News
DamianGabana

Ciągnik Rolniczy do pracy na elewatorze

Polecane posty

Witam, 

szukam ciągnika rolniczego, potrzebnego do pracy na elewatorze ( przywieźć / zawieźć ), specyfikacja moich wymagań poniżej:

chciałbym podpiąć do niego naczepę samochodową na wózku ( dwuosiowy) DOLLY

naczepa + wkład, wydaje mi się że koło 37 - 45 ton cały skład

będzie jeździł po asfalcie 

4 x 4

rocznik pow 2011

Jakie jest spalanie do mocy?

Może macie jakieś swoje spostrzeżenia

Proszę o pomoc w wyborze modelu.

Jan-Rol    0

Chyba najlepszy dla Ciebie będzie Fastrac - dobre ciągniki do transportu, tonaż też wg Twoich wymagań.

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam, 

a nie ma jakiegoś rozsądnego ciągnika, z tego co się orientowałem to fast trak koło 600tyś

Chciałbym spiąć taki zestaw

post-168821-0-91052600-1450856584_thumb.jpg

post-168821-0-27649600-1450856657_thumb.jpg

post-168821-0-22302000-1450856658_thumb.jpg

post-168821-0-27371100-1450856659_thumb.jpg

post-168821-0-38442600-1450856660_thumb.jpg

Edytowano przez DamianGabana

kris14    261

No to chociaż jakiegoś Fendta z serii 800 lub 900 Vario, przekładnia można by rzec idealna do transportu.

ukaszPrzyby    21

to nie lepiej kupić jakiś budowlany ciągnik siodłowy na trzech osiach? zrobienie uprawnień na to, zakup, ew licencja i inne pierdoly to w 150 k bez problemu się zamieścisz. to zawsze 1/4 ceny fastraca. chyba że jakieś jeszcze przeznaczenie rolnicze. Ale u Niemca widziałem MAN y na dwóch osiach na balonach i targały przyczepy samozbierajace z trawą. Może coś w tym kierunku.

to nie lepiej kupić jakiś budowlany ciągnik siodłowy na trzech osiach? zrobienie uprawnień na to, zakup, ew licencja i inne pierdoly to w 150 k bez problemu się zamieścisz. to zawsze 1/4 ceny fastraca. chyba że jakieś jeszcze przeznaczenie rolnicze. Ale u Niemca widziałem MAN y na dwóch osiach na balonach i targały przyczepy samozbierajace z trawą. Może coś w tym kierunku.

Masz może jakieś zdjęcia ???

kris14    261

Skoro ma jeździć po asfalcie to poco przepłacać za taki ciągnik siodłowy?

Autor skłania się ku ciągnikowi rolniczemu bo odpada cała masa dodatkowych opłat które dotyczą właścicieli aut ciężarowych.

Palmusny    11

Może coś niebieskiego ? t5.115 -raczeh nie bo to 120 km ale są t6/t7 jakiś jelonek R/M deutz fahr może jakiś byczek - odrazu mówię nie znam się na żadnym z tych ciągników oprócz t5 

ukaszPrzyby    21

Masz może jakieś zdjęcia ???

Nie mam zdjęć bo to tak przejazdem jak mijałem się z nimi na drodze ale na wiosnę spróbuje upolować.

przemek28_28    108

A może napisz kolego na jakie odległości ma to latać, czy bedzie wjeżdżał w jakiś nie utwardzony teren? Bo wiesz co innego latać tylko po asfalcie a co innego wjechać z tym naprzyklad na jakies pole po odbiór zboża czy kukurydzy.

A może napisz kolego na jakie odległości ma to latać, czy bedzie wjeżdżał w jakiś nie utwardzony teren? Bo wiesz co innego latać tylko po asfalcie a co innego wjechać z tym naprzyklad na jakies pole po odbiór zboża czy kukurydzy.

Całe ustrojstwo będzie latało na odległości około 300 metrów załadunek i u mnie rozładunek. I tak w kółko......

Co do tego gdzie będzie jeździło to 90 % droga a sporadycznie w pole.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marecki2922
      Jaki ciągnik byście polecili , kasa jaką chciałbym przeznaczyć to około 80 tyś więc oczywiście używany 
      Pierwszym ciągnikiem jaki brałem pod uwagę to Renault z silnikiem MWM , skrzynią 40 bo to dla mnie istotne i z elektrycznym rewersem ale takich egzemplarzy jest mało 
      Drugi ciągnik to Fastrack i o nim wiem najmniej , podoba mi się ze względu na prędkość ale jakoś nie bardzo wiem np. jak jest z widocznością przy podczepianiu maszyny na podnośnik , raczej kiepsko , jak z ceną części 
      Trzeci to Valmet , skrzynie mają 50 km/h ,podobno bardzo proste ciągniki , z małym zapotrzebowaniem na paliwo i podobno ceny części tanie w porównaniu do powyższych 
      Piszcie co wiecie 

• Przez zolo2
      Witam,
      Poszukuję opinii rolników którzy posiadają ciągniki z napędem hydrostatycznym. Jak się sprawuje? Jaki jest komfort pracy? Czy polecacie coś takiego, czy jednak lepsza jest skrzynia manualna?  Bardzo proszę o odpowiedzi. Dziękuję.
    • Przez Fugeo
      Jaki ciągnik w przedziale mocy 85 - 95 koni mocy byście mi polecili? Ciągnik musi być z ładowaczem czołowym, do pracy z opryskiwaczem 1000 - 1200 l zawieszanym o wadze na pusto ok 750 kg, wybieranie obornika, do pracy z agregatem uprawowym.
      Ciągnik może być mechaniczny, jednak mile widziany reweres chociażby hydrauliczny.
      Mi osobiście w oko wpadł John Deere 6300 i 6400 lub Renault Ceres 355.
      Co sadzicie o tych ciągnikach?
      Cenowo powiedzmy do 75 tys brutto.
    • Przez jozef_111
      Witam,
      Jestem posiadaczem ciągnika LTZ 55A. Mój problem polega na tym, że nie mogę wrzucić żadnego biegu na obrotach powyżej 1000. Na mniejszych obrotach biegi dają się włączyć, ale zgrzytają. Na zgaszonym silniku skrzynia pracuje bez zarzutów.
      Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o radę. Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
    • Przez Dagmarka
      Witam,jestem w RHD i jak to jest ze sprzedażą mojego mleka do restauracji np.faktury nie wystawie a moge do nich sprzedać.Jak oni będą się rozliczać>?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.