D-e-x-t-e-r

Jaki ciągnik na prow ?

Polecane posty

D-e-x-t-e-r    2

Witam, chciałem kupić używkę w przedziale 40-60 tyś. ale nic nie mogłem wybrać bo wszystko dość stare i w kiepskim stanie, i teraz myślę aby może spróbować z prow. Ciągnik z turem najlepiej cztery cylindry i jak największa moc min. 100KM ponieważ ciągnik będzie używany również do prac polowych, gospodarstwo ogólnie ok. 40h. A w tej chwili największy ciągnik to Ursus 912. Jaki ciągnik byście polecili przedziale 150-180 tyś. bo chyba dopłacają 60% gdyż gospodarstwo mam od 3 miesięcy. Generalnie jak to wygląda z tym prow, musze kupić sam a oni póżniej mi oddadzą czy to musi być kredyt ?

 

Pozdrawiam i czekam na info.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

kredyt bierzesz na całość a oni zwracają potem 60% ( jeżeli jesteś w wieku poniżej 40 lat) a jak masz więcej.to 50% ( tak sły
tak słyszałem. Do 180 brutto czy netto? jak netto masz więcej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34

za tyle nowego z turem nie kupisz chyba nie że do maks 5 lat z możliwością wzięcia na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

a jest możliwość uzywanego na prow chyba już nie... a co do ciągnika to chce ewentualnie kredyt po wpłynięciu kasy zanoszę reszte do banku i kredyt spłacam,

Edytowano przez D-e-x-t-e-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale czy jest szansa że wogóle będzie możliwośc skorzystania z zakupu ciagnika, jak narazie z rozporządzeń wynika że kasa na wszystkie maszyny jest poza ciągnikiem, jak dla mnie bezsens, wszystko mam tylko nie mam czym tego ciągac.......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Żeby wziąć na prow to musisz najpierw złożyć wniosek o dopłaty, a z tego co czytam to masz gospodarstwo trzy miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj