talek48

brona łąkowa (włóka)

Polecane posty

jack2006    1

Witam. Chciałbym kupić włóke do ursusa c360 3p i chciałbym sie dowiedzieć czy 4m 4 rzędy nie będzie do niego za duża? Poradzi sobie na 3 biegu, na III klasie ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

na łące to i poradzi sobie z 5 metrową Mam mandama 5 metrów i ursus c 360 i nawet jej nie czuje pokusił bym sie nawet na 6 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1

Ja bym jej używał na oranym, bo łąk nie mam i tak właśnie się waham by za ciężko nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

Ja mam włókę 5 metrów robię nią wszystko tzn łąkę i te wszystkie wynalazki są dobre jak nie ma włóki też miałem brony odwrócone to robiło dobrze puki włóki nie było włóka jest ciężka równy nacisk na 5m to nic nie ominie a wynalazki podskakują niby rozwali kretowine ale to nie jest tak zrównane jak po włóce. Na orce na wiosnę jadę, super sprawa wcześniej robiłem agregat i potem znów agregat teraz robię włóka agregat i ziemia jest o wiele wilgotniejsza na jednym polu było przejechane włóką i trochę agregatem to potem jak jechałem drugi raz agregatem całość to to co było wcześniej agregatem przejechane to kurzyło się a po włóce nie. Pod zboża ozime orze i zaraz jadę  włóką a potem agregatem i sieje ale w świeżą orkę chcieć dobrze zrobić to MTZ 80km  ma bardzo ciężko, kolega ma 115km to idzie rewelacja a u mnie ten MTZ to trochę za mały po zimie w orce idzie dobrze 80 km daje radę spokojnie a na łące MF 255 też pujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newbee    0

Czy ciężar włóki ma znaczenie?

Bo jak widzę to między takimi samymi włokami z Agrofactory i Intertechu to 150 kilogramów

różnicy jest. Teraz się zastanawiam która lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

A prubował ktoś robić po ściernisku żeby pobudzić samosiewy do wzrostu? Jak to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

pytanie głównie do użytkowników bron łąkowych, czy ktoś je testował na równaniu łąk po dzikach, mam mocno zryte pola po tej zimie i sie zastanawiam czy właśnie typowa brona łąkowa nie będzie najlepszym rozwiązaniem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newbee    0

Wczoraj tego po raz pierwszy używałem. Dużo lepiej działa niż odwrócone brony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

petzi włuka dobrze sprawdza po dzikach sąsiadowi zryły i widziałem wczoraj efekty 4 z plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospomati    0

Witam zamowilem włókę  mandam 4m 4 rzędową na kontowniku  a na plac przyszla  na rurze grubosciennej czy brac taką na rurach czy niech mi przysla na kontowniku tak jak zamawialem bo nie eiem ktora lepsza ? Bo moim zdaniem na kontowniku bedzie lepiej rownała ?😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj