ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

mds212    2133

to nie lepiej wysiac suchy pare dni przed terminem planowanej nastepnej tury? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Po ostatnich suchych latach i nierównych wschodach wolę pobawić się w namaczanie. Te 400kg które rocznie sadze to nie jest jakoś dużo z tym roboty. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomasz nie przetłumaczysz takiemu oczywistej oczywistości. na sadzarce czy ręcznie mokry czy suchy tak samo pójdzie gorzej już siewnikiem siać bo może robić ciapę

To zdaje się ta sama osoba co miała dużo do powiedzenia jak pytałem w grudniu o przełożenia sadzarki do bobu a jak przyszło co do czego to żadnej konkretnej wiedzy

11 godzin temu, kellyq napisał:

Panowie co ile sadzicie kolejne rzuty? Ja ostatni mam że lada dzień się wykluje na powierzchnię to było by ok jakby kolejny rzut podadzić już? W zeszłym roku mi się to trochę połączyły rzuty a za chiny nie mogę sobie przypomnąć kiedy sadziłem.

 

daj mu wyjść na powierzchnię. za tydzień możesz spokojnie sadzić

zawsze jest problem w rozdzieleniem pierwszego marcowego i kwietniowego zwłaszcza jak kwiecień ziemny dlatego musi się pokazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Zalezy jaki chce odstęp między zbiorami, mi zależy na tym żeby mieć co 4 dni zbiór, a sadze w praktyce co około 7, zazwyczaj pomiędzy 1 a 2 mam 8-9 dni a potem się to zagęszcza. Aktualnie mam tak, że pierwszy rzut dziś lub jutro wyjdzie z ziemi, drugi rzut zaczyna generować pęd w górę, trzeci ma około 1-2 cm korzenia a 4 dzisiaj będę siał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja takich krótkich przerw nie robię bo przynajmniej pierwszy chcę 2-3 tygodnie  zbierać dlatego 2 sadze w ostatnie dni kwietnia a następne co 2 tygodnie

2,3,4 to przynajmniej 1,5 i więcej tyg zbieram. detaluje to i  więcej czasu potrzebuje. u mnie to taka zabawa na 3/4 wakacji 😁

 

tak piszesz o tych cm to u mnie coś podobnego mam pod agrowłókniną i normalnie co praktycznie agrowłóknina nie daje istotnego przyspieszenia.

u mnie ostatni będzie za więcej niż miesiąc.

 

w tym roku na pierwszym dawałem rosafert 5-12-24 to praktycznie jak odgrzebiesz to nadal bywają granule nie rozpuszczone. to nie jest tylko mój wymysł że rosafert się słabo rozpuszcza w niedzielę byłem u takiego gościa co handluje nawozami 100kg od mnie i ten sam problem, klienci tak samo skarżą si też na jego rozpuszczalność

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Ja to robię tak, żeby w 2, max 3 tygodnie to potem zebrać :) ja na rozpuszczalność rosafertu nie narzekam, prawda, ten 5-12-24 trochę dłużej się rozpuszcza, ale ten 12-12-18 to tyle samo czasu co hydro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Czymś tak, ale tu wolę tego nie pisać, mogę tylko powiedzieć że jeszcze parę lat temu było dozwolone i wykorzystuje zapasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5
Dnia 20.04.2021 o 08:00, racyl napisał:

ja takich krótkich przerw nie robię bo przynajmniej pierwszy chcę 2-3 tygodnie  zbierać dlatego 2 sadze w ostatnie dni kwietnia a następne co 2 tygodnie

2,3,4 to przynajmniej 1,5 i więcej tyg zbieram. detaluje to i  więcej czasu potrzebuje. u mnie to taka zabawa na 3/4 wakacji 😁

 

tak piszesz o tych cm to u mnie coś podobnego mam pod agrowłókniną i normalnie co praktycznie agrowłóknina nie daje istotnego przyspieszenia.

u mnie ostatni będzie za więcej niż miesiąc.

 

w tym roku na pierwszym dawałem rosafert 5-12-24 to praktycznie jak odgrzebiesz to nadal bywają granule nie rozpuszczone. to nie jest tylko mój wymysł że rosafert się słabo rozpuszcza w niedzielę byłem u takiego gościa co handluje nawozami 100kg od mnie i ten sam problem, klienci tak samo skarżą si też na jego rozpuszczalność

ultre 8 polecam na wczesne nasadzenia. Dużo fosforu na początek. Tzn spróbować sobie można kawałek tak i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
Dnia 20.04.2021 o 07:03, racyl napisał:

Tomasz nie przetłumaczysz takiemu oczywistej oczywistości. na sadzarce czy ręcznie mokry czy suchy tak samo pójdzie gorzej już siewnikiem siać bo może robić ciapę

To zdaje się ta sama osoba co miała dużo do powiedzenia jak pytałem w grudniu o przełożenia sadzarki do bobu a jak przyszło co do czego to żadnej konkretnej wiedzy

 

daj mu wyjść na powierzchnię. za tydzień możesz spokojnie sadzić

zawsze jest problem w rozdzieleniem pierwszego marcowego i kwietniowego zwłaszcza jak kwiecień ziemny dlatego musi się pokazać

Chcesz powiedzieć że moczonego bobu sadzarka automatyczna pobierze tyle samo co suchego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz miseczki na łańcuchu to tym bardziej nie będzie brało po dwa ziarna

może tu wyskoczysz z mtz 😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Widzicie jakąś różnicę względem poprzedniego roku, niby zimno itd. ale bób z pod włókniny taki sam jak rok temu, może z jeden liść mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie przykryty na części pola, tez agrowłóknina to jakoś nie jest tak za***isty jak się spodziewałem.

A ten nie przykryty to sporo jest do tyłu względem poprzedniego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
17 godzin temu, racyl napisał:

masz miseczki na łańcuchu to tym bardziej nie będzie brało po dwa ziarna

może tu wyskoczysz z mtz 😂

Ale ty pitolisz 😆 mowa była o tym że suchy i mokry według twojej teorii wszech czasów idzie w sadzarce tak samo co jest kompletną bzdurą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Na pewno suchy i mokry nie będzie szedł tak samo w sadzarce, choćby z tego powodu, że mokry jak nasiąknie to te ziarno rośnie prawie dwukrotnie.

Znajmomy sadzi mokry i suchy automatyczną, to mówił mi że suchego wychodzi mu 220kg/ha, a mokrego(ważonego przed namaczaniem) około 170-180kg.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co zamiast 200kg zasadzi ci 300kg 😂 no wyjdzie tyle bo przecież wody sie nasienie napiło,

Można namoczyć ziarnka, rozłożyć na przewianie i nic się nie będzie kleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Na pewno suchy i mokry nie będzie szedł tak samo w sadzarce, choćby z tego powodu, że mokry jak nasiąknie to te ziarno rośnie prawie dwukrotnie.

Znajmomy sadzi mokry i suchy automatyczną, to mówił mi że suchego wychodzi mu 220kg/ha, a mokrego(ważonego przed namaczaniem) około 170-180kg.

O tym cały czas mówię ale nie wszyscy rozumieją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

8 minut temu, karol19920 napisał:

Ale ty pitolisz 😆 mowa była o tym że suchy i mokry według twojej teorii wszech czasów idzie w sadzarce tak samo co jest kompletną bzdurą. 

 

chyba kolego nigdy nie sadziłeś zaprawianych ziemniaków taśmówką że  wydają ci się pewne rzeczy nie realne.

wolałbym jeździć wolniej i sadzić namoczony niż zpaierdalać jak głupek i suchym sadzić o tej porze. z resztą z wcześnymi jest podobnie

 

1 minutę temu, karol19920 napisał:

O tym cały czas mówię ale nie wszyscy rozumieją 

a z czego to wynika jak nie z tego że suchego łapie po 2 ziarnka a z mokrego tylko po jednym.

co tu jest nie do zrozumienia ? jaka w tym teoria ?

ja np wolę gęściej sadzić ale nie po 2-3 ziarnka na kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty nigdy w życiu moczonym bobem nie sadziłeś 😄 nie wiem czemu taki ci przeszkadza moczony bób jak tylko są same korzyści w postaci równomiernych wschodów a przede wszystkim kiełkowania na większym poziomie. Akurat wiosny w ostatnich latach nie są z ilością dużej ilości opadów  a Ty piszesz że jak posadzi sie parę dni wcześniej to wyjdzie na to samo a tak nie ma

Inna sprawa gdy nasiona bóbu są świeże z poprzedniego to one łatwiej szybciej łapią wilgoć a co innego gdy bób ma 2-3lata. takie boby są normalnie sprzedawane paczkach w sklepach. zdarzają się że nasiona w tych paczkach są wymieszane starsze z młodszymi a te stare już wolniej kiełkują i potrzebują znacznie wiecej wilgoci.

 

zaprawiony ziemniak czy bób moczony tak samo są mokre i rozumiem że w tym masz problem że będzie się sklejał i nie będą go łapały miseczki na łańcuchach.

sadzarka łańcuchowa z góry ustalone na niej odległości miseczek, dobrane przełożenie tak aby bób spadał co określoną odległość w rządku. zależność jest tylko taka ile tych nasion na miseczkach jest pobranych i czy nie ma pustych

 

Widzę że boli cię różnica w zużyciu nasion pomiędzy namoczonym a suchym ale tu nie ma dziwnych nie do zrozumienia rzeczy, jeśli druga osoba jeździ na sadzarce i widzi co te miseczki pobierają to doskonale to zrozumie i nie będzie wypisywała że ktoś jakieś dziwne teorie tworzy

 

Jak się nie zgadzasz to wytłumacz skąd ta różnica w sadzeniu między moczonym a suchym

 

2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Na pewno suchy i mokry nie będzie szedł tak samo w sadzarce, choćby z tego powodu, że mokry jak nasiąknie to te ziarno rośnie prawie dwukrotnie.

Znajmomy sadzi mokry i suchy automatyczną, to mówił mi że suchego wychodzi mu 220kg/ha, a mokrego(ważonego przed namaczaniem) około 170-180kg.

jest większy i miseczki biorą po jednym ziarnie lub istnieje też taka możliwość że miseczki są małe i ziarno spada i są ślepaki .

tu innych możliwości nie ma 😁

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Rozmowia się z Tobą jak z Rumunem na targu. Ty swoje, on swoje. Weź poczytaj co mówiłem tylko tak ze zrozumieniem i to co ty napisałeś. Kupy się to nie trzyma nie mówiąc o sensie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chłopie zanim zaczniesz kogoś wyzywać rusz trochę głową i chociaż podejmij kulturalną dyskusję

zaczęło się od tego

 

Dnia 24.04.2021 o 22:14, karol19920 napisał:

Chcesz powiedzieć że moczonego bobu sadzarka automatyczna pobierze tyle samo co suchego? 

 

6 godzin temu, karol19920 napisał:

Ale ty pitolisz 😆 mowa była o tym że suchy i mokry według twojej teorii wszech czasów idzie w sadzarce tak samo co jest kompletną bzdurą. 

 

 

Jaka zaraz teoria po prostu ja sadzę powoli i u mnie jeździ osoba na sadzarce i bób pobierany jest pojedyńczo i dlatego wychodzi tyle samo

Dla ciebie bzdurą a nawet nie umiałeś podjąć dyskusji i wyjaśnić dlaczego mniej idzie Ci moczonego 😂

 

 

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I gdzie tu dziwne teorie ?😂

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

myślicie że mokry rok nie sprzyja robakowi w strąkach bobu czy nie ma na to wpływu?

15 godzin temu, racyl napisał:

 

 

co sie śmiejesz dzbanie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo od d*py strony podchodzisz do tego tematu

coś w stylu pryskać czy nie pryskać aż zobaczę szkodnika czy wyżarte

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj