damian4dz

Troll

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian4dz    0

Witam, chciałem kupić sobie trolla i zamontować do niego chwytak do drewna bo robię swoją przyczepę do lasu i nie chce spawac go do przyczemy tylko zawieszacz bo przyda się też do Obornika jak na stałe niebedzie. I mam pytanie czy ktoś już to robił?? Bo mocowanie to można pokombinować Ale nigdzie nie doczytałem się czy obraca narzędzie o 360°?? bo to podstawa jak będę montowal chwytak do drewna

adamekx    1

Chyba na AF już coś takiego widziałem. A co do obracania narzędzia, wydaje mi się, że troll fabrycznie tego nie ma, należałoby zamontować rotator.

Mironeks    6

Do obracania chwytaka jest potrzebny rotator , zasilanie rotatora można rozwiązać na dwa sposoby . Dokładając jedną sekcje do rozdzielacza i dodatkowe dwa węże przez cały ładowacz albo dzielnikiem strumienia zamontowanym na końcu ramienia i przełcznikiem zmieniasz zasilanie na chwytak lub rotator .Koszty wykonania zasilania pierszym czy drugim sposobem będą podobne . Chwytaka i rotato będe kosztował około dwa tysiące złotych + zasilanie rotatora do pięćset złotych .

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno ładowacz troll i strasznie drażni mnie opcja obrotu tej maszyny. Jest bardzo niestabilna/niedokładna- wygląda to tak, iż zamykając sekcję rozdzielacza obrót trwa dalej siłą bezwładności. Prosto mówiąc siłownik nie ma stałej, twardej pozycji lecz trochę się wciąga i wyciąga pod wpływem zewnętrznego pchnięcia ramienia. Są zamontowane na przewodach tzw zawory ciśnieniowe dwukierunkowe tłumiące. Czy to przez nie hydraulika tak działa, czy też jest to oznaka ich niesprawności? Zawory działają w ten sposób, iż gdy się za długo przytrzyma przepływ oleju na jeden siłownik i dojdzie do do krańcowego położenia, to olej przepływa automatycznie na inny siłownik. Zawór wygląda tak https://sklep-rolnicze.eu/zawor-cisnienia-dwukierunkowy-tlum,3,75168,12967
    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.

Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez kamlar
      Potrzebuje opinii o podnosnikach/ładowaczach na tył do big-bagów.
      W tym roku chce z całego areału (11ha) przechowac zboże w big-bagach 500kg.
      Na stanie c-360 i pronar 82sa.Potrzebuję czegoś żeby można powiesić worek podjechac pod kombajn,nasypać i ustawić na przyczepę a potem rozładowac na magazynie.
      To jest jedyne do czego potrzebuję tego podnośnika.Czy te które są dostępne na olx spełnią moje wymagania czy podnośnik do takiej roboty musi mieć jakieś dodatkowe parametry czy funkcje jak wysuwane ramię,
      Proszę o opinie ludzi,którzy korzystają z takich urządzeń,jeśli ktoś ma na sprzedaż to też chętnie zerknę.
      Pozdrawiam 
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez mati7211
      ma ktoś założone orginalne siedzenie do trolla z 97 roku ? jesli tak to pod jaki traktor , bo do 330 czy 360 nie da rady bo za mało miejsca
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.