prs613

Zetor 5320 wilgoć w wygłuszeniu kabiny

Polecane posty

prs613    0

Witam

 

Zauważyłem, że w moim Zetorze mam wiecznie mokre wygłuszenia pod kabiną, czyżby to był słaby punkt tych Zetorów w temacie korozji?

Czy ruda już komuś zjadła kabinę od spodu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Co ma dach do tego? W tych zetorach wygłuszenie jest przyklejone os spodu kabiny. Każde mycie myjką w tym miejscy, jazda na deszczu moczy je i koroduje podłoga. Taki feler nic za bardzo nie zrobisz. Znajomemu zgniła podłoga od tego i poważnie ucierpiały profile. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wygłuszenie nie wchłania aż tak wilgoci , no chyba że stosowano różne rodzaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To wygłuszenie jest zdaje się z czegoś jak wełna mineralna obklejona aluminiową folią. Niezabezpieczone kompletnie niczym przed zalanie. Jeśli raz dostanie się do tego woda a dostanie to nigdy nie wyjdzie bo nie pozwala jej na to folia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Ciągnik stoi pod dachem a był dokładnie wymyty jakieś 3 tygodnie temu i od tamtej pory nie używany. I cały spód ma mokry, co prawda jeszcze rdzy nie widać ale to kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I tak się tam dzieje. Folia którą jest oklejone wygłuszenie nie pozwala wyschnąć. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Tez u siebie mam ten problem, wyrwalem tą wełne a tam pelno rdzy, wyczyscilem zabezpeicyzlem srodkiem na rdze i pomalowalem podkaldem. I teraz mam dylemat czy dawać tam wygłuszenie wgl a jezeli to jakie bedzie najlepsze zeby nie chłoneło wilgoci? Zastanawiam sie nad takim https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/Pianka-kauczukowa/K50s-Pianka-mata-wygluszajaca-50mm-samoprzylepna-izolacyjna

Mysle ze bedzie lepsze niz to fabryczna wełna z folia aluminiową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj