KrzysztofLewandowski

podatek od zakupu ciągnika z zagranicy

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak na umowę to - tłumaczenie , US i wydział komunikacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jak przez firmę na fakturę VAT to nie płacisz , jak na umowę to płacisz zdaje się 2% od wartości traktora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie płacisz podatku. Tylko tłumaczenie, przegląd i rejestracja. Moja skarbówka chciała oświadczenie że sam go sprowadziłem, tzn. bez pośredników i jak go przywiozłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

kupiles traktor od posrednika ktory sprowadzil ci traktor a umowe masz z holendrem podpisana? lepiej nie mow o tym tak glosno. posrednik moze miec skarbowke na karku a ty policje. na to sa paragrafy.

Też tak miałem, ciągnik był z holandii, w umowie czyste miejsce na moje dane. ciągnik nie był tam rejestrowany bo tam nie trzeba, tylko w umowie musi być to napisane. Tłumaczenie umowy, podatek 2% do US, przegląd zerowy w okręgowej stacji diagnostycznej i do wydziału komunikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

2 tyg na czerwonych tablicach, ubezpieczenie, i w końcu dowód stały z tablicą


ja rok temu płaciłem podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2466

od takiej umowy sie nie płaci tylko tłumaczenie, przeglad, i wydział komunikacji i modlitwa że nie był kradziony i kombinowany i nikt go wcześniej w ten sposób nie rejestrował bo inaczej to bedziesz miał ciepło a pośrednikowi nic nie zrobią,


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja w tym roku kupiłem ciągnik z Danii, nie był wcześniej rejestrowany - umowa między mną a duńczykiem, potem tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego, SKP przegląd i w sumie z 4 kartkami a4 do WK - dostałem normalną tablice i miękki dowód, z WK od razu do ubezpieczyciela wykupić OC i na drogę na legalu. W sumie mnie to kosztowało ok 65 pln przegląd, WK 121,5 pln, ubezpieczenie chyba 122 - zarejestrowany na kierowcę + pasażer. Wszystko załatwiłem w ciągu paru godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki , a jak krajowy na umowę to się płaci w US , czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Jezeli kupujesz od kogoś w polsce,czy to zachód,czy krajowy to jak Ci wystawi fakture to nie płacisz nic do skarbówki. Chyba ze kupujesz na umowe ''kupna-sprzedaży'' to wtedy płacisz ..chyba 2% od wartości zakupionego ciągnika.   Tak jak kolega wyżej pisał,Jezeli kupujesz na obcych blachach dostajesz fakture zakupu, pamiętaj o tablicach jak chcesz wracac na kołach,tylko najpierw jedz go ubezpiecz. Ubezpieczasz na cały rok na podstawie faktury zakupu,oczywiście tablice vin i te wszystkie pierdoły na git, a gdy przerejestrujesz jedz do ubezpieczalni zrobic aneks na nasze blachy.Do przerejestrowania potrzebny: Przetłumaczony dowód ,potem na przegląd i do rejestracji. Wszystko.   PAMIETAJ!!!  Nie daj się namówic na zaniżenie wartosci pojazdu na fakturze,bo gdy bedzie coś nie tak i dojdzie do rozwiązania umowy,otrzymasz zwrot taki jak na FV ,CZY UMOWIE!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

tez bede po nowym roku rejestrował , faktura przetłumaczone dok i pierwszy przeglad będzie zrobiony ide tylko do wk i ubezpieczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj