Mario35

Główny Ciagnik do 130 km. Pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mario35    2

Witam wszystkich. Śledzę już kilka dni internet i dalej nie jestem do końca pewien. Che kopić używany ciągnik rolniczy do mojego gospodarstwa tak do kwoty 60tys 6cylindrowy i max do 130 km. Miałem wcześniej MF 698t i byłem z niego bardzo zadowolony lecz byl jak na moje potrzeby troszke za słaby.

Przy kupnie ciągnika biorę pod uwagę by był w miarę prosty(chodzi mi o zwykłe biegi i ewentualnie jak by juz był rewers to mechaniczny i bez półbiegów elektrohydraulicznych.) Odpada Zetor i Ursus wole cos zachodniego. Pewien znajomy polecał mi Case 5140 lub 5150 jednak troche sie boje tych półbiegów i drogiej pompy. Wiec prosze o porady i propozycje. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

A ja polecam Ci Massey Fergusona 8110. Mam takiego i to jest rewelecja. Miałem wcześniej MF 698, później John Deere 3140 a teraz właśnie mam MFa 8110. I wiesz co? Szukam kolejnego MFa. Ma trochę elektroniki typu EHR czy załączenie przedniego napędu, ale to są bezproblemowe elementy. Mało pali a radzi sobie świetnie. Komfort na bardzo wysokim poziomie. Jest dosyć ciężki dlatego pług obrotowy czy zestaw uprawowo siewny nie są dla niego problemem. I jeszcze jedno. 4 półbiegi jakie on posiada to świetna sprawa. Dzięki temu lepiej sobie radzi ponieważ nie tracisz czasu na wciśnięcie sprzęgła tylko od razu redukujesz nie tracąc momentu obrotowego. Ogólnie bardzo polecam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

ja polecam zetora forterre 11441, ma 110 koni i 4 cylindrowy, ale spokojnie da rade :-)

Post bez argumentacji

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Rewers mechaniczny ze sprzęgłem zmieniany. A półbiegi to pod kierownicą jest dźwignia A-B-C-D. Zmieniasz bez użycia sprzęgła elektro hydraulicznie. Wygoda tego ogromna a mało się słyszy o awariach dynashiftu :-) U mnie w okolicy stoi 8110 w świetnym stanie za 60 tyś. Jak chcesz to pisz na PW to podeśle Ci link ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Możesz poszukać 6180-6190. Gabarytowo będą trochę mniejsze. Ja swoim obraniam 70 ha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

Myślę ze za te pieniadze da sie znaleźć aresa 610 bo 550 chyba ciut przymały ja mam 550rx i jestem bardzo zadowolony, to ciezkie ciagniki z bardzo mocnym tuzem. silnik jd i skrzynia taka jak w mfach. nie bój sie elektroniki to ma słuzyc urzytkownikowi i wcale tak czesto sie nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janekkuchar   
Gość janekkuchar

Mf 4255 95KM Sam mam i gorąco polecam :D

Bardzo wygodny,ekonomiczny ciągnik.

Post bez argumentacji

Edytowano przez janekkuchar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Osobiście polecił bym Ci Renault 133.54 oszczędne ciągniki możesz znaleźć z elektronika lub bez wedle uznania choć osobiście polecił bym  z EHR, półbiegami i rewersem elektrohydraulicznym mam 3x Renie z takim wyposażeniem i nie mogę złego słowa powiedzieć. Grunt to wymiana płynów eksploatacyjnych na czas. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

New Holland TM 120 lub 130 ze skrzynią mechaniczną. Ewentualnie 115 bez turbo. Polecam każdego bo to dobre i proste ciągniki ...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tm móże i dobre jak mały przebieg i eksploatowany zgodnie z zaleceniami producenta .uwaga w tych ciągnikach tyczy sie to i case zawory na hydraulice która czasami lubi niezłego bałaganu narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Przy manualnej skrzyni nie występowały elektrozawory, bo rozumiem że o ich awaryjność chodziło mojemu przedmówcy. Z jego wypowiedzi jest to trudne do wywnioskowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli ten case jest zadbany to posłuży jeszcze długo i maja oszczedne cilniki cummins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1177    0

Ja bym polecił deutz-fahr dx 6.31 agrostar bądź też DF agrotron 120 cena coś w tych okolicach.

Post bez argumentracji

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jaki polecacie ciągnik w tej mocy ?

Zastanawiam sie nad:
John Deere 6610
Case MX 120/130
Ursus 11054 z nową skrzynią (rewers elektro-hydrauliczny i biegi zmieniane pod obciążeniem) z którą mająbyć produkowane :)

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

traktuj ursusa jak zmore, jak go kupisz to nie będziesz spać po nocach.... :)
będzie cie dusić po nocach

+1 punkt za nabijanie bezsensowych postów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Po tym to stwierdzasz ? ludzie mają i nie narzekają ;) A taka wypowiedz jest na poziomie "Gimbusa" :)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Ursus hmmm to raczej byś musiał postawić np Casa mx 100... Ale nie do 120/130 czy Jaska... Od twardy sprzęt tak samo jak i Case mx są bardzo dobre... Nie wiem czemu ale raczej bym wybrał Case mx bardziej mi odpowiada jakoś :) Jd jak i Case są dobre a wybór zależy od Ciebie :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj