Bazalt

Praca w rolnictwie-operator maszyn

Polecane posty

Bazalt    0

Witam, od nowego roku mam możliwość legalnie pracować w rolnictwie. Posiadam prawo jady kat B. CE. T oraz uprawnienia na kombajn zbożowy.

Praca polegała przede wszystkim na robocie w polu, również przy bydle (karmienie, wyrzucanie obornika).

Pracodawca wstępnie chce mnie na okres pełnego roku kalendarzowego.

Teraz pojawia się moje pytanie, jaką stawkę godzinową zażądać od niego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

zależy od: czy daje zakwaterowanie, wyżywienie, jakie są godziny pracy a od której zaczynają się nad godziny. Dużo jest czynników od których zależy stawka, ale wydaje mi się ze jak bez tego co wymieniłem (bo np masz do niego blisko) to te min 12zl/h, a jak z zakwaterowaniem i wyżywieniem to Max 10zl/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

10 zł za godzine. Ciekawe czy ci tyle da. Negocjacje należą do ciebie. Też jak z ubezpieczeniem ? bo jakmasz sam płacić to powinien ci dołożyć do tej dychy.
Zakwaterowanie taż zmienia postać rzeczy, ewentualnie wyżywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kolego jak znasz sie na maszynach i co najwazniejsze jesli znasz angielski w stopniu komunikatywwnym szukaj roboty na farmie za granica .Tylko nie u jakiegos farmera a w duzych kombinatach .Tam ciagle szukaja traktorzystow kombajnistow ale warunek to jezyk i pojecie o maszynach i robocie w polu .Bedziesz jezdzi po 100 godz tygodniowo maszynami najdrozszymi i najlepszymi abys tylko mial checi .Miesiecznie na czysto zarabiasz od 12tys w gore po odliczeniu zycia i mieszkania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

U mnie jest problem z językami obcymi ;/

no mam 32km z podwórka na podwórko, tez za blisko nie jest.

Umówiłem sie że na okres próby będe pracował bez umowy, to miałem 10zł/h plus połowe kosztów paliwa za dojazd, z wyzywieniem było różnie, na 3mc dostałem może 4 obiady a tak to we własnym zakresie.

Z tego co zrozumiałem podczas rozmów to ubezpieczenie on ma za mnie płacić.

Ja mam chęć powiedzieć 13zł/h ale nie wiem czy sie nie przestraszy tego. heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

Dzisiaj dostałem wzór umowy, skierowanie do lekarza i kwestionariusz.

Także ubezpieczenie i podatek pokrywać będzie pracodawca.

Na umowie widnieć będzie najniższa krajowa tj. 1850zł i od tej kwoty odprowadzane będą składki.

Lecz stawkę godzinową będę miał na poziomie 10zł/h plus połowę kosztów dojazdu.

Dobry układ, jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Ja bym do takiej pracy nie poszedł, bo jak dobrze zrozumiałem 1850 zł brutto czyli jakieś 1300 netto minus ubezpieczenie... Nie wiem dlaczego Polacy tak mało się cenią... Przecież tak mówią że średnia krajowa to 4000 zł..Nie masz możliwości iść do jakiejś normalnej pracy gdzie masz wolne święta i weekendy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Kolego proszę czytaj ze zrozumieniem przecież wyraźnie jest napisane

"......Także ubezpieczenie i podatek pokrywać będzie pracodawca......"

a ta najniższa krajowa na kwicie to niestety Polskie realia 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

"Na umowie widnieć będzie najniższa krajowa tj. 1850zł i od tej kwoty odprowadzane będą składki."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie to będzie na umowie a zarabiał będzie coś około 10zł za godz jak się dogadają. Czyli kasa z umowy na konto a resztę to ile godz przerobi tyle kasy dostanie w rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam 17 lat czy pracodawca może mnie zatrunić żebym jego sprzętem prasował po ludziach słomę itp...? proszę szybką odp. bardzo mi zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że jest to mało

w tamtym roku sam to przerabiałem jak szukałem pracy sądziłem że 10 zł to już by było nieźle.

przekonałem się jaki jest problem z zatrudnieniem operatora na sezon 

w tamtym roku miałem 12zł na rękę ( w tym będę rozmawiał o podwyżce)

oczywiście umowa i ubezpieczenie było 

niedziela i święta wolne 

brak zakwaterowania i wyżywienia 

praca w ściśle określonych godzinach  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To Ty chyba w magazynie, albo w biurze robiłeś, a nie prasowałeś słome w żniwa... Ściśle określone godziny, niedziela wolna, może jeszcze immunitet Cie obowiązywał i dieta sie należała... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj