Skocz do zawartości
dawidursus323

Przyjmę w dzierżawę pole.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co uprawiasz i jakie plony ?

massei8    23

rzepak 4-5 t, pszenica7,5-9, pszężyto 8-10, kukurydza 12-14 t mokrej, jęczmień jary 7-8 plon tesz zależy od roku tak planowało w tamtym roku 2014

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niedałbym komus 1tys za leżenie mimo nawet takich plonów,  to że bierze dopłate za leżenie to i tak dużo

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś jest właścicielem ziemi to raczej on dyktuje warunki temu, kto chce wziąć w dzierżawę. A ten co bierze może się albo zgodzić albo nie. Np. na moją ziemię też było kilku takich cwaniaków jak Ty, którzy myśleli, że rzucą parę zł i mam się cieszyć. Ale jak zobaczyli umowę do podpisania to szybko im przeszło cwaniakowanie.

BomV    111

Kurna elektortechnik póki co to ty zgrywasz tu największego cwaniaka, pod każdym zdjęciem piszesz swoje mongolskie teorie co to ty byś nie robił i jak to powinno wyglądać, pozjadałeś wszystkie rozumy, i świat kreci się wokół Ciebie. Ogarnij troszkę się bo strasznie mnie denerwujesz, jeszcze nie widziałem komentarza od Ciebie z pochwałą tylko to źle tamto źle to ujowo tamto ujowo. Akurat cwaniaku u mnie jak tylko gdzieś jest pole do dzierżawy do właściciel oddaje dopłaty i nie trzeba nic mu płacić najwyżej 2m zboża żeby było dla kur.

Dziekuje dobranoc. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A te 2 m to jak liczycie? To chodzi o długość słomy czy co? Bo normalni ludzie używają kg do określenia ilości ziarna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś jest właścicielem ziemi to raczej on dyktuje warunki temu, kto chce wziąć w dzierżawę. A ten co bierze może się albo zgodzić albo nie. Np. na moją ziemię też było kilku takich cwaniaków jak Ty, którzy myśleli, że rzucą parę zł i mam się cieszyć. Ale jak zobaczyli umowę do podpisania to szybko im przeszło cwaniakowanie.

czyli co, jak zobaczyli umowe do podpisania to sie okazało ze twój piach dalej leży odłogiem ?  :D

cwaniakowanie to jest leżenie, branie dopłat i wyciaganie chciwej łapy po wiecej ....

Edytowano przez odwajler

fliegl    4

Elektrotechnik daruj już sobie takie wypowiedzi bo one nic nie wnoszą do tematów w których odpowiadasz.

Jak byś miał trochę inteligencji to być się domyślił że chodzi o 200kg.

Edytowano przez fliegl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli co, jak zobaczyli umowe do podpisania to sie okazało ze twój piach dalej leży odłogiem ?  :D

cwaniakowanie to jest leżenie, branie dopłat i wyciaganie chciwej łapy po wiecej ....

Moja ziemia nigdy nie leżała odłogiem, i nie leży, tylko przynosi zyski. Oddałbym w dzierżawę tylko wtedy gdybym zarobił na tym znacznie więcej niż teraz. A chciwe łapy to Ty masz próbując się dorobić płacąc grosze właścicielowi. Ten ustrój jest tak skonstruowany, że jak ktoś ma coś czego Ty nie masz, a chcesz to mieć to musisz się zgodzić na wszystko co ten ktoś proponuje. I tego nie przeskoczysz.

STIG0013    406

Hmm sam bym chętnie przyjął każdą ilość Zamojski gmina Nielisz, tylko że nikt nie chce dać :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeszcze powiedz ze dopłat nie chcesz i 2tys do ha dajesz  :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli samobójca nie jestes  ;)

Dawid-Zetor    1

Chłopaki jak za dzierżawie pole np:5 h .Czy to liczy mi się do dotacji,którą mogę np.za to kupić ciągnik czy tam maszyny? <_<

piotr30piotr    64

te dzierżawy po 5 t i  8 t od agencji to nic innego jak odrabianie pańszczyzny. wiem że ziemi jest coraz mniej ale od takich czynszów to jej nie przybędzie .

Wojtek987    61

niedałbym komus 1tys za leżenie mimo nawet takich plonów,  to że bierze dopłate za leżenie to i tak dużo

I proszę, kolejny forumowicz co myśli że biorąc dopłatę, nic nie robiąc, okrada innych!!!! To i tak jest lepiej dla wydzierżawiającego, bo nie interesuje go kiedy właściciel gruntu dostanie zapłatę za swoją własność. Np ja podpisuję umowę z tobą że na koniec grudnia, chcę za wynajęcie mojego pola 1500zł i co - dopłat nie ma, (jak w tym roku) a ty musisz mi zapłacić albo prosić o przełożenie zapłaty - i wtedy jest ok, bo dopłaty są twoje???

A ty mając swoją ziemię oddał byś ją za darmo??? Np ja, chcę pożyczyć auto na miesiąc i dajesz za darmo???? Każdy na własnej własności chce coś zarobić

Tutaj masz przykład człowieka, który zna wartość wypożyczenia swojej ziemi ;)  - może trochę przesadził z zapłatą za swoją nieruchomość skoro kilka osób się wycofało.

To tak jak bank pożycza ci pieniądze  - też chce na tym zarobić żądając odsetek - i to cały świat akceptuje a ty nie bardzo :o

Lubelskie .Oddaje doplaty wlascicielowi ziemi a on placi podatek ,nic wiecej u nas nikt nie doplaca .

A to mi się podoba - zgodził się na warunki zapłaty za pole, i nie mówi że właściciel bierze pieniądze za nic :) 

Żeby nie było - ja też jestem z tych co biorą w dzierżawę a nie wydzierżawiają!!!! I jak ktoś by chciał wysokość dopłaty za dzierżawę , to wolę niech sobie sam weźmie tą dopłatę a ja będę obrabiał.

Pablo1970    6

Ludziska   aby  nie   było   żadnych   niedomówień    w  mojej     okolicy   są    cwaniacy   którzy      skupują    ziemię       jak    leci      i  dają   w  dzierżawę   w  tym

roku   mają    podwójną     przebitkę   bo   raż  biorą   dzierżawę  drugi  [w tym  roku suszowe  ]   plus   dopłaty   i     śmieją     się    z  takiego    frajera  jak  ja   :(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tutaj masz przykład człowieka, który zna wartość wypożyczenia swojej ziemi ;)  - może trochę przesadził z zapłatą za swoją nieruchomość skoro kilka osób się wycofało.

To tak jak bank pożycza ci pieniądze  - też chce na tym zarobić żądając odsetek - i to cały świat akceptuje a ty nie bardzo :o

Nie chodziło o cenę, bo ta była dogadana i akceptowana przez dzierżawcę. Poszło o warunki dzierżawy. Np. czynsz miał być płatny do końca sierpnia, niezależnie kiedy dzierżawca otrzyma dopłaty.

massei8    23

te dzierżawy po 5 t i 8 t od agencji to nic innego jak odrabianie pańszczyzny. wiem że ziemi jest coraz mniej ale od takich czynszów to jej nie przybędzie .

U nas tyle Walili bo tą ziemię mieli jusz od upadku pgr-u i nie chcieli jej puścić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawidursus323
      Co posadzić żeby zwierzyną leśna mi tego nie zjadła? Fasolki szparagowej się chycą?
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez walekmocy
      Witam. Niedawno brałem udział w przetargach organizowanych przez ANR dotyczących dzierżaw nieruchomości rolnych. Niestety żadnego przetargu nie wygrałem gdyż ceny czynszu dochodziły do astronomicznych wartości. Po zakończonej licytacji uczestnikom podziękowano i pozostał tylko zwycięzca w celu podpisania umowy. Nie poproszono nas o podpisanie żadnego protokołu z przebiegu przetargu. Stąd moje pytanie czy jest taka możliwość aby uzyskać wgląd w te protokoły i końcowe umowy dzierżaw jeśli nie wygrało się przetargu a jedynie było jego uczestnikiem?
      Dlaczego o to pytam?
      Moim zdaniem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo łapówkarstwa w takim układnie, gdzie nie ma wglądu osób trzecich w protokół z przetargu.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie.
    • Przez Taurus83
      byłem dzisiaj podpisać umowę z księgową. od słowa do słowa i pani mi oznajmiła, że osoba która wydzierżawia mi ziemię musi odprowadzić podatek 8,5 % do US. nawet jak ziemia jest za darmo  wydzierżawiana to biorą średnią z gminy i od tej kwoty naliczają podatek.. jeżeli w umowie jest napisane że za dzierżawę 2q pszenicy to też od tej pszenicy się płaci podatek. dzwoniłem do kumpla i on mi powiedział że miał właśnie taki przypadek u siebie bo jego rodzice wydzierżawili bratu ziemię i napisali w umowie że dzierżawa za zboże. no i oni to zgłosili do US itd i im powiedzieli że od płodów rolnych nie ma podatku. moja nowa księgowa czytała przy mnie ustawę i tam wyraznie było zaznaczone z tymi płodami że też trzeba płacić. to jak to w końcu jest? jakie macie doświadczenia?

ile płacicie księgowej?

ja 180 brutto miesięcznie

• Przez karolinacwiertnia
      Witam, za kilka miesięcy moja mama chce przejść na wcześniejszą emeryturę i wydzierżawić na mnie gospodarstwo (wiadomo musi to zrobić od razu na 10 lat, żeby się liczyło jako wyzbycie). Niestety ja nie chcę tego pola, to przepis jest mi obojętny, a dzierżawa byłaby wygodniejsza dla nas obu. I tu pojawia się problem bo mama ma podpisaną umowę z firmą sadzącą warzywa i teraz chce przenieść tę dzierżawę na mnie (niestety nie chcą oni dzierżawy na dłużej niż 2-3 lata jednocześnie). Czy to w jakiś sposób wpłynie na jej możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę? Gmina i lokalna agencja mówią, że im to obojętne, kto płaci podatki i ma pole i co z nim robi, byle się go wyzbyła, ale wojewódzka już mówi, że tak się nie powinno robić (ale sama nie wie dlaczego). Czy naprawdę ma coś do rzeczy fakt, odnośnie emerytury mojej mamy, co ja zrobię z wydzierżawionym od niej polem? Proszę o jakieś rady, bo ja już nie mam pomysłów.