News
Gość Profil usunięty

Traktor do sadu -Deutz fahr 310 s agroplus , Landini Rex 70 s i Massey Ferguson 3425 s

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam pytanie jaki ciągnik wybrać do sadu 2015. Zastanawiałem się nad Deutz fahr 310 s agroplus , Landini Rex 70 s i massey ferguson 3425 s . Z góry dziękuje i prosze o szybkie odpowiedzi . JAKI Z NICH WYBRAĆ .

Jarecki88    192

Mam podobny dylemat i raczej skłaniam się ku NH T4 65V. Wynalazku jak Landini nie chcę a NH raz, że popularny, żwawy i dość trwały to jeszcze sporo tańszy niż DF, MF itp.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrnht5060    27

@Jarecki88 Na forum jest użytkownik posiadający taki ciągnik lecz Nicku nie pamiętam. Jak go znajdę to Ci powiem może da Ci opinie na temat T4.65V

Arek2266    1

Wszystko zależy co bierzesz pod uwagę kupując nowy ciągnik: Spalanie, trwałość, cena, miejsce w kabinie, uciąg, stabilność itp. Powiedz to ci pomożemy. Miałem do czynienia tylko z New Hollandem i właściciel go bardzo chwalił (Skrętny, w miarę prosta budowa, ergonomiczny, ciężki, jak na ciągnik sadowniczy - stabilny) tylko jak jesteś bardzo dużych rozmiarów to trochę kabina może być ciasna. Ja jestem niski i chudy to dla mnie jest idealny. Jeżeli chodzi o pozostałe to znam tylko z wystaw TSW i MTAS.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najbardziej chodzi mi o trwałość i o awaryjność coągnikia .

LukaszC5    21

Ja bym odrzucił Deutza bo ma 3 cylindry a sadowniczy opryskiwacz albo kosiarka potrafią nieźle obciązyć silnik.

A 3 cylindrowy jest bardziej wyżyłowany,do tego układ korbowo tłokowy jest gorzej wyważony i na pewno krócej to wytrzyma.

Arek2266    1

Jeżeli chodzi o trwałość to nie bierz ciągnika z silnikiem samochodowym. Niby są oszczędne jeśli chodzi o spalanie ale ich żywotność jest krótsza, gdyż ciągnik pracuje długo na wysokich obrotach i występują wysokie obciążenia szczególnie przy ciężkim sprzęcie. Dlatego uważam lepiej jest kupić ciągnik nawet z silnikiem powyżej 4 litrów, niż zabawkę 1,5 litra i oszczędzać go. Myślę że jak ktoś wydaje na ciągnik grubo ponad 100 tyś. zł. to nie po to aby się na niego patrzyć, ale żeby nim pracował przez długie lata. Dlatego uważam że z ciągników które wymieniłeś najlepszy jest NH.

Edytowano przez Arek2266

Wisien102    1

Witam , szukam ciagnika sadowniczego do 50 tys tani w eksploatacji bedzie chodził przy kombajnie jednorzedowym opryskiwaczu i rozdrabniaczy, jakies sugestie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leobone
      Zastanawiam się jaki ciągnik wybrać? Proszę o wskazanie różnic, wad i zalet pomiędzy modelami.
      Na go zwrócić uwagę kupując te modele? Jeśli ktoś ma na sprzedaż to proszę o wiadomość lub link.
      dzieki!
    • Przez adam1996
      Witam jak w temacie chce kupić ciągnik od 75 do 100 km do 45 tyś myślałem nad case 5120(ale boję się o awaryjność elektroniki i ceny części) rozważałem również zetor 9540 lub 10540 (ale nie wiele wiem o ich awaryjności) myślałem również o valtrze (ale w tej części  też nie wiele można się dowiedzieć o awaryjności spalaniu itd.) ogólnie mój wybór padnie chyba na ursusa 1134 lub 934 ze względu na dostępność części i to że mam mechanika który już nie jednego ursusa miał na warsztacie ale jednak wciąż zastanawiam się... może znajdą się użytkownicy którzy posiadają taki sprzęt i wypowiedzą się na temat spalania dostępności części oraz ich ceny. Tylko nie piszcie komentarzy typu "weź kup renatę albo john deere czy też mf " bo te ciągniki skreślam ze względu właśnie na mnogość opisów na ich temat raczej nie pochlebnych tylko proszę o konkretne odpowiedzi i nie łącznie i innym tematem bo ja pytam o opinie o konkretnych ciągnikach a nie ogólną dyskusję o ciągnikach tej mocy ... 
      P.S. Ma być to ciągnik główny do orki, agregatu uprawowo-siewnego 2,7,talerzówki  być może w przyszłości dołożę do niego tura do oprysków i nawozów mam c-360 
    • Przez adamski1510
      Witam mam do was pytanie czy polecacie ciągniki renault do 80 km czy raczej odradzacie?
    • Przez Tomkowski16
      Witam 
      Ostatnimi czasy zastanawiam się nad kupnem ciągnika byłby to póki co ciągnik główny i jedyny w godspodarstwie z czasem zakupiło by się ciągnik silniejszy lub pomocniczy, pracowałby na ponad 30 ha i tu pytanie do was który wybrać na oku mam: massey ferguson 6160, new holland 8160, new holland m100, case mx100c, case mx100, fendta 510c, john deere 6510 i new holland td95d. Prosiłbym posiadaczy o opinie jak jest z awaryjnością, dostępnością części i spalaniem. Z góry dziękuję.
    • Przez agroleon
      Witam kolegów po fachu i mam pytanie oraz prośbę abyście doradzili który traktor jest lepszy ZTS 1645 czu URSUS 1614 albo 1634, jak to wygląda od strony technicznej, spalanie i awaryjność. Który jest lepszy i dlaczego ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj