Polecane posty

Filipoo    14

witam :) jesli zle umieściłem temat to roszę o przeniesienie lub jeśli jest juz coś podobnego to przepraszam ale nie moge znależc... wiec tak jak wyzej który zestaw bedzie lepszy do koszenia łąk?? który wydajniejszy bedzie??385 pali mi tak 4-5L na godzine zegarową a 60 hmm róznie :)60 kosze przewaznie na 3 biegu  2000/2200obr/min na 4 idzie ale ciezko i tylko tam gdzie mniejsza trawa. 80 kupiełm zima wiec jeszcze nią nie kosiłem i z ta moje pytania :) i odrazu czy moge kosic 80 na II/3?? zapewne pójdzie ale czy nie uszkodze kosiarki??podejzewam ze 80 bedzie ja ciągneła w duzej trawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

skąd wiesz że c 385 spali z rotacyjną 4-5l jak jeszcze nie kosiłeś tym ciągnikiem! spokojnie wystarczy c 360 do takiej kosiarki, nie wiem co masz za problem z dużą trawą ale jak są ostre nożyki to i c 330 w każdej trawie pójdzie, no chyba że nawija na bębny trawę wyższą od maski w ciągniku bo i takie przypadki miałem, ale ja jakoś nie widzę problemu z mocą w dużej trawie, jak już jedyny problem to grząskie łąki każde inne można kosić nawet t25 czy c 330, co zyskasz kosząc 80tką to nie wiem, spalanie raczej niższe jak c 360 nie będzie w grząskich łąkach lepiej jak c 360 nie pójdzie, czy rozwalisz kosiarkę? z każdym ciągnikiem można rozwalić kosiarkę, w końcu jak jest nie równo to i tak szybko nie pojedziesz bo wylecisz z ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Filipoo ja koszę 904 turbo kosiarką Famarolu 1,65, bo 60-ka jest do remontu, a na większą kosiarkę jeszcze mnie nie stać a ten ciągnik jest do niej nieco za duży i wolny. Spalania nie pamiętam dobrze, ale coś około 8l/ha(głowy za to nie daję) Nie da się dobrze kosić na biegach II i 3(trójce szosowej), bo to za szybko, obroty w ciągniku spadają i kosiarka rozrzuca trawę zamiast formować ją w pokos, albo nie kosi wcale, dlatego ja koszę na dwójce szosowej(II 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ferdek nie kosiłem jeszcze i pali mi tak w trasie z jedna przyczepa załadowaną 10metrami drewna nie suchego nie napisałem ze w kosiarce a 60 koszę na 3 i dyma potrafi mi puscic w duzej trawie. wydaje mi sie ze 80 na II/3 pojadę szybcirej niz 60 na 3 a przeciez 4 nie dam rady. chciałem prosta odp tak jak ost post pali 904 pali 8l/ha tak +/- wiec juz troche mnie to odpycha bo myśle ze 60 mniej spali... jesli napiszecie to piszcie prosto który lepszy do tej roboty jak spalani i wydajnośc na jakim biegu 80 jezdzicie jak juz kosicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przy ustawieniu WOM na 1000obr/min może i warto bawić się C385.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Ja koszę zetorem 8011 a to to samo co 80 tka .Tylko ja koszę kosiarko 2,1 m na II/2 biegu.Pójdzie i na II/3 żółwiu tylko ma trochę za wolne obroty wałka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Do kosiarki 1,65m polecam Ci C-360 ponieważ po pierwsze spali Ci mniej a po drugie pojedziesz nią szybciej niż 385. W Ursusie 385 na II 3 nie dasz rady bo za szybko. A II 2 jest wolniejsza od 3 w sześćdziesiątce. Masz jeszcze możliwość jechania 385 na II 3 i żółwiu. Ale myślę że 60 powinna wystarczyć do takiej kosiarki chyba że masz bardzo równe łąki to możesz się pokusić trochę szybciej jechać 80 na II 3 i żółwiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

więc tak własnie co przyjechałem z pola:) skosiłem 2ha w 1godz i 15 min spaliła +/- 10L odrazu to przewróciłem 30min przewracania :)cieszy mnie to ze się nic nie popsuło :) ale sasiad tez zaczął kosić tez ma kosiarkę 1,65m i tez kosi 80 mało tego przy kosiarce ma ten osprzęt do przewracania ale przewraca do tyłu nie na bok jak te nowe i gadałem z nim i pozwolił mi wsiąść i wierzcie albo i nie ale idzie na II3 kosić tylko chwilami coś tam czuje  jak kosił ten kawałek co ja( bo ja od niego tą łąke mam) to mówiłe ze kosił na II2 nie na 3 bo za mocno podskakuje i na ten kawałęk 2ha paliła mu 15 l tak +/-   tak czy tak będę próbował tzn testował 80 z kosiarką na 3 zobaczymy jak to wyjdzie musze się przekonać na swoim traktorku :) myslałem ze wyjdzie więkasza róznica w paliwie ale te 5L to nie tak duzo więc moze jak uda się kosić na 3(mowa o 80) to moze wyjdzie nie dosyć ze taniej to jeszcze szybciej :) dzieki za odp pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jeśli WOM będzie chodził na 1000obr/min to na silniku wystarczy 1200obr i jeśli dobierzesz odpowiednio szybki bieg(nie jeździłem tym ciągnikiem) to C-360 może się schować. Przez wiele lat tak kosiłem MTZ82 a od dwóch lat identycznie napędzam wóz paszowy

Czy traktor ma miękki przód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tak ma miękki przód :)a z tym womem na 1000 to się jeszcze nie bawiłem w przekładanie czy tam przełączanie a niechciałbym się teraz w to bawić z tego co pamietam co czytałem to to nie jest tak od razu do zrobienia chyba ze się myle jak kupywałem tą 80 to gościu miał mi pokazac jak to się przełacza z 540 na 1000 ale zapomnieliśmy i nie pokazał wiec nie wiem jak to tam u mnie jest czy coiś przerobione czy jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę was zaskoczę, sam byłem zdziwiony. Otóż 60-ka wg tabeli, będzie wolniejsza czy to na II 3(trójce szosowej), czy II4(czwórce szosowej) od 80-ki na II 2 i II3. Sprawdźcie.

 

54578a9be31791b8m.jpg

 

20e15d780fc80c68m.jpg

 

Co do zmiany obrotów z 540 na 1000, dla bezpieczeństwa i trwałości kosiarki odradzałbym taką zmianę, ale jeśli chcesz. Więc tak; trzeba odkręcić z prawej strony skrzyni pośredniej owalną pokrywkę i wyjąć wałek a potem umieścić go w miejscu tego z tyłu, a ten z tyłu włożyć z prawej strony. Problem jest w tym, że ten wałek z boku ma drobny wielowypust, lub jak się nieprawidłowo mówi"frez". Ja osobiście zrobiłem mechanizm do przełączania. Na AF w galerii są takie 2. Możesz dokupić np. w grene taki wałek, kosz 40zł

 

Końcówka wom 540

 

lub wykorzystać ten, który masz. Musisz tylko w jakiś sposób "zakorkować" otwór wykonany w czole wałka. Niektórzy wciskają tam drewniany klocek, ale ja wolałbym kupić dla pewności. Ja na twoim miejscu wybrałbym 80-kę, bo kabinie jest cichszej niż 60-ce a i obroty WOM 540 osiąga już przy 1700obr/min wału a nie jak 60-ka przy 2200obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Może faktycznie nie warto zmieniać obrotów jeśli wałek ma już nominał przy 1700obr bo na szybkim wałku może trzeba będzie utrzymywać obroty silnika poniżej tysiąca a to już nie jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja na twoim miejscu wybrałbym 80-kę, bo kabinie jest cichszej niż 60-ce a i obroty WOM 540 osiąga już przy 1700obr/min wału a nie jak 60-ka przy 2200obr/min.

60 ma 540 przy 2000obr :) na 2200 ma max moc.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Może faktycznie nie warto zmieniać obrotów jeśli wałek ma już nominał przy 1700obr bo na szybkim wałku może trzeba będzie utrzymywać obroty silnika poniżej tysiąca a to już nie jazda

znam gościa co osiemdziesiątką przy gazie wciśniętym w dechę na wałku ustawione miał 1000 obrotów ale nożyki często zakładał :)

ogólnie warto się pobawić jak masz osiemdziesiątkę bez silnika z turbiną (niektórzy sobie pozakładali), wtedy trzymasz sobie te 850-1100 obrotów silnika i ciągnik nie przepala ani nie jest przeciążony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i wiecie chyba się z tym przekładaniem wałka pobawie :) z tego co czytam to nie jest skomplikowane :)

 

 

 

a jeszcze pytanko jak tego z tyłu cyciagnąć??? odkręcic całość i potem wyjąć wałek czy tylko wałek??? tam nic się nie rozleci nic nie spadnie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę wnieść małe sprostowanie co do spalania mojej 904 turbo, otóż wyszło mi, że ten ciągnik spalił 5l/ha, w średniej trawie na podmokłej łące(w 2 miejscach stała jeszcze woda).

 

Wałka z tyłu nie musisz wyciągać, zakorkuj tylko otwór w tym wałku z boku lub kup nowy jak radziłem. Ale i tak napiszę jak go wyjąć.

 

Aby wyjąć końcówkę z tyłu ciągnika(jeśli nic nie jest pospawane) należy podchaczyć okrągły pierścień zabezpieczający i wyjąć go. Potem pewnie już palcami, lub z lekką pomocą śrubokręta odkręcasz nakrętkę koronową(taki pierścień z wcięciami) i wyciągasz wałek. Nie bój się, olej nie wyleci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14
smile.gif widze ze to prostrze niz myślałemsmile.gif w niedziele popołudbniu pewnie skocze kosić i w pon rano dokoncze wiec 90% ze to wypróbuje 80 w prasie new holland841 na 2ha jakies 1,5godziny presowania spaliła coś około 12litrów prawie cały czas 2000obr/min wiec 80 idzie w łakę z kosiarkąsmile.gif dzięki za pomoc za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

koledzy w traktorku miałem niespodziankęangry.gif brak wałka w skrzyni pośredniejsad.gif a ogólnie to sprzęt do koszenia super II3i tak te 1700 obr spalanie porównywalne do 60 ale o ile szybciejbiggrin.gif

 

a ta nakrętka koronowa z tyłu na wałku toi się coś lekko nie chciała odkrecić musiałem uzyć sredniej altyreribiggrin.gif 1,5kg młotek i majstel(przecinak)biggrin.gif mało tego tego wałka ewyjąć nie szło ale po dłuzszej chwili szarpania i pukania młotkiem udało się. nastepna sprawa rozumiem ze do skrzyni pośredniej wkładamy dłuzszy wałek po to by przesynąć widełki tzn przełaczyć na 1000obr ale jest problem nie mogę włozyć wakła tego co z tyłu jest do tej skrzyni posredniej tzn idzie go włacyć ale za chiny nie idzie go tam wepchnać udoło mi się przykręcić tę pokrywę ale wałęk ani myś wleś tam dalej trochę nacisną ale wtedy (mam drugi taki sam wałek) z tyłu w ogóle się nie kręci?? co moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam kilka pytań związanych z ciagnikiem c 385:

1. Czy posiada wzmacniacz momentu?

2. Jak sprawdzić czy skrzynia dobrze działa i nie jest do remontu

3. Prosiłbym o schemat biegó tego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

-posiada wzmacniacz momentu 2 stopniowy

-jeśli biegi ładnie wchodzą no reduktor zawsze ładnie pyka lecz z biegami 1-4 to ciężko bez zgrzytu wrzucić;D trudne pytanie lecz niema takiej prostej odpowiedzi nieda sie powiedzieć

- pomoże to coś pomoże http://www.serwo.yoyo.pl/foto/schemat_ursus_c-385.jpg materiał wzięty z strony www.serwo.yoyo.pl

-http://moto.allegro.pl/item1020213675_plakaty_zetor_ursus_ciagnik_i_inne_20szt.html#gallery materiał wzięty ze strony www.allegro.pl

 

myślę ze troszkę pomogłem :) wyrazie czego pisz na PW jak ursus zetor bizon to wal z każdą sprawą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja mam ursus 914 ale to teoretycznie to samo. Więc wzmacniacz momentu to dwu stopniowy. Co do skrzyni biegów to z tego co słyszałem są mało awaryjne a naprawa tania nie jak u zachodnich. Ja swojego mam już kilka dobrych lat i nie było problemów. Nie myśl że jak przy przerzucaniu biegów zgrzyta to coś ze skrzynia bo te ciągniki już tak mają że zgrzyta, mi jedynie biegi płynnie wchodza na żółwiu a jak wrzuce na zająca i chce przełączyć z 3 na 4 to jeden zgrzyt:D Co do schematu to po prawej stronie masz gałkę i na niej biegi 1-4. Po lewej masz natomiast biegi polowe, szosowe i wsteczny;) Myśle że również coś pomogłem i co do tego modelu ciągnika to wal śmiało;) ogólnie ciagniczek bardzo dobry, ja przez okres użytkowania jedyne co wymieniłem w nim to pompe wodną ( koszt 100 zł) i z niczym nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

no wiem pasowało by sprzegło podciągnąć ale mi sto nieprzeskadza lub gałka od reduktora w starych typach miedzy nogami :) a do ropszty sie zgadzam 1000%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki panowie za pomoc, to co się chciałem dowiedzieć to zeście w 100% wytłumaczyli, aż za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

korzystając z tematu mam pytanie : czy mógłby ktos po kolei opisac jak czysci się filtr odsrodkowy oleju (bąk) ? bo Ja próbowałem go czyscic ale nie wiem co jak powinno się rozejsc i nic oprócz odkrecenia dysz i przeczyszczeniu ich nie zrobiłem :D

proszę o pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj