Polecane posty

arassso    3

no ja z tym ciagnikiem to nie głupieje tak jak inni czepiają niewiadomo jak szerokie maszyny a w polu podrapane tylko agregat uprawowy mam 2,40 latam z nim sobie ładnie jak trzeba to zapinam tez i 2,15 talerzówka 2,10 z tyłu doczepiałem wałki od agregatu i też latałem sobie dobrze pług 4*35 w podorywce kiedyś 5*35 moim zdaniem te maszyny które przuyczepiam do niej to nie jest dla niej nic wielkiego a praca ładnie zrobiona i tak tez mysle o scierniskowcu ale nigdy scierniskowcem nie robiłem i nie wiem na co moge sie pokusić . a teraz ile tzreba by szykowac na taki 2,10 do 2,40 agregacik zeby był w przyzwoitym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Z używanych nie będziesz miał dużego wyboru bo górują maszyny 3m. Ale warto przejrzeć Allegro, żeby chociaż wiedzieć do ilu się targować jeśli cena by odbiegała [w góre] od innych ofert ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

zobacze jak u handlaży cenowo i szerokosci no i najważniejsze stan techniczny będzie jak nie to kupie talerzówke 2,40 12 talerzy na wale przód tył talerze zębate ta co nią robiłem trzosze przy mała no i nie moja robiłem kilka lat nią gościowi teraz potrzebna to ją ma zabrać i niech bierze bo łozyska do wymiany chociaż pilnowałem smarowanie ale juz nie są w dobrym stanie. Teraz talerzówka albo agregacik obie zeczy nowe mam człowieka który robi na wzór kilku marek na orginalnych częsciach tyle ze rama własnego wykonania ale kilku znajomych ma po kilka lat i nic sie nie dzieje z nimi a cena kozystna popoytam kontaktu poszukam i moze wezme. a jak myslicie lep[rzy scierniskowiec czy talerzówka z wałem itd mam sieje zez kukurydze zboża no i trawe co roku jakiś kawałek likwiduje starej trawy sieje nastepną gdzieś indziej jak juz przestażała a talerzówka jak ją dobrze dociaze i skrece to robi taka robote z wałkami ze niektóre agregaty sie chowają i sam nie wiem co już wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

zakładam właśnie nowy temat, gdyż mam pytanie: jaki lepszy jest pług do c385 4-skibowy na zwykłe odkładnie (4*35) czy 3-skibowy na duże odkładnie? I jakimi biegami najczęściej sie poruszacie z 4-skibowym, podkreślam że chodzi mi o ziemie średnio ciężkie i ciężkie ;)


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 912 więc prawie to samo. Pług ciągam zagonowy 4x35. Ziemie mam średnie. A orkę właściwą robię na 4 polowej, podorywkę 2 szosowa.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

a ma ktoś jakiś przepis na dorobienie jednej skiby do 3 skibowego? chodzi mi o taki fragment ramy z jedną skibą


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kup gotową przystawke albo 3 pług i od niego odetnij jedną i dospawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2
kup gotową przystawke albo 3 pług i od niego odetnij jedną i dospawaj

A nie orientujesz sie ile może taka przystawka kosztować?


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

koleda orze tyz na 4 szosowej z pługiem chyba 4x40 ale ma naped na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Przystawka kosztuje 650zł (kupowałem w zeszłym roku) Ja mam C-385 i mam pług unia grudziądz 3+1 i mam jeden równy kawałek pola to nawet głęboką orek dam rade zrobić na 2 choć czasem trzeba zredukować to wtedy 4 terenowa ale mam reszte pul górzystych to tylko 1 pod góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

a właśnie jak tą przystawke sie mocuje??? ona jest jakoś przykręcana czy coś spawać trzeba?? :o a swoją drogą jaki jest koszt kupna dużych odkładni do Grzudziądza?? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki co trzeba dorabiać, przerabiać itp. Aktualnie mam dospawane do odkładni listwy z resora o długości ok 15-17 cm no i to dużo daje bo ładnie dokłada ten pług, jednak szerokość orki mnie nie zadowala, jak to mówią "trzeba sie nalatać" po tym polu, no a pola dosyć długie bo mają po 400 metrów, najkrótsze ma ok 200 a najdłuższe 475 więc szerokość orki jest tu znacząca w moim przypadku :o


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

Sąsiad kupił w tamtym roku agregat ścerniskowy na 5 łap do c-385 i nie jest z niego zadowolony. Sam agregat jest ok ale ciągnik ma ciężko i musi wolniej jeździc co powoduje zapychanie sie jak jest więcej słomy i robota byle jak zrobiona bo za wolno. Ja do swojej c-385 pożyczałem talerzówke 2,80m jak sie nie myle i dużo lżej sie z nią jezdzi niż z tym agregatem. Osobiście doradzałbym ci talerzówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

Nom ja też robię talerzówką ale tylko dlatego iż nie posiadam agregatu ścierniskowego w sumie efekt jest poruwnywalny


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Zalerzy też na jakich ziemiach pracuje twój ciągnik. Jeśli ciężkie to moim zdaniem bardziej ekonomicznie było by kupić talerzówe. PODOBNO lepiej wchodzi do ziemi jak jest sucho, niż grubber.

Mój sąsiad miał kultywator ścierniskowy z uni KOS z wałem rurowym, to sprzedał go po pierwszym sezonie bo musiał drugi raz poprawiać bo mu zarosło, a ciągnał go Zetorem bodajże 12245. A następny sąsiad z kolei też ma taki agregat tylko z normalnym wałem tj. z kątowników to po jednym przejeździe jest elegancko zrobione i nie zarasta a jeździ Zetorem 16145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam do ursusa o podobnej mocy gruber Rabe Werk 9 łap i na końcu wał z płaskownika (dorabiany bo była belka) szerokość 2m. Idzie szybko i nieraz lepiej jak podorywka, lecz jest jeden minus aczkolwiek w suche lata mogą być problemy z orką po takim zabiegu.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ostatnio jak gruberowałem u1224 z włączonym przodem 3m gruberem z pom żukowo na 4 I, to na niektórych polach to tylko trochę ziemię zadrapałem. Bez 4X4 w tej maszynie to nie byłaby robota.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wczoraj gruberowałem ursusem c385 w gruberze Frost 3m i szedł 2 szosową:)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

2.70m lub 3.00m mniejszym to będziesz szybciej jechał i tak mocno ciągnik nie odczuje


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF86    0

witam! ja bym proponował 4,20m miałem kiedyś URSUSA 1014 i miałem własnie taki agregat i szło git :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ee uprawowo siewny to 3,0m a uprawowy to 3,6 albo 4,2 zalezy jakie masz ziemie u mnie kuzyn mial 1012 i 3,6m(odczuwalny byl brak napedu) i moc byla wykorzystana a ziemie u nas do lekkich nie naleza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj