talek48

brona łąkowa (włóka)

Polecane posty

talek48    1

Co sądzicie o bronach łąkowych, tak zwanych włukach???

Używacie takich bron w swoich gospodarstwach??

Jeśli tak, to jakiej są firmy, oraz czy dobrze "sprawuja" sie w polu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Bardzo dobra robota ta brona łakowa,zamiezam taka sobie kupic dosc doobre i tanie robi ktos w Łeczycy koszt bez watu to 3000tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Bardzo dobra robota ta brona łakowa,zamiezam taka sobie kupic dosc doobre i tanie robi ktos w Łeczycy koszt bez watu to 3000tys.

cos drogi ten sprzet :):):)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Mi sie podoba 8metrowa z Krośniewic....Miałem okazje wypróbowac ta brone i sie swietnie nia robi...Znam kilku co takie ma i sobie chwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

a ja mam zwykłe opony od 60tki szczepione śrubami i lata jak cholera!!

nie ma śladu po kretowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

ba żebyś wiedział jaka FAJNA ta sprawa :(

super się nią robi.

Opony od 60tki mam narazie tylko 3szczepoione i szerokość wychodzi 3m ale niedługo dojdą 2 i będzie ponad 5metrów.

Założyłbym tam od 30tki ale są za lekkie i ech mogę nie równać dużych kretowisk. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja do takich zadań mam bark na 4 ciężkie brony. Odwracamy je do góry zębami. Nadają się do równania kretowin, zrytego przez dziki i rozbronowania obornika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja na łąki używa zwykłej brony zawieszanej ( 5 bron) i ja do obornika jadę normalnie czyli nie odwracam a tylko do kretowin odwracam i jest gitara raczej bym wolał to kase na coś inne wydać niż kupić takie coś


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My do łąk używamy normalnych bron ciąganych.... odwracamy je do góry zębami i szlepujemy łąki. Wszystkie kretowiska są wyrównane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam taki betonowy blok o szerokosci 4 metrów i ciagam go C-328,po kretowiskach nawet sladu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja chce kupic *moze za rok( brone z Krośniewic. Tyle tylko ze ja bede nia włukował pole...narazie mam szyny i tez jest dobrze ale taka brono lepiej mi sie podoba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie kretowiska to bronami odwróconymi się równało, a u mnie w okolicy niektórzy mają po prostu stare opony. :P


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my wloka po nawozach robimy tak na szybko zeby jakos ziemie przemieszac... i potem siew


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie to raczej ciężkie brony i za nimi jakaś szyba przykręcona i jest super. Jak do wyrównywania kretowin. A jak do przebronowania łąki to bez szyny.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No ja też tak zawsze robiłem...3metrowe bronki i 2 szyny za nimi, ale w tym roku dwie 6-metrowe szyny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

kretowiska to jedno ale producenci podają że są to włuki łąkowo polowe, więc ponawiam pytanko do czego taka włuka służy w polu, czy należy nią równać pole po orce jesiennej czy taką włuką można wyrównać orane pole na lżejszej ziemi pod siew, czy jeszcze inne zastosowania macie?

czy jest tylko jeden typ tych łuk?

czy poza rónwaniem kretowisk są jeszcze inne zastosowania na łąkach, czy ogólnie włukowani ełąk po soaniu nawozów jest ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Włóczy się na wiosnę żeby przerwać parowanie, a czy włóczycie po jesiennej orce pod oziminy?

Czy ktoś włóczy wszystkie użytki zielone żeby pobódzić roślinki i wyczesać stare badyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Ja do starej ramy kultywatora przyczepilem 2 stare opony od trzydziestki i po kretowiskach ani sladu, a do transportu przez droge podczepiam normalnie do podnosnika, bo po lacze ciagam za lancuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Zna ktoś kogoś kto wykonuje takie włóki w wielkopolsce ? Bo mamy zamiar kupić taką 5m włóke ogólnie super sprawa wiosną! pole wyrównane i najważniejsze zatrzymuje parowanie!


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Moim zdaniem to bedzie lepsze od zwykłej włoki na łąke oczywiście, miałem okazje robic czyms podobnym tylko innej firmy, kongsklide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Przymierzam się do kupna włóki 5 albo 6m. Na początku patrzyłem tylko na używki z zagranicy, bo widać są solidniejsze i mają rury zamiast kątowników. Tylko trochę się nie kalkuluje więc zastanawiam się nad nową. Widzę, że każdy polski producent robi z kątownika i w sumie wszystko wygląda podobnie, jak jest z trwałością? Jakiej firmy polecacie? Może którąś odradzacie? Głównie będzie używana na łąki ale jak się sprawdzi to i na pole się wyjedzie. Zauważyłem, że niektóre odlewy mają z jednej strony kolce a z drugie takie płaskowniki - one są na pola?

Edytowano przez Janek1801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj