rafalskrzek

problem z tulejami podsiewacza w jd 1075

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalskrzek    0

Witam mam miaanowicie taki kłopot, że w moim jelonku wyrabiają się tuleje te gumowe co trzymają podsiewacz, nowe po wymianie wytrzymują różnie czsami kilka dni a czasami dzień w zależności jakie zboże koszę ( ile ton z hektara). Ustawialem już chyba wszystko również z skokiem i nadal tak samo. Może ktoś miał już taki problem i udało się to rozwiązać. Dodam że brat ma. Jd 1072 i problemu nie mowa z tym woogole. Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A te tulejki zakładałeś oryginalne czy zamienniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

To załóż oryginały. Ustaw podsiewacz pośrodku skoku i wymień. Nie mają prawa pękać. Ja tak robiłem na koszu sitowym w 952 i wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Te ośki są stożkowe bynajmniej ja mam tak w 975 też wymieniałem w tym roku wszystkie te gumy i nic nie ustawiałem tak jak kolega @lukejro pisze tylko po prostu jak stanął podsiewacz tak został wyrzuciłem te stare założyłem nowe i w pole nic im się nie dzieje. Zakładałem zamiennik ale ten lepszej jakości nie ten najtańszy i chodzi musi być jakaś inna przyczyna że Ci ich rozrywa ja bym stawiał na jakiś luz na podsiewaczu ewentualnie źle dopasowany rozmiar gum. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalskrzek    0

Rozmiar gum jest brany z katalogu luzu raczej nigdzie nie na, a gumy też są te lepsze. Myślę że jest jedną opcja że jest za dużo ziarna na górnym sicie bo mam może coś przestawione i po prostu za duże obciążenie. Będę szukał przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A co ma ilość ziarna na sitach do podsiewacza. Jak nie tworzy ci się "poduszka" na sitach i nie wali ziarna do tyłu to masz dobrze ustawione.  Moim zdaniem problem leży w jakości gum.  Lepsze zamienniki z jednego sklepu nie muszą być tej samej jakości co w drugim sklepie. Albo załóż oryginały (nie są aż tak drogie) albo poproś @Renault85-15TX o link do sklepu w którym on kupuje.  Ten problem masz od kupna kombajnu? Bo jak tak to możliwe, że poprzedniemu właścicielowi "urwało" podsiewacz i coś jest teraz delikatnie podgięte, ośki nie są w osi i przez to te tulejki tak szybko się zużywają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalskrzek    0

Poprzedni właściciel też je wymieniał bo już zamienniki zostały założone. Niszczy je od pierwszego sezonu. Nie widać aby coś było urwane. Zastanawiam się nad tymi ramionami co napedzają podsiewacz może coś z nimi nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak myślę cały czas i wydaje mi się że znalazłem przyczynę. 
Te tulejki gumowe siedzą na tak zwanym mimośrodzie i jak dobrze pamiętam siedzi on na klinie i jest dociskany śrubą być może jedną z przyczyn jest właśnie ten mimośród albo jest rozwalony albo jest ścięty klin pod nim i już dobrze nie trzyma przez co przestawiają się samoczynnie ramiona podsiewacza pod dużym obciążeniem ziarna i przez własnie taką przyczynę może być też rozwalona guma. 
Proponuję sprawdzić po pierwsze docisk śruby jeśli jest dobrze dociśnięta wtedy zdejmij mimośród i sprawdź klin a także rowki w których on siedzi bo być może jest wyrobiony któryś rowek przez co samoczynnie i tak jak napisałeś pod naciskiem dużej ilości ziarna zostaje ten mimośród przesunięty gdyż ramię pójdzie wtedy wyżej niż to z drugiej strony podsiewacza i przez to lecą gumy. Innej opcji nie ma ponieważ jest to bardzo prosta zasada działania. Chyba że ktoś rozbierał ten cały podsiewacz i pozamieniał ramiona z jednej strony na druga ale jest to mało prawdopodobne chociaż może się zdarzyć jak nie umiejętnie ktoś to złożył ale chyba zamiana ramion nie miała by aż tak dużego znaczenia i nie niszczyła by tak tych gum. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalskrzek    0

Tego nie sprawdzałem popatrze na to ale wydawało się że nie ma luzu. Wszystkie mocowania porównuje z drugim jd tylko ze 1072 i wydaje się być tak samo i w jednym bez problemu a u mnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Luzu tak nie sprawdzisz bo trzeba do tego siły żeby się poruszyło a jak jest dużo ziarna na podsiewaczu wiadomo jest i duży opór. Najlepiej zrobić tak jak pisałem zdjąć mimośród dopiero wtedy zobaczysz czy wszystko jest ok innej opcji nie ma. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Najlepiej wydrukuj sobie z katalogu rysunek techniczny podsiewacza i tak jak Ci kolega radził sprawdź czy wszystko jest na swoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalskrzek    0

Wszystko jest na miejscu bo przecież kosiłem tylko problem jest w tym że się za szybko wyrabiają te tulejki. Będę szukał luzu na mimośrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

chcesz coś twardszego to zakładaj poliuretan, tylko czy w takim przypadku nie narobi większych szkód niż korzyści  :huh:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !

Szybkie zużywanie się gum podsiewacza jest najprawdopodobniej spowodowane pękniętym wałem napędzającym cały kosz sitowy i podsiewacz. Pęknięcie jest ukryte w gumie mocującej wał do podsiewacza. Jest widoczne dopiero po demontażu. Podsiewacz jest mocowany w 3 miejscach: po bokach i pośrodku. Pęknięcie będzie na jednej z bocznych gum. Trzeba wyjąć wał. Pozornie wszytko chodzi na pękniętym wale ale pozornie. Wał jest napędzany korbami z obu stron, ale pęknięcie powoduje że podsiewacz chce pracować "na boki", co powoduje szybkie niszczenie gum. Wał ma fi 25 nie jest hartowany można go dorobić w wałka ciągnionego ze stali przeznaczonej do ulepszania cieplnego. Koszt zakupu stali to około 100 zł, tokarz natnie ci gwint na końcu i masz gotowe. Dalsza praca z pękniętym wałem powoduje rozerwanie kosza sitowego, sit i ogólną żniwną katastrofą. Jest to cecha wszytkich modeli JD od serii 1000 do 1470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak udało ci się rozwiązać ten problem z tulejkami?

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak udało ci się rozwiązać ten problem? Ja  wymieniłem cały górny kosz sitowy z oryginalnymi tulejkami  i po 15 hektarach znowu niektóre mi rozerwało .Podobno problem tkwi w złym montażu tulejek  w obudowach tzn. mają  być montowane w połowie wychylenia.I teraz pytanie czy każda tulejke trzeba osobno montować w połowie wychylenia czy może wystarczy zaznaczyć minimalny i maksymalny skok sita i na podstawie tego wyznaczyć środek wychylenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalskrzek    0

Witam Po prostu przedstawiłem delikatnie kąt nachylenia podiewacza aby zlikwidować tak i martwy ruch na tych tulejkach i jak narazie działa. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestawiłeś kąt nachylenia podsiewacza ?Nie rozumiem,tam są tuleje gumowe zamknięte w obudowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj