90mateusz

Ciągnik 110-130KM do 70tyś.zł- Renault vs Case vs MF

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
90mateusz    7

Witam planuje zakup ciagnika w przedziale KM 110-130  no i tu mam  problem  nad tymi markami mam do  wydania  jakies  70 tys  jesli chodzi o  renie  to oczywscie z silnikiem  renault case  mysle o MX a mf   podoba mi sie 8110 .

 

A co wy sadzicie  co posiadacie i mozecie o nich powiedziec spalanie, awaryjnosc i ogolne dane z  gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

sam rozważam zakup jednego z wymienionych i chyba mx 135 jest najlepszy, co do mf to lepszy jest model 6190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ja bym brał Renault 6 garków z turbo. Jezeli to możliwe całą mechaniczną. Rocznik 95 - 98 w dobrym stanie/bardzo dobrym  dostaniesz za 60 tysięcy. Case ma 4 półbiegi pod obciążeniem, kto to później naprawi, co do fergusona to mówią że niektóre modele mają słabe skrzynie. Ja to bym chciał sobie kupić Renault 106-54 albo 110-54.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Ja mam waśnie 8110. I nie rozumiem poprzednika dlaczego on jest gorszy niż 6190. Silnik ten sam tylko skrzynia większa i tylny most. Ciągnik pali rewelacyjnie mało. Zadowolony jestem bardzo. A reno było z własnym silnikiem? Przecież tam były tylko silniki MWM, John Deere oraz perkins. I właśnie te ostatnie od MFa nie różnią się niczym poza sterowaniem i wyglądem. Ogólnie silniki perkinsa bardzo oszczędne a są bardzo wytrzymałe. Wiem po swoim poprzednim MF który miał remont silnika przy 21000 mth a był to model 698 czyli 4 cyl.
Owszem, case ma 4 półbiegi, tak samo jak MF 61xx lub 81xx oraz renault ares. Jak mnie wkurzają takie komentarze jak poprzednika "kto to później naprawi ". Praktycznie większość mechaników już to robi, a poza tym jeżeli padają półbiegi to raczej przez hydraulike. Wymieniasz pompę i dalej w pole. Co do autora tematu. Bierz ciągnik tylko z półbiegami. Wygoda ogromna a i sprzęgło wtedy nie jest obciążane, Ty mniej się męczysz i więcej zrobisz ciągnikiem. Wtedy gdy ma ciężko Ty bez sprzęgła redukujesz i jedziesz, natomiast wciskając sprzęgło ciągnik stanie i wtedy nie ruszy wcale. Docenisz to np wyjeżdżając na pryzmy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Jeśli o to chodzi to różnica jest bardzo mała ale jest. 6190 będzie minimalnie krótszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

MalyJhn a spalanie jakie masz w   mf ? wlasnie sporo  ludzi  mowi  mi ze w mf sa najbardziej awaryjne skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No o mf jest pełno legend co do skrzyń, ja mam 3050 i jakoś w skrzyni nic się nie dzieje od kupna, czyli 6 lat, pracuje na 40 ha jako główny. Rozważ jeszcze serię 62xx, najlepszy się wydaje case mx, ciężkie i ponoć bardzo dobre maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Opinie awaryjnych skrzyń są w pewnej części prawdziwe, ale to głównie przez zaniedbania użytkowników. Są one strasznie czułe na olej. Trzeba lać odpowiedni, i pod żadnym pozorem nie wolno go mieszać. Jeżeli chodzi o spalanie, to różne. W opryskiwaczu zszedł mi do 5 litrów na godzinę. W pługu spalanie najmniejsze to było 9 litrów na godzinę czyli około 7 litrów na hektar. Z kolei największe to było 25 litrów na godzinę i około 30 na hektar, ale to były takie warunki że szkoda gadać. Susza, ciężka glina i jeszcze górki. Ale ogólnie Średnie w orce około 11 na hektar i na godzinę również wyjdzie. Taki ciągnik musi dostać odpowiednio dużą maszynę, wtedy mało pali na hektar ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

skrzynie to sa awaryjne w seri 51xx bo tam pompy były nie takie jak trzeba przez co pompy często się psuły a co za tym szło też i skrzynie. Mój sąsiad rok temu wymienił albo regenerował pompę sam już nie wiem wydatek około 10k zł, potem zaczęły się problemy ze skrzynią albo najpierw skrzynia potem pompa jakoś to tak, ciągnik miał od jakieś 4-5 lat nie wiadomo jak dbał o niego poprzedni właściciel, u sąsiada takie rzeczy jak oleje itp. zawsze robi się na tip top i bez fuszerki, tak więc teraz po remoncie powinien dyrdać jak ta lala

Edytowano przez BomV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    308

dwóch znajomych ma case jeden ma 5150 a drugi 5140 i jeden i drugi jest bardzo z nich zadowoleni. 4 biegi pod obciążeniem bez sprzęgła bardzo dobra sprawa w pracy w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

nie mówie że on nie jest zadowolony bardzo dobry i twardy ciągnik rewers 4 biegi pełzające bardzo dobry skręt dobra widoczność z kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilc360pL    1

Witam planuję zakupić ciągnik do 120 koni miałby on pracować w ciężkich pracach polowych jak orka talerzowanie itp...Mianowicie zastanawiam się nad ciągnikiem marki Renault a dokładnie model 133.54 albo 110.14,moją uwagę przykuły ciągniki marki Massey Ferguson a mianowicie modele 8110 czy też 6160.

Który z tych ciągników jest lepszy oraz który mniej spali a także nie będzie awaryjny a w razie awarii części będą łatwo dostępne.Prosił bym o porady użytkowników tych maszyn bądź osób które miały z nimi styczność z góry dziękuje i pozdrawiam.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Renault to składak z 3 marek, silnik ma john deere a skrzynie są zazwyczaj z Massey Fergusona 

 

Ja bym polecał fergusona i jak chcesz orać to 8110 to będzie gabarytowo większy, stabilniejszy. Mam osobiście fergusona tylko serię 62 xx i naprawdę jestem zadowolony . Prosty ciągnik, bez żadnych elektronik. I co najważniejsze jest uniwersalny bo nim oram, sieję, używam go do oprysku i rozsiewania nawozu i w transporcie  :)

 

Ale modele 61xx też są jak najbardziej bo to praktycznie to samo, tylko jak wiadomo trzeba trafić na egzemplarz w dobrym stanie, bo jak się kupi coś szykowanego na sprzedaż i malowanego to wiadomo że mogą być przygody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Coś chyba kolego pokręciłeś z tymi silnikami bo jak dobrze wiem to modele o które kolega pyta miały silnik MWM a silniki JD występowały w nowszych modelach np. Aresach. 

Wracając do tematu to czy to będzie MF czy Renault to trzeba patrzeć na stan ciagnika bo obie maszyny są nie nowe i w nich liczy się stan faktyczny. Druga sprawa to który mniej spali to trudno powiedzieć bo musiała by się tutaj wypowiedzieć osoba która posiada oba modele w swoim gospodarstwie i wtedy by miała najlepsze porównanie. Kolejna sprawa to nie wiadomo który szybciej sie zepsuje bo nikt nie siedzi w środku maszyny i nie wie co ją boli i kiedy odmówi posłuszeństwa. Tak samo z dostępnością części jest różnie bo to nie polskie maszyny jak Ursus do którego kupisz części w każdym sklepie ale w czasach internetu to części najmniejszy problem i idzie dostać bez problemu czy to Renault, MF czy JD i inne tego typu cuda. Z tego co się orientuję to części do MF będą kapkę tańsze niż do Renault ale nie wiadomo czy tak samo wytrzymałe bo wiadomo za ceną idzie też lepszy materiał jaki został użyty do produkcji. Ja bym jednak poszedł w Renault ale może z tego względu że taką markę posiadam a z MF nigdy nie miałem do czynienia. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilc360pL    1

renówki które patrzyłem mają silniki fenda więc nie są one chyba jakoś awaryjne czy też spalanie jest duże

a co do mf to obawiam się tego ehr i skrzyni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kurcze ludzie zapamiętajcie to do końca życia!!! Fendt nie produkował silników, w Fendt i Renault siedzą silniki MWM czyli Manowskie!!! Pamiętajcie!!!


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

serię 81 od mf bym omijał... pierwsza większa usterka skrzyni i się zapłaczesz. na szrocie tego nie ma a nówka za kosmiczne pieniądze... był tu na forum gościu któremu za 2 trybami zaśpiewali 20tys... seria 61 jest popularna... zawsze to łatwiej o części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

A myslisz ze w renowce bedzie taniej, sasiad ma renie to za sam synchro od rewersu powiedzieli mu 3.5 tys...do seri 81xx czy 61xx pasuja czesci od 36x5 i 30x5 mowie o mostach, skrzynich, silnikach. seria 82xx i 62xx niestey juz sie rozni. Dodam jescze ze np 6190 rozni sie od 8110 w budowie podnosnikiem jest słabszy, a most np jest ten sam.

Edytowano przez kamilk19912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Ale do Renault jest sporo części na szrotach i są bardziej popularne. Ja bym bardziej szedł tak jak kolega w stronę Reni. Sam szukam ciągnika i waham się pomiędzy Renault 95.14 103.14 a Case 856 845.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj