Polecane posty

fergusonki    37

ja od 3 lat jestem rolnikiem, ojciec przepisał mi gospodarstwo 15 hektarowe, i same ursusy i jeden mf ale stary, teraz mam 80 ha 2 masseye i kupę sprzętu więc bierz jak najwięcej puki masz okazje bo nie wiadomo czy za parę lat będzie coś w ogóle takiego jak PROW :D

 

Lepiej weź 2.6 metra ścierniskowiec, ja MF 125 km ciągnę ale mam cięzkie gliny :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

z jakiej okolicy jesteś i wojew. widzę ze zainwestowałeś w ziemie sporo z 15 na 80 ha nie źle a co hodujesz ile miałeś na początku ciągników ? i jakie jaka masz klase ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

boje się o to że mi odrzucą wniosek na takie maszyny jakie mam bo powiedzą ze mam za mało ha i wtedy klops a ciągnik planuje kupić dopiero po otrzymaniu decyzji pozytywnej o młodym rolniku chodziarz nie wiem czy znajdę jakąś 912 w dobrym stanie do 26 -30 tys zł jak będziesz miał jakąś na oku to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Ja ci powiem że najlepiej to bierz te maszyny które się da z jednej marki. Wybierz sobie tą która ma w wszystkich tych typach maszyn dobre opinie. Przyczepę to sobie bym kupił jakąś inną wiadomo.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

ale myślisz ze przyznają mi na taki mały areał a jaką markę polecasz (pług agreg podor , agregat siewny bez siewnika?itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

na początku miałem c330 c360 c380, hoduje głównie trzodę i tak z 15 byczków lubiłem mieć bo mam łąkę po ojcu ale teraz trzymam tylko trzodę bo byczki za długo rosną :D

z tą ziemią to tylko dzięki ojcu bo miał kumpla który był dyrektorem spółki rolniczej i wyrwałem tanio kawał ziemi :D głównie mam samą gline :/ ale coś koło 18 ha to dobra ziemia:) ja też miałem 14 ha i kupiłem ciągnik, agregat aktywny uprawowo siewny, pług itp. więc jak raz Tobie odrzucą to nie znaczy że drugi raz się nie uda :D proponuje najpierw zostać młodym rolnikiem a później brać sprzęt bo kredyt preferencyjny dostaniesz, i dotacje :D

To ty chcesz kupić dopiero traktor? to nie bierz 912 tylko coś z przednim napędem, za 40 tyś możesz już wyrwać ładnego MF:D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

wiem ale obawiam się traktorów z przednim napędem a po 2 nie jest mi potrzebny z przednim bo mam w miare łagodne pola a więc na razie chce kupić pomoc do swojej starej 330 dlaczego nie mam brać 912?

odp mam tylko na razie 12 ha dzierzawy od ojca znaczy wydzierżawie na razie na 10 lat

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

912 no wiesz ciągniczek ładny ALE jak chcesz pług agregat ścierniskowiec to 912 może troche w d*pe dostawać :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

z pługiem 4x35 jak nie pójdzie to się jeden korpus odejmie a co do agregatu to widziałem taki do 80 KM więc może da rade a ty jakie ciągniki byś mi lepiej polecił?

 

Ja ci powiem że najlepiej to bierz te maszyny które się da z jednej marki. Wybierz sobie tą która ma w wszystkich tych typach maszyn dobre opinie. Przyczepę to sobie bym kupił jakąś inną wiadomo.

 

 

jakie marki polecasz?

 

 

Nie piszemy posta pod postem , używamy opcji "edytuj" !! - razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

z wlasnego doswiadczenia massey ferguson nie ma porownania do ursusa a te gadanie ze drogi w utrzymaniu to brednie bo go raz naprawisz masz spokój na dlugo a ursusa co roz trzeba remontowac ;D

jeszcze slyszalem ze renault sa dobre ale strasznie drogie czesci ;D

 

ja sie nie zgodze z marcusem bo np kuhn robi dobre plugi i agregaty uprawowo siewne ale scierniskowiec to nie jest taki super ;D

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

na początku miałem c330 c360 c380, hoduje głównie trzodę i tak z 15 byczków lubiłem mieć bo mam łąkę po ojcu ale teraz trzymam tylko trzodę bo byczki za długo rosną :D

z tą ziemią to tylko dzięki ojcu bo miał kumpla który był dyrektorem spółki rolniczej i wyrwałem tanio kawał ziemi :D głównie mam samą gline :/ ale coś koło 18 ha to dobra ziemia:) ja też miałem 14 ha i kupiłem ciągnik, agregat aktywny uprawowo siewny, pług itp. więc jak raz Tobie odrzucą to nie znaczy że drugi raz się nie uda :D proponuje najpierw zostać młodym rolnikiem a później brać sprzęt bo kredyt preferencyjny dostaniesz, i dotacje :D

To ty chcesz kupić dopiero traktor? to nie bierz 912 tylko coś z przednim napędem, za 40 tyś możesz już wyrwać ładnego MF:D

 

ŁAŁ! Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem! Widać że pewnie jesteś pracowity, bo tak się dorobić w ciągu kilku lat, to naprawdę sukces! Gratuluję! Co do maszyn to bierz Polskie! Tanie i dość solidne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Jeżeli masz średnio ciężkie w uprawie pola to do 80KM polecam Agro-masz, wykonanie podobne jak w uni a dużo tańszy koszt,

- Pług zagonowy 6tyś zł, 4x40cm, model PZ4

- Agregat uprawo-siewny 3m 8tyś zł, model AS30

- Agregat ścierniskowy 11 tyś zł, 2,1m (musi być zapas mocy żeby jeździć szybko i dobrze wymieszać) model AP21

- przyczepa jednoosiowa Pronar T 671, ładowność 5t cena 25 tyś zł

Zostaje około 10 tyś złotych więc lepiej dołożyć do tych 30tyś i kupić jakichś porządny ciągnik. Jak już tak się boisz zachodnich kup 1014 lub 914 coś takiego

 

http://otomoto.pl/ursus-914-385-1014-A115423.html

http://allegro.pl/ursus-1014-1991r-3300-mtg-i2482544093.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

dzięki za rade a czy da rade z agregatem upraw siewnym 3 m np takim

http://www.google.pl...29,r:0,s:0,i:70

 

 

czy

 

http://moto.allegro....2466330295.html

 

i co myślicie o tej firmie

 

http://www.rolnicze-maszyny.pl/oferta-na-maszyny-rolnicze.php

 

mam pytanie czy warto ciągnik 4x4 na 12 ha?

 

przyczepka musi mieć do 180cm szer skrzynia na zewnątrz

Edytowano przez wojtek1628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

 

ŁAŁ! Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem! Widać że pewnie jesteś pracowity, bo tak się dorobić w ciągu kilku lat, to naprawdę sukces! Gratuluję! Co do maszyn to bierz Polskie! Tanie i dość solidne!

 

 

jak wojtek chciał to opisałem co i jak po kolei!!!

zazdrość?!!(pytam ironicznie)

 

zdecydowanie lepszy jest ten pierwszy co ma z przodu wał,

ta firma hmm ostatnio kupywałem u nich ścierniskowiec Mandam i transakcja przebiegła bdb. rzetelna firma :D i ceny w miarę dobre :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

da rade uciagnac jedynie dociazyc go ;D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

wiesz przedni napęd zawsze pomocny, szczególnie jak chcesz się rozwijać :D

powinien dać rade a jak by miał ciężko to zmniejszysz szerokość :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1628    0

ja myśle 4x35 a jakby coś zawsze jeden korpus można odkręcić

 

a jaki ciągnik byś mi polecił jak nie 912

 

propozycje linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37
fergusonki    37

ale zrozum ze ciagnik to najbardzirj potrzebna rzecz w gospodarstwie wiec moze lepiej nie bierz czegos innego a ciagnik porzadny :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To weź sobie jakiegoś ursusa 904,914 lub większy sześcio garowy i już bo 25 tyś to elegancki kupisz.Będziesz miał spokój.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj