uszak21

Krowa w ciąży (termin wycielenia)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa
uszak21    7

Mam krowę, wiek ok. 10 lat. Termin wycielenia miała na 1 grudnia. A tu mija 19 dni i nic. jest gruba i ogóle. Weterynarz mówi, żeby jeszcze czekać. Ależ ileż można?:)

Wiadomość z agroFakt.pl

uszak21    7

zacielona 1 marca i z tego co pamiętam za pierwszym razem,a wczesniej cielaka miała z 1,5 roku przed tym zacieleniem :)

ZUCH1234    82

hm... no to teoretycznie powinna sie wycielić 5 grudnia ale to  stara sztuka wiec może przechodzić jeżeli normalnie wstaje i nic sie jej nie dzieje to tylko czekać albo jutro dzwon po weta niech da na wywołanie żeby w święta nie było niespodzianek

uszak21    7

No poród nastapił dziś nad ranem. Tata wszedł rano do obory a cielak juz stał. Krowa poradził sobie sama bez niczyjej pomocy. ładny, duży byk :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spotakłem sie ze krawa przechodziła 30 dni !!! także poczekaj troche jeszcze

zetorki12    7225

No w Wigilię - to cały rok takie niespodzianki B) .

Nie słyszałeś że " Jaka Wigilia , taki cały rok " Taka wróżba . ;)

ZETOR TEAM

kody12    41

jeszcze poczekaj u mnie raz przechodziła 23 dni a raz 21 przed terminem sie ocielila i było dobrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Xojtekox
      Pod koniec dojenia dociskam wiekszosc krow,tzn aparat do dolu zeby bylo mniej somatycznych
       Czy to ma sens? Moze właśnie wydoi sie wiecej najgorszej czesci mleka, ale z drugiej strony nie zostanie ono na nastepne dojenie. Jak to jest
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
    • Przez Marcin9908
      Witam; z racji,  że nie znalazłem aktualnych informacji o członkostwie w PFHBiPM, chciałbym zapytać, jakie wymogi należy spełnić, ile należy posiadać krów mlecznych itp.. Proszę o odpowiedzi osoby które są członkami lub które wiedzą jak to wszystko wygląda. Pytam ponieważ, chciałbym mieć oborę pod oceną. Za wszystkie odpowiedzi i rady z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wolfram
      Witam może ktoś miał podobny przypadek . Objawy krowa dużo lezy gdy wstaje to jest przegięta ku gorze  ,ma niska temperaturę . Z czasem nie wstaje , nie chce pic wody . Je prawie normalnie ale robi mało kału. Weterynarz był podał wapno,glukozę ,drożdże i nic nie pomaga . Jest to drugi przypadek jednej trzeba było zrobić obuj z konieczności. Proszę o pomoc 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.