News
ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Szczepanitoo    199

U mnie 7 marca siany bez przykrycia zaczyna się pojawiać. Rozsada pięknie rośnie. @damian55 to tak jak myślałem, masz te od czosnku. Drugi komplet zrobić z tych mniejszych i będzie super. Wiadomo, wszystko zależy jakie ziarno, ale ogólnie jest ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

radian123    12

Pytanie do doseiadczonych plantatorów bobu. Czy wiecie co dolega tej rozsadzie? dodam ze jest ona sadzona dwa tygodnie temu, zrobilo sie to tylko na odmianie bizon, na figaro nie oraz od sadzenia nie bylo ani kropli deszczu...

20190406_184434.jpeg

damian55    5

Ja doświadczony nie jestem, ale dodam że u mnie już deszczownia chodziła ponieważ w centralnej polsce jest bardzo sucho i nie pamietam w sumie kiedy padało.

radian123    12

tez raczej stawiam na brak wody, ale myslalem ze moze byc tez cos n nawożeniem lub opryskami nie tak.

damian55    5

Teraz już raczej większość osób ma posadzony, ale na przyszłość chciałbym spytać co sądzicie o moczeniu nasion 6-12h przed sadzeniem w wodzie żeby nabrzmiały?

racyl    1777
4 minuty temu, damian55 napisał:

A nie ma przeciwsakazań żeby pryskać po wsadzeniu stompem od razu?

nawet wskazane . ale jak sucho jak teraz to szkoda oprysku

damian55    5

A sadzac Bizona w połowie kwietnia, na kiedy w przybliżeniu przypadnie termin zbioru? Oczywiście wiem że to zależy od warunków atmosferycznych i innych czynników, ale tak mniej więcej.

kellyq    53

Kiedy powinno się odkrywać z pod włókniny bober bo mam wrażenie że mu ciasno się robi?

Szczepanitoo    199

Pokroić można talerzowką 😂 Ja w czasie kwitnienia niczym nie pryskam. Niby jest corum czyli bentazon, ale jak kwitnie to ja wiem. Niech się mądrzejsi wypowiedzą

damian55    5

Jaka przyczyna może być tych żółtych liści. Odmiana Bachus sadzona z nasion. Woda była lana ostatnio w sobotę. Dzień po sadzeniu stomp. Kilka dni temu były przymrozki.

57602724_1543216965810408_4601462020577951744_n.jpg

Edytowano przez damian55
literówka

kellyq    53

Też mi się trafiają takie roślinki ale dosłownie kilka, wydaje mi się że to od stompu, musiał dolecieć głębiej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj