TomaszRogowski

Jaki ładowacz lepszy Quicke czy MX

Polecane posty

Bax    2

Polecam QUICKE użytkuje go już 9 lat i jak na razie bez zarzutów, osprzęt brałem z sokółki to krokodyl po 6 latach nie wytrzymał (puściły spawy przy siłowniku) co do reszty brak zastrzeżeń. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

połowę Quicka robią w firmie niedaleko mnie to w razie czego można tanio jakieś części kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Witam

 

Będę polecał MX, ale dlatego że jestem przedstawicielem tej marki w Polsce to nie będę bezstronny ;) 

 

Jaki dokładnie jest to model ciągnika i do jakich prac ma być wykorzystywany?

 

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

mx ma mniejsze siłowniki szybciej podnosi ale ma mniejszy udźwig

mx jest dłuższy 4 bele słomy spokojnie ściągam ładowaczem mx u 308 a kolega quick Q46 ma problemy dodam że oba ładowacze założone na takich samych ciągnikach a i dodam że oba mają lepsze dżojstiki nie linkowe tzn (mx ma niskociśnieniowy) a( Quicke ma elektryczny sterowany taką malutką dźwigienką) i myślę że dżojstik ma lepszy mx natomiast jak się mocno wbije w ziemie lub obornik ma problemy podnieść a i mx ma lepsze wyposażenie standardowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

posiadam mx u308 co do dżojstika to się zgodzę naprawdę dobry i wygodny ale to że od początku jak leciało mi kolano przy eurozłączu od 3 sekcji mx umył ręce stwierdził uszkodzenie mechaniczne, ale + przykrywają -. więc ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

Ładowacz czołowy jest to tylko dodatek do ciągnika. Gdybym był na twoim miejscu to nie zastanawiał bym który ładowacz z najwyższej pułki cenowej wybrać tylko wziął bym ładowarkę która jest sprzętem do ładowania a nie tylko dodatkiem do ciągnika. U znajomego widziałem Valtrę n101 która była po 6 latach ciężkiej pracy z ładowaczem quicke q56 i była po prostu zmasakrowana miała pogiętą maskę, ułamany kawałek błotnika z tyłu widać było że z siłowników cieknie olej z rozdzielacza też na bloku był kurz zmieszany z olejem o gr 0,5 mm. Jak spawali coś przy tym turze to jeden musiał stać z gaśnicą żeby się nic nie zapaliło. Od 50 tys można kupić używaną dobrą ładowarkę teleskopową choć może być też przegubowa, koszty eksploatacji co prawda trochę większe ale za to jakie możliwości, wytrzymałość i wydajność. Moim zdaniem powinieneś o tym pomyśleć szczególnie jeśli posiadasz duże gospodarstwo ale to jest tylko moje zdanie jako zwolennika ładowarek, rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Wiadomo ładowarka do tego stworzona ale jak ktoś wozi bele po 20km to słabo widzę ładowarkę przy takiej robocie tym bardziej jakąś starą. Co do ładowaczy to jeden i drugi dobry. Ja wybrałem quicke i bardzo dobrze się sprawdza tylko brakuje mi w joysticku przycisku od półbiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stannis    0

Oczywiście że traktorem lepiej po bele jeździć ale we wszystkich innych pracach to ładowarka lepsza. Ale mówię zależy od wielkości gospodarstwa i trzymanego bydła. A z tych dwóch to raczej bym wybrał mx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Użytkowałem MX /Mailleux/ 150 i Quicke Q45. Oba solidne i komfortowe ale z przewagą dla MX dzięki hydraulicznemu poziomowaniu.

Co do przydatności ładowarki w gospodarstwie to jak najbardziej ale nie wszędzie. W budynkach, na placu i wokół gospodarstwa lepsza dedykowana do tego  ładowarka ale na drodze, polu czy łące zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dobry ciągnik z dobrym ładowaczem.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj