KrzysztofLewandowski

podatek od zakupu ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak na umowę to - tłumaczenie , US i wydział komunikacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jak przez firmę na fakturę VAT to nie płacisz , jak na umowę to płacisz zdaje się 2% od wartości traktora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie płacisz podatku. Tylko tłumaczenie, przegląd i rejestracja. Moja skarbówka chciała oświadczenie że sam go sprowadziłem, tzn. bez pośredników i jak go przywiozłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

kupiles traktor od posrednika ktory sprowadzil ci traktor a umowe masz z holendrem podpisana? lepiej nie mow o tym tak glosno. posrednik moze miec skarbowke na karku a ty policje. na to sa paragrafy.

Też tak miałem, ciągnik był z holandii, w umowie czyste miejsce na moje dane. ciągnik nie był tam rejestrowany bo tam nie trzeba, tylko w umowie musi być to napisane. Tłumaczenie umowy, podatek 2% do US, przegląd zerowy w okręgowej stacji diagnostycznej i do wydziału komunikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

2 tyg na czerwonych tablicach, ubezpieczenie, i w końcu dowód stały z tablicą


ja rok temu płaciłem podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

od takiej umowy sie nie płaci tylko tłumaczenie, przeglad, i wydział komunikacji i modlitwa że nie był kradziony i kombinowany i nikt go wcześniej w ten sposób nie rejestrował bo inaczej to bedziesz miał ciepło a pośrednikowi nic nie zrobią,


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja w tym roku kupiłem ciągnik z Danii, nie był wcześniej rejestrowany - umowa między mną a duńczykiem, potem tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego, SKP przegląd i w sumie z 4 kartkami a4 do WK - dostałem normalną tablice i miękki dowód, z WK od razu do ubezpieczyciela wykupić OC i na drogę na legalu. W sumie mnie to kosztowało ok 65 pln przegląd, WK 121,5 pln, ubezpieczenie chyba 122 - zarejestrowany na kierowcę + pasażer. Wszystko załatwiłem w ciągu paru godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki , a jak krajowy na umowę to się płaci w US , czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Jezeli kupujesz od kogoś w polsce,czy to zachód,czy krajowy to jak Ci wystawi fakture to nie płacisz nic do skarbówki. Chyba ze kupujesz na umowe ''kupna-sprzedaży'' to wtedy płacisz ..chyba 2% od wartości zakupionego ciągnika.   Tak jak kolega wyżej pisał,Jezeli kupujesz na obcych blachach dostajesz fakture zakupu, pamiętaj o tablicach jak chcesz wracac na kołach,tylko najpierw jedz go ubezpiecz. Ubezpieczasz na cały rok na podstawie faktury zakupu,oczywiście tablice vin i te wszystkie pierdoły na git, a gdy przerejestrujesz jedz do ubezpieczalni zrobic aneks na nasze blachy.Do przerejestrowania potrzebny: Przetłumaczony dowód ,potem na przegląd i do rejestracji. Wszystko.   PAMIETAJ!!!  Nie daj się namówic na zaniżenie wartosci pojazdu na fakturze,bo gdy bedzie coś nie tak i dojdzie do rozwiązania umowy,otrzymasz zwrot taki jak na FV ,CZY UMOWIE!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

tez bede po nowym roku rejestrował , faktura przetłumaczone dok i pierwszy przeglad będzie zrobiony ide tylko do wk i ubezpieczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj