Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
divad115    0

Witam.Wuja ma zamiar kupić lemken opal 110 4 skibowego do 1014> i takie pytanie czy uszula da rade i jaka szerokość orki. Dodam że kupuje na spręzynie i ma wszystkie rodazje ziemi czyl 1-6

z góry dzięki


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Na 4-6kl spokojnie a na 1-3b to za cieżko i zależy jak głęboko orzesz. U mnie 12011 ciągam 3x40 obracane rabwerka i na 25-30cm jest idealnie dobrany ziemia 1-3 z przewagą 1-2kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

mam kvernelanda 4 obrotowa bierze okolo 1,8m i moj 1014 daje rade i tez mam ziemie od 1-4klasy i plytko nie orze i smigam bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Wszystko zależy od tego, jakie kto ma ziemie. U mnie ziemie dobre, małe górki to C360 biega z agregatem RAU 2,80m. Dołożyliśmy mu troszkę obciążników z przodu bo agregat swoje waży. a co do C385 nie mam jeszcze orientacji, bo maszyna nowa, i nie robiła w polu ale widziałem ładny RAU 3,60 hydraulicznie składany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja do swojej c-385 kupiłem wiosną agregat polskiej produkcjii nowy 3.00m 30 łapek , podwójne wałki dzielone na 3 częsci - ciągnik radzi sobie swietnie , jesli uprawiam płytko to 2 biegiem szosowym a jesli chcę głębiej lub gdy jest mokro to 4 bieg i lecę :)

 

Zdjęcia można zobaczyc w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

U nac ciąga 16 i przy zaczepie jest podporka + owinięty 2 m łańcuch.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja w c-385 mam do ori zaczepu dospawane po bokach 2 złamane i powiem że można juz do niego troszeczkę zaczepić i nic sie nie dzieje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
956145    0

do @ Filip94

słuchaj jestem posiadaczem ursusa 912 i mam do niego zakupiony pługo obracany lemken opal 90. Nie zanm rozmiaru odkładnic ale bez rozszerzania bierze tyle co zwykły pług 4 skibowy czyli równo z kołem. Ziemie są kamieniste i zdarzają sie górki i powiem ci szczerze że na 4I orze hektar ok 2 godzin. ma z nim wygode nie za ciażko i nie za lekko jest w sam raz. 5 skib uciągnie ale będzie go dusić i łyknie paliwko. więc radziłbym albo tą 3 obrotową bo nie zabija i pięknie kryje albo 4 zwykłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, ja również mam ursusa 912 do tego podczepiam pług FISKARS (na podzespołach Overuma). Jest to pług zagonowy 4x35 z możliwością przestawienia na 4x40. Ziemie mam różne od gliny (2 klasa) do piachów (5 klasa). Na glinie orze z rozstawem 4x35 (1,4 m) na 1 II i momentami ma ciężko o 4 I mogę zapomnieć. Na piaskach (5 klasa) orze z rozstawem 4x40 (1,6 m) na 4 II i nie ma co robić. Orka jest wykonywana na głębokość około 25 cm. U 912 pewnie uciągnie pług 5 skibowy pod warunkiem że będą to odkładnie o szerokości 30 cm (5x30 => 1,5 m), moim zdaniem 5x35 to już nie uciągnie. Osobiście uważam iż im mniej odkładni tym lepiej, bo np. na rozstawie 4x35 to już pług zapchałem a na 4x40 jeszcze nie. Druga sprawa stosunek szerokości skiby do głębokości orki (gdzieś o tym czytałem) i np. dla głębokości orki 25 cm minimalna szerokość skiby to 40 cm. I tak "na chłopski rozum" jak odkładnią o szerokości 30 cm orać na głębokość 25 cm? moim zdaniem odkładnia nie da rady ziemi przerzucić i będzie się przesypywała przez odkładnie, tak mi się przynajmniej wydaje. I sprawa oporów przy orce większa ilość lemieszy-większe opory, mniejsza ilość lemieszy mniejsze opory. A co do pługa obrotowego to moim zdanie optymalnym pługiem jest 3x40 którego kiedyś kupie :). A tak na serio to nie macie ważniejszych spraw tylko o pługach piszecie? podobno Rysiek z klanu chce odejść może lepiej o tym popiszcie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

drodzy koledzy co powiecie o takim pługu http://otomoto.pl/naud-naud-A112067.html czy 902 z kompletem obciążników na przodzie da radę z nim. Wiem że pług wygląda dość masywnie, ale ostatnie lata są coraz bardziej suche więc zależy mi na konkretnej wadze. Dodam że gleby mam dość lekkie i równe jedyny wyjątek stanowi 3ha gliniastej góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

posiadamy ursusa 902 i pług VOGEL NOOT 3x40 idzie jak diabeł :lol: a ziemie mamy ciężkie i teren pagórkowaty hektar w niecałe dwie godzinki zaoram. NIE polecam 5 skib do 80tki ale to moje zdanie!!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Ursus 912 itp powinien sobie spokojnie radzić z 4x40 na kazdych ziemiach. Chyba, że coś jest nie tak. 5 skib ewentualnie do płytkiej orki, podorywki itd. Głębokie orki można, ale na dłuższą metę to zajechanie ciągnika.

Edytowano przez Gieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Zapomniałeś dodać, że na ciężkiej ziemi, w pługu 4x40 wykonując głęboka orkę jeździ się max. na 3/I, a przez większość czasu ciągnik cienko pierdzi, mieląc kołami w miejscu... Mało tego, po odkręceniu jednego korpusu, jeżdżąc na 1/II również zdarzają się chwile słabości dla ciągnika...

 

Sprawa identyczna jak z głęboszem- wszyscy piszą- że 80'tką to śmiało 3 łapy będzie się ciągać. Guzik prawda- na ciężkiej ziemi i słusznej głębokości pracy 80'tka stęka w jednej łapie.

 

Zaraz ktoś napisze, że cienką tą czwórkę mam- nic podobnego. W tych samych warunkach c-1201 miewa problemy z 4 skibami na 1/II :rolleyes:

 

Czy 912 pociągnie 5 skib? Na ziemiach lekkich da sobie radę (mam nawet jeden taki kawałeczek- dosłownie 0,5ha, an którym przydała by mi się jeszcze jedna skiba ). Ale i tak zdecydowanie lepszym wyborem byłby jakiś dobry czteroskibowiec, któremu c912 będzie w stanie zapewnić odpowiednią prędkość i uciąg, do uzyskania zadowalającej jakości pracy w każdych warunkach. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

A jeszcze, co to wg niektórych są ciężkie ziemie ? Podmokłe? Czy wytworzone z utworów pylastych lyb gliniastych? ;)

Co do orania 3 skibowcem, to nie lekka przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem 912 i różnie szła. Przeważnie z 4 skibami ale bywało że z 3 chodziła. Niekiedy 3 skiby do 912 to nie jest żadna przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

u mnie w okolicy 912 jaki MTZ 82 w głębokiej orce ok 25cm więc żadna przesadna głębokość te ciągniki jeżdżą w pługach 3 skibowych, dla tego że na więcej nie pozwalają im moce silników, ziemia ciężka rędzina ilasta. a kawałeczek dalej na bielicach(kawałkami gliniaste) 4 skiby i 912 I/4 bez problemu ciągną więc zależy co dla kogo ciężka ziemia ja w 1201 mam 5 skib (ok 1,5m) i zawsze je ciągnie najniższym biegiem jakim jeździłem II/1 z silnikiem nie ma problemu, gorzej z uciągiem zdarzy się że koła w miejscu się obracają. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

u nas wczesniej jak nie bylo 16stki to 902 pracowala z plugiem 4x48 na redzinie i dawala rade 80ciu ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

rędzina a rędzina z iłem gdzie bryły są jak koła przednie od ciągnika to wg mnie różnica. a nie będę się sprzeczał ja wiem jakie są u mnie gleby i nie kłamie przecież bo w jakim celu miałbym to robić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie obraź się, ale ten pług to jak najszybciej sprzedaj lub kup sobie inny. Ten pług to do niczego się nie nadaję.Jak sucho to nie wejdzie, a jak wejdzie to ciągnik staje. Też go miałem. Jak pojechałem teściowi orać buraczysko to po 1 hektarze zaczepiłem fortschritta, to szybko tego sprzedałem i kupiłem B 200 pół zawieszanego. I nim to robota szła.

Ale 912 ładnych parę lat nim orałem i dawała rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

W mojej okolicy (okolice Błonia i Sochaczewa)- ziemie ciężkie to tzw. Czarne ziemie ;) Powstałe na dawnych bagnach, a skałą macierzystą jest w większości glina.

W okresie suszy podczas orki rwą się skały wielkości przedniego koła od 80'tki. Wtedy 1201 ledwo ciągnie 4 skiby na 3/I, a lemiesze po podniesieniu pługa są cieplutkie ;)

Ale to ekstremalne przypadki :rolleyes:

Ziemia ziemi nie równa i każdy chyba wie najlepiej co ma na polu ;)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

kolego tomek nie mam sie o co obrazac bo dobrze mowisz:) plug jak na te gleby sie nie nadaje bo juz swoje przezyl nie wypalil MR bo mial nyc nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Moim zdanie pług 4x35 jest do ciągnika 80 KM (385, 902, 912, ...), a pług 4x40 do ciągnika 100 KM (1002, 1012, ...) i tego będę się trzymał. Z resztą na stronie Unii Grudziądz jest lista pługów i zapotrzebowanie mocy dla tych pługów i wszystko jasne. Pewnie zaraz koś wyskoczy z tekstem, że Unia to kicha, że pługi te dają duże opory, że nie orają tylko ryją, moim zdaniem dotyczy to tych starszych pługów (krótkie odkładnie i duży kąt natarcia) obecne pługi Unii mają kształt odkładni podobne do zachodnich pługów, odkładnie długie, kąt natarcia mniejszy. Żeby nie było że swoje chwale to mam pług Fiskars. Są oczywiście wyjątki np. jak ktoś ma same piaski to jak mam ursusa 385 to 4x40 może brać bo napewno da rade.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj