Skocz do zawartości

Polecane posty

coffey23    16

mam mtz 96 rok robiłem hamulce i wiem co mowie jak nie hamują to olej idzie na tarcze jak hamują i sie blokują to wina kulek na rozpierakach jak sie nie remątuje i nie reguluje hamulców to ich nie bedzie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na pewno nie kupujcie tych "różowych" czy jaki tam mają kolor.

Właśnie jednemu klientowi założyłem takie czerwone, klejone. Takie kupił i kazał założyć. Czekam jeszcze za dociskiem od ręcznego. Jak złożę to zobaczymy jak to będzie wszystko działać. Bo w sklepie, w którym kupił tarcze powiedzieli mu, że te są najlepsze.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    586

Ja miałem różowe nitowane. Klejone miałem gdy ciągnik kupiłem. Przy zjeździe z długiej górki po rozgrzaniu zachowywały się jak by od temperatury zmiękły. Blokowało hamulec tak że nie dało się odhamować ciągnika. Po ostygnięciu wracało do normy. Jaki miały kolor nie mam pojęcia.

slawek80    5

A czy wymieniał ktoś hamulce 180 na 205? Bo mnie czeka wymiana rozpieraków i bębnów to jeśli by podeszły te większe to bym je założył.

Ja mam te klejone wziąłem bo były najdroższe więc pomyślałem że będą ok a sprzedawca bardzo zachwalał. Na początku za ostro je ustawiłem bo delikatne naciśnięcie pedału powodowało jakby jego samoczynne dociskanie do dołu i cięgnik stawał w miejscu. Ale później delikatnie popuściłem i jest ok. Owszem czasami się jeszcze taka sytuacja zdarza ale bardzo sporadycznie. 

slawek80    5

Miałem nadzieję , że ta część zostanie. Hamulce powinny dużo lżej działać ze średnicą 205

slawek80    5

Kolego hemi ,a hamulec postojowy i blokada mechanizmu różnicowego zgodziły się z tymi hamulcami 205? Aha i jeszcze czy dźwignie nożnego hamulca też pasują?

beniu33    2

W moim Pronarze podszlifowałem gniazda od kulek rozpieraka, aby były bardziej podłużne i od czasu do czasu od dołu między tarcze rozpieraka podaję środek WD w spraju. Nie należy zraszać tarczy hamulcowych i wszystko jest ok. , bo ciągłe rozbieranie i wymiany tarcz nie dawały żadnego efektu

hemi    16

Tak pasują dźwignie, a  ręczny i blokada są na tarcze 180mm, nie zależnie czy  hamulec zasadniczy jest 180mm czy 205mm.  W wersji 3 tarczowej jest tak samo. Na 3 tarcze też idzie przerobić tylko trzeba extra dokupić wałki od blokady i ręcznego.

slawek80    5

Wielki dzięki hemi za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko ta podstawa szklanki bo ma taki sam numer jak ta do średnicy 180

Lukasz3991    2

Panowie co do blokowania hamulca to sprawy nie rozwiążą takie sprężyny do rozpieraka (http://allegro.pl/agro-mar-sprezyna-hamulca-3-zwoje-mtz-pronar-i5903746424.html) ? U mnie lekkie naciśnięcie pedałów powodowało samoistne wciąganie ich w podłogę. Hamulce rozebrałem, wszystko wyczyściłem, tarcz nie zmieniłem bo jeszcze 11+mm. Jedne są jakieś czerwone drugie szare. Sprężyny założyłem, rozpierak ciężej chodzi, dodam, że gniazda kul są okay. Poskładałem, wyregulowałem i robiłem próby na ziemi oraz lodzie.Hamują taką siłą jaką chce, a nie jak wcześniej czyli lekko przyhamowałem, a one jak złapały to prawie szybę lizałem. Do tego ręczny już nie blokuje po spuszczeniu, a te 5 zwojowe to takie flaki i moim zdaniem dobrze nie odciągają. Faktem jest, że pedał chodzi może i ciężej, ale hamuje się płynniej. Zobaczę jeszcze co to będzie wraz z upływem czasu aczkolwiek uważam, że te sprężyny to dobre rozwiązanie.

Lukasz3991    2

Tego Ci nie powiem. Z tego co wiem nie tylko ja z forum mam takie założone. Zresztą szkoda się w temacie rozwodzić czy i ile wytrzymają. Pewnie będzie zależało od producenta i jakości użytego materiału. Poza tym zainwestowanie około 20zł w sprężyny i trochę roboty to nie jest mega poświęcenia za być może odpowiednie hamulce. Siedząc na forum i myśląc nikt sobie tego nie naprawi. U mnie pomogło, na jak długo to zobaczę, ale jeśli na lodzie miałem możliwość regulowania siły hamowania to nie jest źle. Przy starych sprężynach to pasy w fotelu przydałyby się. Na asfalcie była tragedia, była możliwość nie hamowania albo hamowania na 100%. Tyle ode mnie powodzenia. 

slawek80    5

Tak kolego hemi przeglądnąłem dokładnie katalogi i ta na 205 ma troszkę inny kształt wielkie dzięki za zainteresowanie.

dawid3p    359

seweryn20

Ten sklep jest odemnie 15 km, wszystkie części kupuje u nich, chłopaki ogarnięte bardzo, warto z nimi pogadać, problem jest tego rodzaju że mam nowe tarcze one są gładkie takie i hamulce idealnie wyregulowane jak jest wilgoć w powietrzu, albo pada dotknę hamulca delikatnie zaraz mi koło zablokuje aż pociągnie pedał jakby sam się podciągał podczas obortu, a jak jest sucho normalnie to hamulce mam słabe weź tu ogarnij, w przypadku ceramicznych tarcz tego nie będzie ? 

http://allegro.pl/agro-mar-tarcza-hamulcowa-180-klejona-mtz-pronar-i6557158150.html?reco_id=5118115b-9094-11e6-a0a2-56847afe9799&ars_rule_id=201

takie mam 

seweryn20    586

Ja kupiłem takie czerwone ale nitowane to w ogóle hamulca nie było. Leżą w garażu zawadzają. Zastanawiałem się czy nie podejść do gości co sprzęgłowe okuwają co powiedzą czy mają jakąś nadającą się okładzinę.

Ja mam w swoim zaś szare nitowane o ile dwa może trzy lata był spokój zaczynają słabo hamować. Jedno koło jak jest wilgoć zawsze blokuje przechodzi po przejechaniu 100-200 metrów na hamulcu. Nie wiem co założyć do tego ustrojstwa.

W zimie potrzebuje dobrego hampla bo na podnośniku wożę taki ciężar że o zablokowaniu koła nie ma mowy a do tego hamulce mam coraz słabsze.

dawid3p    359

ja też ruskim jeżdżę w sumie tygodniowo 160 km wywar wożę do tuczników to beczka 6 tys go ciśnie to koła nie zablokuje w beczce hamulce brzytwę mam. ale trzeba by się zastanowić co jest przyczyną, tego wydaje się ze materiał na tarczach  stanie się szorstki jak jest wilgoć, i po kilku zahamowaniach hamulce są słabe, znajomy mi mówił że on jak jest wilgoć tak łapie że sam się podciąga pod wpływem obrotu tarczy, najdziwniejsze jest to że ręczny mi dobrze hamuje, ciekawe Pronary jakie mają hamulce, fabrycznie wychodzą  z tak słabym,i hamulcami 

poczytałem trochę o tym, jakie tarcze pomijając te ceramiczne najlepiej się sprawdzają ?

hemi    16

Ja przerobiłem chyba wszystkie dostępne tarcze i prędzej czy później zaczyna blokować. Właśnie najbardziej jak jest wilgoć. Teraz poległy z KOMFORTu ale  dobrze hamują i długo nie blokowały. W suprach też jest taki patent to i półoś urwie.

seweryn20    586

Nie wiem coś muszę wykombinować. Czytałem kto jakie poleca i nie ma z czego wybrać poza komfortami które w sumie też tylko kolega hemi zachwalił. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SnapOn22
      Witam wszytskich. Mam pewien problem z mtz 1523.4. Pekła obudowa tylniego mostu i zabralem się za wymiane. Okazało sie że łożyska stożkowe na tależu są zużyte wiec je wymieniłem. I teraz chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu talerza do ataku. Z tego co wiem to reguluje się to tymi blaszkami które podkłada się pod kadłub do ktorego mocuję się chamulec ale jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem co i jak. Jesli były ktoś tak miły i podowiedział mi jak to sie ustawia byłym bardzo wdzieczny, a może ktoś posiada jakąś instrukcje. Z góry dziekuję.

Dodaję zdjęcia jak to wygląda.

• Przez DarekFi
      Witajcie, Posiadam Belarus 1221 z 2003 roku, chcę podłączyć czujnik prędkości,(poprzedni właściciel odłączył) zauważyłem przewód pasujący złączem pod zbiornikiem paliwa z lewej strony, natomiast nie wiem gdzie ten czujnik mam wkręcić
    • Przez skok
      Witam
      Mam dwie przyczepy D-47 i osobno każda z nich hamuje a po połączeniu ich razem do ciągnika  hamuje tylko przednia nie zależnie od tego która bedzie pierwsza co morze być przyczyną ?????
    • Przez emergency12
      Witam, Planuje kupić belarusa 952.6 (identyczny jak 952.5 tylko z podwójnym wtryskiem ad blue). Jak oceniacie ten ciągnik? 952.5 kosztował 123 tys brutto, 95km. warto dokładać pieniędzy do lepszego ciągnika na 20ha?
    • Przez krzysio55
      Witam. Posiadam ciągnik Renault 120.14 i chciałbym się dowiedzieć jak włączyć, uruchomić te hamulce po podłączeniu przyczepy ??