Polecane posty

rafal13113    144

jak uprawowo siewny to tylko 3 metry większego nie pociągniesz a jak pociągniesz to krótko a przy mniejszym będziesz miał problem jak zrobić ścieżki technologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

jeśli chodzi ci o a agregat uprawowy to powiem że ciągłem 4,2m expom c-385 z przednim napędem na 2 i 3 klasie ziemi i dawał rade jak masz 1014 to bez problemu, a jeśli mówisz o bronie wirnikowej z sieewnikiem to najelepiej 2,5m

 

ja ciągałem 4,2m expom c-385 z napędem 4x4 więc bez problemu 1014 da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

lopol92 ma rację tylko aktywny agregat z siewnikiem po co jeździć kilka razy jak można za jednym przejazdem zasiać i po robocie jak się namyślisz na aktywny to mam dwa do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

Kupiłem ursusa 914 i mam pytanie czy da radę z agregatem uprawowo-siewnym biernym 3 metrowym(mam komplet obciążników i tłok wspomagający)i jeszcze jedno czy idzie mu zwiększyć wydatek hydrauliki bo mam 41l/min.Proszę o wypowiedzi praktyków a nie teoretyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

odpowiedz jest prosta zobacz u mnie w galerii :lol:


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Panowie, pilnie potrzebuję odpowiedzi. Jak uruchomić dodatkowe wyjścia hydrauliczne w Ursusie 912 i podobnych? Gniazda oznaczone są w instrukcji numerami 5 i 6. Próbowałem wszelkich kombinacji. Żadnych efektów. Jedno to na pewno swobodny spływ oleju do skrzyni, drugie ma działać równolegle z podnośnikiem. Tylko jak ustawić podnośnik aby na wyjściu nr5 było ciśnienie?

Potrzebuję trzech wyjść hydrauliki do prasy, a montowanie rozdzielacza do dodatkowych wyjść na razie nie wchodzi w grę.

 

Ursus 912 pracował u mnie z agregatem "Lech" Krośniewice 4m (wał strunowy + kultywator + dwa wałki strunowe). Podnośnik podnosił go bez większych problemów, więc 914 z 3 metrowym agregatem siewnym powinien dać sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

914 z 3m to poradzi sobie bez problemu, u nas taki zestawik lata to tam bez najmniejszych problemów;) My planujemy kupić bierny ale talerzowy to 2,7 weźmiemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

dzięki za odpowiedzi ale wypowiadajcie się dalej.kto mi pomoże z tą hydrauliką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Można zwiększyć nieznacznie ciśnienie ustawiając odpowiednio zawór bezpieczeństwa. Wydajność, tylko zakładając mocniejszą pompę. Z pracy 912 wnioskuję, że wydatek oleju 41 l/min z powodzeniem powinien napędzać większość siłowników w sposób zadowalający użytkownika. Jeżeli oczekujesz pomocy, opisz na czym polega problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

leo jaki to zawór i gdzie on jest? 41l/min to wystarczająco ale chciałbym aby była szybsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekUR    9

Witam, mam pytanie jako że nie znalazłem żadnego tematu wiążącego się z moim pytaniem postanowiłem utworzyć nowy temat. Moje pytanie polega na tym iż jestem zainteresowany kupnem agregatu podorywkowego do C-385. Ciągnik ten ma niecałe 80 KM pracował kilka razy z ścierniskowcem o szerokości 3m ale nie zdawało to egzaminu gdyż do tej pracy potrzebna jest odpowiednia prędkość a ten miał z nią problemy. Wydaje mi się ze wystarczyła by szerokość 2,5 m co o tym myślicie ? Może ktoś ma coś podobnego w swoim 385 lub 914 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Ze względu na ugniatanie ziemi (i nie tylko) jestem zdania, że lepiej jechać wolniej a szerzej, niż szybciej, a wąsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Saherb masz rację ale najlepiej żeby można było i szybko i szeroko, a do tego potrzebna jest moc. C-385 ma prawie 80 kobyłek i to jest moc która teoretycznie nie starcza do 2,5 metrowego agregatu ścierniskowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Zapotrzebowanie MOCY na grubera 2,1 m(5 zębów) wynosi coś około 65-80 KM,a na 2,6 m (6 zębów)około 80 - 100 KM.Ja mam MTZ 82 i grubera 2,1m i dobrze sobie z nim radzi.Odpowiedź na to pytanie jest prosta: BIERZ 2,1 m AGREGAT ŚCIERNISKOWY,2,6m będzie za duży,a 3m to będzie już porażka dla ursusa.Mój kumpel ma 2,1 m szerokości grubera do 912,a teraz do 914 i radzi sobie odpowiednio ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

saherb bez urazy,ale akurat w tym przypadku"lepiej wolniej a szerzej"nie ma racji bytu,cały dowcip pracując gruberem polega na tym żeby przejazdy były w miarę szybkie co z kolei pozwoli na dobre wymieszanie resztek pożniwnych więc zapas mocy powinien być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Jak dla mnie to masz tylko wybór pomiędzy 2,1 m a 2,5 m. Mój 912 chodził z 2,1 m i nie miał najmniejszych problemów (II szosowa i jazda ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No ale jesszcze sie nie wypowiedzial wlasciciel 2.5m moim zdaniem 2.1 wystarczy, a w 2..5 bedziesz ciagnik meczył


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekUR    9

Też myślałem nad 2,1 m bo w 3m jezdziłem 4 terenowa bo szybiej nie dawał rady i to wogole mi sie nie podobało bo ani robota nie szła ani to nie wygladało jak wyglądać powinno. Dzięki za liczne odpowiedzi a i mam prośbe do Senator mgłbys mi jakąś foto nadesłać albo jakaś aukcje podać z scierniskowcem podobnym do twojego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ten gruber akurat nie był mój, ale podaje link do podobnego

GRUBER

 

Prawie taki sam, ale z tyłu miał dorobioną belkę wyrównującą, też 9 łap, ale jak byś już kupował to ja był bym za tzw. 'gęsimi stópkami', ocztwiście przy takiej szerokości nie było by ich 9 tylko 5 albo 6 (nie wiem dokładnie ale coś koło tego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Takiego jak pokazał senator to ja ciągałem 80 później MTZ82 i nie było problemów.Mój ma 13 łap i 2,5 metra. Z 15 miały ciężko.Założyłem raz gęsio stopy [ale do 1224] z uni 4 sztuki to miałem 3 metry jeden bieg niżej i ciężej się zagłębiał, to szybko wyrzuciłem.Gęsimi stopami są fajne podcinają na całości ale ciężko idą w porównaniu do serc.Chociaż słyszałem że zależy to od firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

moja 914 chodziła z podorywkowym 2,1m i siewnikiem do poplonów i pożyczał go kolega taty i chodziła także z c 385 więc bierz 2,1m bo tak jak pisali wyżej ważna jest prędkość do wymieszania resztek pożniwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

ja moim 914 ciagałem ścierniskowca agro-masz 2,6(w galerii) dawał rade elegancko ja ziemie mam klas 3a i b także jak masz lżejsze to spokojnie polecam :D


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj