Zaloguj się, aby obserwować  
Eryko

Regulacja szerokości orki.

Polecane posty

Eryko    35

Załączam zdjecie.mam podobnie regulowana szerokosc.i teraz powiedzcie mi w ktorym miejcu regulowac szerokosc orki w tym co oznaczylem 1 czy w tym 2??

post-39-1205587365_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

zaznaczam, że mogę się mylić, jednakże wydaje mi się, że punkt 1 zaznaczony na fotografi służy do regulacji szerokości pierwszej skiby, a punkt 2 do regulacji szerokości roboczej pługa.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi się wydaje że punkt nr 2. A czym ciągasz ten pług?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Regulacja szerokosci orki powinna znadowac sie blisko wiezyczki wiec wedlug mnie jest to 1. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej będzie 2, jak skręcisz tą korbę to tył pługa pójdzie w lewo a tym samym zwiększy się jego szerokość robocza. Tak się przyjżałem i tam chyba niema korby, tylko bolec ale to na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ten pług nie ma możliwości regulacji szerokości orki.

Regulacja oznaczona 1 służy do regulacji szerokości skiby (używana praktycznie tylko przy zmianie rozstawu kól ciągnika, lub zmianie zwięzłości gleby).

Regulacja oznaczona 2 służy do regulacji naporu na płóz. Jeżeli napór na płoże będzie za mały, to będą duże problemy z prostolinijnością orki (płóg będzie tańcował). Jeżeli napór jest za mocny, to ciągnik będzie miał tendencję do wyskakiwania na caliznę i i będą się szybko zużywać płozy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

yhmm @deer to chyba ciezko bedzie wyregulowac pług tak jak ma byc jesli jest tak jak napisales.jak kupowalem ten pług to gosc mowil ze ta czescia oznaczona 1 sie reguluje szerokosc orki. mi sie wydaje ze ktoras z tych opcji regulacji ,reguluje sie wlasnie szerokosc orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ja jestem pewien tego co napisałem. Bo żeby miał zmienna szerokość orki, to albo musi mieć drugą ramę (vario), lub przestawiany na śrubach przy korpusach (brak).

A tak w ogóle to chyba jest krone meteor lub bardzo podobny. Tata miał kiedyś taką czwórkę, sprzedał ją z 8 lat temu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@deer dobrze napisał. My mamy podobny pług ten tylko ma inne piórka, a nasz ma taką samą ramę. To prawda, że służy do regulacji szerokości skiby, a 2 regulacji naporu. Jego nie da się wyregulować szerzej. Żeby ładnie orał, trochę trzeba się naregulować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

dobra to teraz mi napiszcie do czego te regulacje dokladnie sluza i kiedy zaczac sie nimi bawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

1 regulacja służy do przesunięcia całego pługa "pomocna podczas rozszerzenia rozstawu kół ciągnika"

a ta 2 regulacja służy do zmiany szerokości pługa skręcając ja ściągamy ją na sworzniu czyli przekręca się w prawo....

 

do czego !!

jeśli masz traktor i nagle za maniło się tobie że zmienisz mu rozstaw kół

to wtedy podczepisz plug i pojedziesz na pole i zaczniesz orać i CO?

pierwsza skiba nie zakrywa ci poprzedniej bruzdy.

A powiększenie szerokości to powiększenie [nie chce ci się jeździć z szerokością 160cm to podkręcasz i jeździsz z szerokością 180cm

 

 

ale do czego służą takie rzeczy to jest banalne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

rozal22@ czyli Ty twierdzisz ze ten pług ma regulowana szerokosc orki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

to ja juz nie wiem.wyzej pisali ze ten pług nie ma regulowanej szerokosci orki a Ty mowisz ze TWoj taki sam ma regulowana szerokosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

na pewno nie ma regulacji szerokości orki,

jak ktoś chce sobie wyregulować szerokość orki to niech kupi sobie płóg szerszy o szerszych korpusach i odkładnicach , albo z wiekszą ilością korpusów.

 

tak wogóle ten płóg to nie ma zbyt sztywnej konstrukcji - ramy

ta 2 jest dziwnym rozwiązaniem, wygląda jakby miała za zadanie wzmocnienie całości ramy przed wygięciami na boki i wzmocnić całą konstrukcję. i jest na bolcu tam wypinana bo w momencie przesuwania w 1 w 2 trzeba odbezpieczyć a w 1 można tyle przesunąć w prawo lub w lewo aby w 2 można było przesadzić bolec, a resztę doregulowujesz sobie wieszakiem na podnośniku.

 

regulacja naporu na płozy powinna znajdować się gdzieś przy 1 lub w tej części jeszcze bliżej ciągnika co bezpośrednio na podnośnik zapinasz, zdjęcie tego nie pokazyje.

 

w samej 1 masz regulację w lewo w prawo i dodatkowo ograniczenia-dystanse do regulacji aby pług po obrocie znalazł się we właściwej płaszczyźnie do orki, bo na pewno nie masz przy zapięciu do podnośnika wykorbienia i nie regulujesz wysokością wieszaka podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj