ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

gienio007    397

1,5h w połowie stycznia . Wczoraj uprawiłem a jutro będziemy siać 6h bez przykrycia . 

1,5h w połowie stycznia . Wczoraj uprawiłem a jutro będziemy siać 6h bez przykrycia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Moim zdaniem za szybko bo pogoda potrafi płatać figle.  Obym się mylił bo u mnie na wschodzie Mazowsza już pączki puściła borówka czereśnia i orzech włoski 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mf235angol napisał:

Moim zdaniem za szybko bo pogoda potrafi płatać figle.  Obym się mylił bo u mnie na wschodzie Mazowsza już pączki puściła borówka czereśnia i orzech włoski 😞 

Dla bobu mróz to nie problem. Tam gdzie miałem w tamtym roku ładnie samo siewy wschodza😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nic nie zaszkodzi byle tylko dało się uprawić i bób się dął przygrzebać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Jak uprawiałem to nigdzie się gleba do kół nie kleiła , wszystko się pięknie przesypywało i to na 3 klasie gruntu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie jest pierwsza trochę gliniasta to tak jeszcze mokrawo ale może w sobote jak nie będzie padać coś zdziałam.

to nojważniejsze aby się chciało przysypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dziś od samego rana u nas dopadało , ale wczoraj bardzo wiele osób  siało bób do gruntu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U NAS TEŻ  dolało i nici z jutrzejszego sadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Przygoda z bobem rozpoczęta. Zasiane 500mb xd. Grunt III a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj siałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

U mnie mokro i ma jeszcze padać, nie da się jeszcze wjechać żeby jako tako uprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie też. trzeba było nie gapić się i sadzić w mijającym tygodniu .

macie jakąś preferowaną zaprawę do bobu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Dziś, wczorajszy deszcz pogorszył warunki ale o 10 uprawa od 13 siew i w miarę to przeschlo. Z jednej strony ziemia się sypała a na drugim końcu w cieniu ciapa, więc zostanie na wczesne 🥔.  Chciałem uciec przed jutrzejszymi opadami bo u nas zapowiadają ok 15l

Edytowano przez Maro05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ja po obiedzie 3h wsiałem , ale uprawione już było wcześniej . U nas mało kto bób  zaprawia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to gdzie ty mieszkasz że brei nie było po wczorajszym śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Sąsiadem  Szczepanito jestem , powiat Łęczyca .  Fajnie się zasiało .

Parę dni temu w telewizji mówili że we Włoszech truskawki zamiast w marcu już są i bub zamiast w maju to też już jest w  sprzedaży  i to w dużych ilościach . Tam też zimy nie było , tylko 23 stopnie ciepła . Boją się tylko że przy tak przyśpieszonej wegetacji jak przyjdzie niewielka fala przymrozku to uprawy szlak trafi . Na czwartek  idzie właśnie taka fala do - 7 

https://www.weatheronline.pl/weather/maps/forecastmaps?LANG=pl&UP=0&R=0&MORE=1&DAY=4&MAPS=vtn&CONT=euro&LAND=__&ZEIT=202002270600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas na pusto wjechać to by się lepiło po wczorajszym deszczu ze śniegiem a co dopiero żeby bób się zagrzebał

 

o truskawkach słyszałem ale bób aż takie miałby przyspieszenie. krzaków do -5 nic nie trafi ale ciekawe jak ziarna w strąku

czemu nie zaprawiacie bobu ?

a pryskacie od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ciekawe z tym bobem czy ludzie tak długo będą chcieli jeść go

Jak handluje przez całe lato i mam póżny , kiedyś to był naprawdę późny bo we wrześniu to ludzie już mało tego kupowali

truskawki tej powtarzającej w sierpniu już też nie wiele kupują bo nie mają przyzwyczajeń żeby o tej porze kupować

 

ja też zaprawiam, koszt nie wielki. co dajecie na grzyba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Na grzyba to to co na strączkowe polecane .   Naprawdę ciekawy rok się zapowiada i to ze wszystkim . Sady już pąki otwierają i teraz wystarczy -4 i po zbiorach a minusy raczej jeszcze na pewno będą . Zapowiadają  się ogromne straty w całej Europie w bardzo wielu płodach . Kiedyś Szczepanito miał późny  bób  z pięknymi strąkami , przyszedł przymrozek -4 i ziarno zrobiło się czarne . 

Teraz  sprawdzałem , to o 5 rano dziś nawet na Krecie był przymrozek  -3 i to podawane na dwóch metrach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

właśnie polecanego na strączkowe to masz obecnie topsin i gwarant i nic nie ma więcej. no może jakiś mankozeb jeszcze

 

stosował ktoś bandur na od chwastu ?

 

nie ma strat to i nie ma ceny na płody. wystarczy popatrzeć ile jest oferowanych nasion czy to na olx czy sklepach gdzie w poprzednim sezonie już o tej porze w sklepach nic nie było.

europa to nas mało dotyczy bo my w  tym przedziale czasowym nie sprzedajemy bobu czy truskawek

cena była dobra w poprzednim sezonie  to ludzie więcej posadzą i jeśli to wszystko  się uda to bób może być i po 2 zł

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ale z Włoch strąki  bobu do Polski  przyjeżdżały i tu były łupane i na Broniszach jako pierwsze były sprzedawane  .  U nas też każdy więcej  w tym roku  sieje i portkami robi czy aby sezon pietruszkowy  nam w bób nie wtargnął . 

Ja bandurem w tym roku ten pierwszy opryskałem i to zalecaną 3l dawką i się stracham  czy nie zaszkodzi mu to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj