Skocz do zawartości
Xeon

Czyszczenie wnętrza silnika ze starego oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xeon    4

Przy okazji remontu silnika od c-330 zauważyłem, że jest on w środku solidnie zasyfiony. Do tego stopnia, że smok, który ciągnie olej do filtra był zaklejony (jeszcze takiego czegoś nie widziałem w 30-tce). Dotychczas jeździłem na superolu (zmieniany co 100mtg) - już tego syfu nie wleję.

Pytanie jak oczyścić teraz silnik zanim wleję jakiś lepszy olej?

Myślałem nad tym, żeby wlać do niego mieszankę ropy i najtańszego oleju w proporcji 70 do 30 (więcej ropy oczywiście) i na takiej mieszance uruchomić silnik na ok 15min. Następnie spuścić tę mieszankę, wyczyścić filtr (bąk) i wlać normalny czysty olej.

Myślicie, że w ten sposób przepłukałbym silnik, a jednocześnie nie przytarł bym go?

Może jakaś inna metoda?

Pzdr.

lukbold    411

zawieź blok do zakładu to Ci profesjonalnie wyczyszczą. ja próbował kiedyś te siatkę w filtrze powietrza w 60tce próbował wyczyścić... płukałem i płukałem i nie bardzo ten kurz z olejem chciał się rozpuścić...
ropa, woda z płynem i nic... trzeba by jakąś porządną chemię zastosować

johenek    3

Nie odpalaj tak bo silnik do następnego remontu będziesz miał, ja w tamtą zimę robiłem silnik w ciapku też na superolu cc jeżdżone, to 4dni zmarnowałem na czyszczenie bloku silnika, z czego 2 doby silnik był zanurzony w benzynie, ale na początek nożem i śrubokrętem wyskrobałem co się tylko dało. Po 2 dniach moczenia silnik nadal był brudny ale już ten osad zrobił się miękki i zmywało się go za pomocą benzyny i pędzla. magistralę olejową płukałem myjką ciśnieniową z chemią, a potem przedmuchałem magistrralę olejową i za pomocą ropownicy przepłukałem mieszanką ropy i oleju najpierw 80/20, następnie20/80. Silnik nie był tak czysty jak wyjeżdżał z fabryki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

E_M_KESEK    1

Są takie profesjonalne płukanki do silnika. Dolewasz porcje bodajże 50ml do starego oleju i tak chodzi sobie przez kilkanaście minut, później spuszczasz stary olej wraz z syfem i uzupełniasz nowym olejem.

iron    398

nitro i pistolet do ropowania i zejdzie wszystko.soda tez dobra ale za agresywna.

krilan06    64

Żadnej ropy z olejem nie wlewaj, chociaż to spuścisz to na dnie misy i tak może zostać ropa i na pewno nie będzie to korzystne dla silnika. Ja jeżdżę na turdusie i przy rozbieraniu ładnie się w środku wyczyściło za pomocą ropownicy z benzyną

jahooo    263

Bez rozbierania silnika na części nic nie zrobisz. Wlej lepszy olej z dodatkami, po kilku wymianach trochę syfu wypłucze. Miskę można odkręcić i wypłukać, albo odczyścić mechanicznie, bo tam najwięcej się zbiera. Jak masz bąka, to wszystko co on wyrzuci leci do miski olejowej. Filtr z wkładem zatrzymuje taki syf w sobie.

Xeon    4

Czyściłem zasyfione sitko smoka, to ropa faktycznie niewiele pomogła. Dopiero kilkukrotne potraktowanie go środkiem chemicznym do usuwania zabrudzeń olejopochodnych wygląda jak nowe. Nie zaryzykuję jednak wlania go do silnika, bo boję się, że będę rozkręcał wszystko i wymieniał kolejno wszystkie uszczelki i uszczelniacze. Myślę, że oczyszczę to do czego mam dostęp, i uzupełnię nowym olejem. Do Deutza DX6.30 leję Tedexa i nie widzę, żeby robił się jakiś gęsty, czy zasyfiony (przejechałem na nim jak na razie 250mth). Do 30-tki też raczej takiego wleję.

Przy okazji filtra... wielu mechaników mówiło mi, że bąk jest lepszy od wymiennego filtra, bo więcej śmieci wyłapie. W sumie, to za ich namową wróciłem właśnie do bąka (oczywiście czyszczony przy zmianie oleju). To jak to jest z tym tematem?

iron    398

Bąk jest karnowany od środka i tam zostaje cały syf.a w silniku ifa 6cyl. jest bąk i dwa papierowe. kiedyś byly preparaty do oleju go trzeba było wlać i silnik 10 min.na jałowym miał pochodzić po czym spuścić olej i nalaç nowy.a co do mycia elementów z oleju itp.to tylko rozpuszczalnika nitro używam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html