Polecane posty

lukasz0619    0

Witam zakupiłem agregat uprawowo siewny z hydro-pakiem i mam mały problem, a mianowicie siłowniki gwałtownie opuszczają mi siewnik i nie wiem czego to jest wina. Może ktoś wie jak to wyregulować żeby siewnik opuszczał się plynnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

załóż dławik na przewód i wyreguluj prędkość


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Przyczyną jest olej który za szybko spływa z siłowników, spróbuj, jeśli masz, zamontować cieńszego węża lub na którymś łączeniu wstawić podkładkę żeby olej miał mniejszy przepływ. To ze sposobów domowych a jeśli chcesz mieć to zrobione profesjonalnie to zamontuj zawór dławiący. Zmniejszy się również szybkość podnoszenia. Jeśli chcesz szybko podnosić to zawór zwrotno dławiący. Pozdrawiam ;)


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja takiego kiedyś ciągałem 385.Na równym szło dobrze, a na góra to już gorzej ale się jechało :) Później zaczęły się robić luzy z przodu i na górach już znosiło.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No lepiej do 1214/1224. A do 912 to polska czwórka najlepiej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego ja to planuje kupic Kverlande 4 skibowa zrywalna odkładnice pół śrobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A co to za różnica..Ten czy ten będzie tak samo orał, tylko do jednego części droższe ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Skoro dla Ciebie polskie radło orze tak samo jak kverneland to powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dziękuję :) Każdy ma swoje zdanie,możliwe że mogą być jakieś niedociągnięcia ale ja mam założone inne odkładnie i jak orałem na usłudze swoim 904 i polską czwórką a drugi ciągał kvernelanda to nie było różnicy.Ale już na moich polach gdzie jest perz i ziele to kverneland lepiej zakryje ale i tak wyłazi.Nie aż tak jak po polskim....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Witam panowie od dluzszego czasu zastanawiam nad kupnem agregatu uprawowo siewnego aktywnego 2,5 metra z walem rurowym jednak nie wiem czy c385 da sobie z nim rade?? Gleby mam 3,4 klasa i spore gorki, agregat sprzezony bylby z siewnikiem hassia (stosunkowo lekki). Czy osiemdziesiatka poradzi sobie z takim zestawem?? Czy pracujecie swoimi ursusami z podobnymi zestawami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego jak masz w dobrym stanie C385 nie powinno być problemu. Ja mam 912 kultywator 2,7 metra + wałki dociskające dziekana, robie 4 polową. Tez mam pole nierówne i idetycznie u ciebie 3,4 klasa czasami sie trafia glina z początku pola mam torf

 

Kolego sory niedoczytałem twoje wypowiedzi z agregatem uprawowo siewnym niemiałem doczynienia wiedz nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

W tej chwili rowniez mam agregat bierny 3metry i ursus nie ma z nim wiekszych problemow ale chcialbym uprawiac i siac w 1 przejezdzie i dlatego pytam czy ursus da rade z takim zestawem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego trzy metry to juz u mnie by była przesada moze i by ciagnąl ale miejscami by miał problemy tzn ja mowie o takim prawidłowym uprawianiu ziemi a nie drapaniu. Natomiast jesli chodzi o agreagat uprawowo siewny to najlepiej jak bys mu dowalił z przodu obciażników zeby go nie zrywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

No obciazniki z przodu to obowiazkowo.Przedsiewnie moj agregat w zupeloosci wystarcza w swierzej orce robi robote U nas pracuja w upr-siew ale biernych i dobrze im to idzie a aktywnego o tej szer nikt nie posiada i wlasnie wacham sie bo boje sie ze moze nie dac rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Powinien dac rady z 2,5 metra, tylko trzeba poszukac lekkiej brony z hydropakiem. 500 kg na przod dla pewnego prowadzenia:)


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Z tymi przednimi obciążnikami też nie ma co przesadzać, bo uciąg ciągnika może się odczuwalnie zmniejszyć. Taki urok ciągników 2x4, że większość masy musi spoczywać na tylnej osi, a przód to przyczepka do pchania (dodatkowe 500kg na przodzie, w świeżo zaoranym polu jest mocno odczuwalne....) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Zgodze sie z Toba Stefano, ale bez tego ani rusz:) No chyba ze ktos chce gwiazdy obserwowac to polecam. U mnie czasem i 16 z nepedem buja na uwrociach, ale to wina zdemontowanych przednich obcaznikow.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Ale do ciągnika 4x4 można dopakować na przód balastu i nie będzie to tak bardzo odczuwalne ;) Chyba, że zmieni się Jakoś strasznie rozkład masy (np: 75% przód, 25% tył :) ) Do ciągnika 2x4, żeby nie płakać, że nie ma czym ciągnąć nadają się tylko lekkie maszyny zawieszane. Jak coś cięższego, to najlepiej żeby było pół zawieszane...

 

Podczas jesiennej orki orałem trochę zestawem c385+TUR5+ pług 3x40. Porażka- miała siłę ciągnąć max. 4/I, a na większości pól 1/II i więcej mieliła jak jechała. Po zdjęciu TURa (prawie 700kg zdjęte) , poślizg się zminimalizował i 80'tka ożyła- bieg 4/I bez problemu, gdzie lżej to i 2/II ;) Po wyjęciu kalkulatora z szuflady, i pomnożeniu różnicy w spalaniu na hektar (z obciążeniem przedniej osi i bez), przez aktualną cenę ON, stwierdziłem, że jednak opłaca mi się tego TURa odczepiać i zakładać kilka obciążników -byle "nieba nie oglądać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

KOlego to wszystko zalezy w jakim masz stanie ciągnik ja mam U912 po kapitalce i jest naprawde oszczedny oszczedniejszy jak c-360 . Naprawde nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

booster12, pozwól, że zapytam: Co Twoim zdaniem ma stan techniczny silnika, do oporów toczenia, jakie stawia przednia oś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Odsniezalem jedna zime 902 z daleko wysunietym plugiem przed siebie. To byla katorga. Wjechac wjechal wszedzie, problem w tym ze przewaznie zostawal:) Co nie zmienia faktu, iz uwazam ta rodzine ciagnikow za bardzo udane. Koniec OT bo dostaniemy po nosie.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez ursusuc3603p
      Problem jest taki,ciągnik po podpompowaniu paliwa ręcznie chodzi normalnie przez chwilę a potem gaśnie,a naciskanie pedału gazu nic nie daje. Co może być przyczyną? Dodam że pompka jest nowa,kupowana w zeszłym roku na jesień.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj