damian513

Wyciszenie kabiny Ursus 4514

Polecane posty

damian513    1

Witam mam pytanie czy ktoś sie podjął wyciszeniu kabiny w tym ciągniku? Ciągnik z 2001 r i dość głośno w tych kabinach ;) .Jakie maty wygłuszające byście polecili ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-010-PIANKA-WYGLUSZAJACA-DO-MASKI-KOMORY-SILNIKA-WYGLUSZENIE-WYCISZENIE-SILNIKOW-MASZYN/215 ja te wpakował przed kabine 

a te pod kabine, wycieraczki

http://www.bitmat.pl/pl/p/Mata-piankowa-kauczuk-13mm-z-klejem/180

 

Coś tam dało napewno tym bardziej że stare wyciszenie już było rozleciane.....

Ale coś mi się zdaje że ja mam jeszcze porządną kabine jak na ten model traktora a TY..... wspólczuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam trochę nie w temacie może ktoś wie czy gdzieś można dostać nowe błotniki na tył do kabiny Koja Smolniki (kabina taka jak u damiana513) do ursusa 4514 najlepiej z tymi blachami pod lampy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian513    1

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-010-PIANKA-WYGLUSZAJACA-DO-MASKI-KOMORY-SILNIKA-WYGLUSZENIE-WYCISZENIE-SILNIKOW-MASZYN/215 ja te wpakował przed kabine 

a te pod kabine, wycieraczki

http://www.bitmat.pl/pl/p/Mata-piankowa-kauczuk-13mm-z-klejem/180

 

Coś tam dało napewno tym bardziej że stare wyciszenie już było rozleciane.....

Ale coś mi się zdaje że ja mam jeszcze porządną kabine jak na ten model traktora a TY..... wspólczuje :P

 Wiem ale obejrzyj sb ten filmik widać ze kabina wyciszona i dość ładnie sie prezentuje https://www.youtube.com/watch?v=AU6yT6UMLjs ale przy tym będzie dużo pracy aby to wyciszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no przyznam, że zaskoczył mnie ten film. W każdym razie sam nic nie wymyślisz.... ja napisał do tego sklepu z którego przytoczyłem linki i takie maty mi polecili. Tylko że w mojej kabinie wygłuszenie było i tylko je wymieniłem a u Ciebie jest coś na skrzyni biegów? na tylnim moście? już nie pamiętam jak to u wujka wyglądało, który postanowił przyoszczedzić na kabinie.... masakraaaa

Napisz do autora filmu, może coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

kris 14 może wiesz  ta firma co podałeś link jest  w stanie dorobić te błotniki za zamówienie bo w jej ofercie ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian513    1

no przyznam, że zaskoczył mnie ten film. W każdym razie sam nic nie wymyślisz.... ja napisał do tego sklepu z którego przytoczyłem linki i takie maty mi polecili. Tylko że w mojej kabinie wygłuszenie było i tylko je wymieniłem a u Ciebie jest coś na skrzyni biegów? na tylnim moście? już nie pamiętam jak to u wujka wyglądało, który postanowił przyoszczedzić na kabinie.... masakraaaa

Napisz do autora filmu, może coś pomoże

na skrzyni plastikowa obudowa na moście tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

kamilczw - w ofercie mają te błotniki, tylko napisali źle. Zamiast Koja, to coya. http://www.polimerc.pl/produkt/blotnik-tylny-lewy-pod-kabine-coya.html

Co do wyciszenia, to przede wszystkim trzeba dobrze wyciszyć skrzynię biegów. W nowszych Ursusach Agro Bis ten plastik na skrzyni jest wyższy, a do tego jest zrobiona wyciszona gródź między kabiną, a silnikiem. Ja zapiankowałem zbiornik paliwa i przestrzeń za silnikiem. Jednak skrzynię słychać i wolałbym słuchać silnika, niż skrzyni. Gruba warstwa izolacji musi iść na skrzynię, na podłogę już cieńsza, no i coś z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilczw    1

Witam  XMK 13 ale to zdjęcie co w linku to pokazuje błotnik do c-360 do ursusa 4514 są bardzo podobne ale nie ma tych prętów do mocowania a i ciekawe jak z wymiarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Aha. Na stronie jest trochę źle opisane, a nie kojarzę błotników w C-360 pod kabinę Koja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Błotniki  Polimerc do kabiny koja ciągnik ursus 4512 u mnie 400 zł szt

 

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitr800    3

Swojego ursusa 4514 wyciszyłem podłogę i dolny kokpit matami butylowymi i matami filcowymi jet ok.  Została Tylko góra. Mam pytanie jak zdemontować kokpit, bo tam dochodzą wloty powietrza od ogrzewana (kabina agro) i nie wiem czy dostać się tam od przodu po demontażu zbiornika na paliwo, czy da sie szybciej ze środka rozkręcić?.  zegar od paliwa mam do wymiany, ale własnie nie chce popsuć i nie wiem jak rozkręcić ten pulpit. W starym 3512 nie ma problemu 4 śruby zdejmujesz blachę wyrzuasz akumulator i grzebiesz przy zegarach a tu ?
Będe wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj