maniek14

czy warto iść do technikum rolniczego

Polecane posty

rukleekipa    14

chodzę i szczerze nie polecam, wiekszość wiadomości, które podaje ci nauczyciel znasz nawet w większym stopniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

chemię masz tylko podstawową w pierwszej klasie a matma jak to matma zawsze porąbana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek14    1

no właśnie ta matma...., bo nie wiem czy dam rade w technikum czy nie iść do zawodówki

jest ktoś może na forum kto chodził lub chodzi do technikum do świdwina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

zawsze możesz iść zawodówka a później kurs R3 :) ja osobiście uczęszczam 2 rok technikum informatyczne i jak wszędzie matma nie jest łatwa ale wszystko da się zrozumieć tylko trzeba posiedzieć :) wybór należy do ciebie :) ja kończę infe i idę na R3 po zawodówce też możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Na tym samym co technikum rolnicze , tylko chodzi o to że są tam same przedmioty zawodowe + język obcy zawodowy. Zjazdy co 2 tyg piątek sobota niedziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek14    1

dzięki :)

 

 


a mam takie pytanie o matme w technikum, będzie się powtarzało czy trzeba pamiętać z gimnazjum? bo mamy taką nauczycielke że nie tłumaczy tylko sie dże jak coś sie nie potrafi ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

przez  połowę pierwszej klasy się co nie co powtarza a później już nowe ja np teraz mam sinusy cosinusy itp itd a jestem w drugiej klasie i nic strasznego w tym nie ma trochę wzorów , np skróconego mnożenia itp Idzie ogarnąć . To do jakiego technikum idziesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek14    1

myśle nad technikum mechanizacji rolnictwa w świdwinie lub nad zawodówką operator maszyn i pojazdów rolniczych, też w świdwinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez ursonagriculture
      Witam, chodzę do technikum rolniczego i na dobrą sprawę nie wiem dokładnie poco. Wiem że po skończeniu szkoły jest egzamin zawodowy, który daje mi kwalifikacje zawodowe.
      Słyszałem że bez TR można przejąć gospodarstwo ale dopłat nie można brać.
      Słyszałem też że bez TR można przejąć gospodarstwo i po 3 letnim stażu brać dopłaty.
      Proszę o odpowiedź, bo nie wiem na czym stoję.
    • Przez LatajacyBober
      Witam 
       
      Wiem, że podobne tematy już istnieją ale ja wolę na swoim przykładzie poznać odwiedź na pytanie
      Jeśli komuś to przeszkadza, że piszę to samo co inni to przepraszam.
       
      Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i przede mną, jak i przed każdym rodzi się pytanie do jakiej szkoły pójść.
      Nie chcę się przechwalać ale uczę się dobrze - średnia 4.5. Najlepiej idzie mi matematyka i nauki przyrodnicze, oprócz fizyki. Humanistyka idzie mi gorzej, a angielski to w ogóle nie idzie
      Wyniki w nauce mam dobre, więc mam duże szanse dostać dobrą pracę, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać. Dodam, że nie lubię się uczyć. Gdybym się naprawdę uczył do średnia spokojnie mogła by być 5.00 - 5.5
       
      Po pierwsze typ szkoły - liceum albo technikum. Nauczyciele chcą abym poszedł do liceum ale mi się wydaje, że bardziej korzystne jest technikum i prawdopodobnie pójdę do technikum.
       
      Po drugie to kierunek w jakim chcę się kształcić. Tutaj nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć ale interesuję się rolnictwem. Dodatkowo mam kanał na YT ( https://www.youtube.com/channel/UCw0r3zoHUKBxKdb6Y6NdF7A ). Lubię robić filmiki ale dużo mi brakuje jeszcze do innych filmów na YT
       
      Tak jak pisałem, lubię rolnictwo. Moje pytanie brzmi czy warto iść do technikum rolniczego ?
      Czytałem trochę na temat Technikum Modernizacji Rolnictwa i ten kierunek odpowiada moim zainteresowaniom. Tylko czy w przyszłości ten kierunek da mi jakiś zarobek.
      Mamy 4 ha ziemi, 2 Ursusy (C330 i C360) i maszyny.
      W okolicy jest dużo małych gospodarstw, a w gminie chyba żadne gospodarstwo nie przekracza 100 ha.
       
      Ile hektarów ziemi bym musiał mieć aby prowadzenie gospodarstwa opłaciło się, bo przy 4 ha to więcej jest dokładania do maszyn niż zysków.
       
      Trochę się rozpisałem.
      Podsumowując: 
      - Czy z moimi możliwościami warto iść do TMR ?
      - Czy opłaca się zostać rolnikiem przy tak małym areale ziem ?
      - Czy zawód rolnika będzie opłacalny za kilka lat ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj