to wiem co mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

słyszałem dobre opinie o zabudowach z Biłgoraja

na burtę 2mm to minimum, szkoda pieniędzy na cieńsze, chyba że wozisz słomę w kostkach czy pierze

jeśli nie masz wzmocnionej ramy to 25-30cm nadstawki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj