Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fergusonki    36

ja od 3 lat jestem rolnikiem, ojciec przepisał mi gospodarstwo 15 hektarowe, i same ursusy i jeden mf ale stary, teraz mam 80 ha 2 masseye i kupę sprzętu więc bierz jak najwięcej puki masz okazje bo nie wiadomo czy za parę lat będzie coś w ogóle takiego jak PROW :D

Lepiej weź 2.6 metra ścierniskowiec, ja MF 125 km ciągnę ale mam cięzkie gliny :D

wojtek1628    0

z jakiej okolicy jesteś i wojew. widzę ze zainwestowałeś w ziemie sporo z 15 na 80 ha nie źle a co hodujesz ile miałeś na początku ciągników ? i jakie jaka masz klase ziemi

wojtek1628    0

boje się o to że mi odrzucą wniosek na takie maszyny jakie mam bo powiedzą ze mam za mało ha i wtedy klops a ciągnik planuje kupić dopiero po otrzymaniu decyzji pozytywnej o młodym rolniku chodziarz nie wiem czy znajdę jakąś 912 w dobrym stanie do 26 -30 tys zł jak będziesz miał jakąś na oku to napisz

Wiadomość z agroFakt.pl

FajnyMarcus    1

Ja ci powiem że najlepiej to bierz te maszyny które się da z jednej marki. Wybierz sobie tą która ma w wszystkich tych typach maszyn dobre opinie. Przyczepę to sobie bym kupił jakąś inną wiadomo.

Edytowano przez milanreal1

wojtek1628    0

ale myślisz ze przyznają mi na taki mały areał a jaką markę polecasz (pług agreg podor , agregat siewny bez siewnika?itp

fergusonki    36

na początku miałem c330 c360 c380, hoduje głównie trzodę i tak z 15 byczków lubiłem mieć bo mam łąkę po ojcu ale teraz trzymam tylko trzodę bo byczki za długo rosną :D

z tą ziemią to tylko dzięki ojcu bo miał kumpla który był dyrektorem spółki rolniczej i wyrwałem tanio kawał ziemi :D głównie mam samą gline :/ ale coś koło 18 ha to dobra ziemia:) ja też miałem 14 ha i kupiłem ciągnik, agregat aktywny uprawowo siewny, pług itp. więc jak raz Tobie odrzucą to nie znaczy że drugi raz się nie uda :D proponuje najpierw zostać młodym rolnikiem a później brać sprzęt bo kredyt preferencyjny dostaniesz, i dotacje :D

To ty chcesz kupić dopiero traktor? to nie bierz 912 tylko coś z przednim napędem, za 40 tyś możesz już wyrwać ładnego MF:D

wojtek1628    0

wiem ale obawiam się traktorów z przednim napędem a po 2 nie jest mi potrzebny z przednim bo mam w miare łagodne pola a więc na razie chce kupić pomoc do swojej starej 330 dlaczego nie mam brać 912?

odp mam tylko na razie 12 ha dzierzawy od ojca znaczy wydzierżawie na razie na 10 lat

Edytowano przez Marcin91
ortografia

fergusonki    36

912 no wiesz ciągniczek ładny ALE jak chcesz pług agregat ścierniskowiec to 912 może troche w d*pe dostawać :D

wojtek1628    0

z pługiem 4x35 jak nie pójdzie to się jeden korpus odejmie a co do agregatu to widziałem taki do 80 KM więc może da rade a ty jakie ciągniki byś mi lepiej polecił?

Ja ci powiem że najlepiej to bierz te maszyny które się da z jednej marki. Wybierz sobie tą która ma w wszystkich tych typach maszyn dobre opinie. Przyczepę to sobie bym kupił jakąś inną wiadomo.

jakie marki polecasz?

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" !! - razor275

fergusonki    36

z wlasnego doswiadczenia massey ferguson nie ma porownania do ursusa a te gadanie ze drogi w utrzymaniu to brednie bo go raz naprawisz masz spokój na dlugo a ursusa co roz trzeba remontowac ;D

jeszcze slyszalem ze renault sa dobre ale strasznie drogie czesci ;D

ja sie nie zgodze z marcusem bo np kuhn robi dobre plugi i agregaty uprawowo siewne ale scierniskowiec to nie jest taki super ;D

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Mattti    405

na początku miałem c330 c360 c380, hoduje głównie trzodę i tak z 15 byczków lubiłem mieć bo mam łąkę po ojcu ale teraz trzymam tylko trzodę bo byczki za długo rosną :D

z tą ziemią to tylko dzięki ojcu bo miał kumpla który był dyrektorem spółki rolniczej i wyrwałem tanio kawał ziemi :D głównie mam samą gline :/ ale coś koło 18 ha to dobra ziemia:) ja też miałem 14 ha i kupiłem ciągnik, agregat aktywny uprawowo siewny, pług itp. więc jak raz Tobie odrzucą to nie znaczy że drugi raz się nie uda :D proponuje najpierw zostać młodym rolnikiem a później brać sprzęt bo kredyt preferencyjny dostaniesz, i dotacje :D

To ty chcesz kupić dopiero traktor? to nie bierz 912 tylko coś z przednim napędem, za 40 tyś możesz już wyrwać ładnego MF:D

ŁAŁ! Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem! Widać że pewnie jesteś pracowity, bo tak się dorobić w ciągu kilku lat, to naprawdę sukces! Gratuluję! Co do maszyn to bierz Polskie! Tanie i dość solidne!

FajnyMarcus    1

Jeżeli masz średnio ciężkie w uprawie pola to do 80KM polecam Agro-masz, wykonanie podobne jak w uni a dużo tańszy koszt,

- Pług zagonowy 6tyś zł, 4x40cm, model PZ4

- Agregat uprawo-siewny 3m 8tyś zł, model AS30

- Agregat ścierniskowy 11 tyś zł, 2,1m (musi być zapas mocy żeby jeździć szybko i dobrze wymieszać) model AP21

- przyczepa jednoosiowa Pronar T 671, ładowność 5t cena 25 tyś zł

Zostaje około 10 tyś złotych więc lepiej dołożyć do tych 30tyś i kupić jakichś porządny ciągnik. Jak już tak się boisz zachodnich kup 1014 lub 914 coś takiego

http://otomoto.pl/ursus-914-385-1014-A115423.html

http://allegro.pl/ursus-1014-1991r-3300-mtg-i2482544093.html

wojtek1628    0

dzięki za rade a czy da rade z agregatem upraw siewnym 3 m np takim

http://www.google.pl...29,r:0,s:0,i:70

czy

http://moto.allegro....2466330295.html

i co myślicie o tej firmie

http://www.rolnicze-maszyny.pl/oferta-na-maszyny-rolnicze.php

mam pytanie czy warto ciągnik 4x4 na 12 ha?

przyczepka musi mieć do 180cm szer skrzynia na zewnątrz

Edytowano przez wojtek1628

fergusonki    36

ŁAŁ! Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem! Widać że pewnie jesteś pracowity, bo tak się dorobić w ciągu kilku lat, to naprawdę sukces! Gratuluję! Co do maszyn to bierz Polskie! Tanie i dość solidne!

jak wojtek chciał to opisałem co i jak po kolei!!!

zazdrość?!!(pytam ironicznie)

zdecydowanie lepszy jest ten pierwszy co ma z przodu wał,

ta firma hmm ostatnio kupywałem u nich ścierniskowiec Mandam i transakcja przebiegła bdb. rzetelna firma :D i ceny w miarę dobre :D

fergusonki    36

wiesz przedni napęd zawsze pomocny, szczególnie jak chcesz się rozwijać :D

powinien dać rade a jak by miał ciężko to zmniejszysz szerokość :D

wojtek1628    0

ja myśle 4x35 a jakby coś zawsze jeden korpus można odkręcić

a jaki ciągnik byś mi polecił jak nie 912

propozycje linki

fergusonki    36
fergusonki    36

ale zrozum ze ciagnik to najbardzirj potrzebna rzecz w gospodarstwie wiec moze lepiej nie bierz czegos innego a ciagnik porzadny :D

locke    291

To weź sobie jakiegoś ursusa 904,914 lub większy sześcio garowy i już bo 25 tyś to elegancki kupisz.Będziesz miał spokój.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez kamil5421
      Sprzedam agregat uprawowo siewny z brona wirowa i walem kolowym wyposazony w hydro pack . w komplecie siewnik stegsted 3m 25 rurek. , mechaniczny ,stan bardzo ladny .