Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adiwartal    0

witam planuję zmienić kombajn w tym roku na coś trochę większego z chociaż 4metrowym chederem i sieczkarnią znalazłem na olx

Case International 943 ale nie wiem czy warto coś takiego kupić a może lepszy będzie bizon?  do tej pory mój john deere sie sprawdzał ale ma tylko 3m i brak sieczkarni.

Edytowano przez adiwartal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Hahahahaha kolejny mistrz założonego tematu. Jak Ty kolego chcesz bizonem kosić 100 ha rocznie to powodzenia życzę i oby Ci się nic w nim nie zepsuło przez całe żniwa to może Ci się uda. Na taki areał jak piszesz to kombajn musi być wydajny i na pewno nie za takie pieniądze. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na taki areal trzeba cos za 100 tys wtedy to robota .Jakis rekord z niebieskich moze i by podolal ale z 80 tys co najmniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Sam kosze suprem okolo 100ha zbóż ale lekko nie ma spawarka katowka młotek przecinak musi być no i otwarta Wz w sklepie z częściami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolega ma 150 i bizona ale ma go od nowości i kiedyś sam nim dawał rady ale te mokre lata sami wiecie.pomaga mu jego sąsiad. NH który mu w tym roku wyciął 40-50 ha.takze da się bizonem ale takim co chodzi a nie sypie się co chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Każdy bizon się sypie bez wyjatku jeśli przed sezonem nie zobaczy się tam gdzie już wcześniej coś się odezwalo niestety są to maszyny już wiekowe wysluzone i szczerze jeśli miałbym teraz kupować to lepiej wynająć nowoczesny kombajn za cene okolo 250zl/1ha i się nie męczyć tym dziadem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

250 zł za hektar? gdzie tyle biorą i jaki to kombajn. u nas cena 360 za hektar

 

mój sąsiad jeszcze do zeszłego roku kosił ok 130 hektarów fortschrittem 524 mdw, z czego 30 gryki co prawda ale wyrabiał się 

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

mam mf 530 przez 13 lat na 50 ha. 100 też by wykosił. Ja prowadze gospodarstwo w pojedynke i w dwie trzy osoby stówke by wykosił, dobra maszyna do kuku. Kombajn praktycznie bezawaryjny, tylko znajść nie zamordowanego. Kombajn bardzo tani w zakupie, prosty w naprawie i uwierzcie miałem classa i powiem, że łożyska, wały, koła o wiele masywniejsze w mf. I nie 520 tylko 530 bo ma lepszy heder. Występuje z hederem od 3,6 m do 5,1 m 6 klawiszy, krótki, szeroki. Ludzie sie tego boją ja sie przekonałem i nie narzekam. Jak kiedyś wezme kamień czy wyjdzie poważna awaria to kupie takiego samego. Udana i prosta maszyna, może nie robi na pierwszy rzut oka dobrego wrażenia ale praca tym jest dobra. Naprawa praktycznie bez młota, i gazu czy spawarki. W mf naprawe robi sie bez przemocy. Wymieniłem w nim kilka łożysk i kilka pasów przez te lata. W jednym z sezonów poszła skrzynia, chciałem ją zrobić na tip top, ale nie dostępna była jedna hoinka, wymieniłem zębatke od jedynki i wstecznego za 200 zł i są tam drogie dwurzędowe łożyska, chyba 6 sztuk, ale w związku że nie było można wszystkiego dać nowego to wrzuciłem tam zwykłe łożyska za 200 zł. Pełen remont kalkulowałem na 2 500 zł zrobiłem na sezon za 400, kupiłem kometną skrzynie ze sprzęgłem za 2000 zł ze spalonego, a na tej remontowanej przejechałem 6 sezonów i czekam, aż padnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Internationalem 943 bez problemu robiliśmy po 80 ha rocznie. Kombajn bardzo fajny, na pewno dużo lepiej pomyślany niż bizon. Chcieliśmy wymienić na coś nowszego ale do 70 000 zł ciężko było znaleźć coś lepszego, trzeba było trochę dołożyć do dominatora 88. Wydajność około 1 ha/h, hydrauliczna rura, hydraulicznie wysuwany heder. Awaryjność jak na swoje lata nie najgorzej, w dominatorze wcale nie jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj