ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

kellyq    229
19 minut temu, racyl napisał:

no to ile ci zrobią za tą godzinę ?

Trochę zerwą, trochę fajek pokopcą. Materiał jaki jest taki jest i trzeba z tym żyć albo z bobu zrezygnować. Ale ponoć maszynę jedna duża bobowa firma trzaska to se chłopy kupią za ponad sto kafli nie wiem czy brutto czy netto. Obsieją bobu x10 areał i będą kasiore robić 😁

racyl    1319

Była stawka od zebranego  worka strąków takiego po zbożu 50kg . Ciekaw jestem ile zbiorą przez tą godzinę i jakiej wielkości worek

Maszyny to nigdy nie będzie idealnej żeby potem nie przebierać.

racyl    1319

No to nie jest jakaś wielka bo czereśnie zazwyczaj są w 15kg.

Ile wam wyjdzie kilogramów  z tej skrzynki wyłuskanego nasiona ?

Tomasz0611    5637

Z palety 32 skrzynek robi się od 70 do 90 kg wyłuskanego nasiona w zależności od odmiany i dojrzałości ;) Czyli około 2,5-3kg gotowego nasiona z skrzynki "15kg".

Warmiak    24

Jakie macie ekologiczne sposoby na mszycę buraczaną w bobie. Pryskałem mieszanką woda+ ocet+ kilka kropli płynu do naczyń ale nie zdało egzaminu.

• Haha 1

racyl    1319
4 godziny temu, Warmiak napisał:

Jakie macie ekologiczne sposoby na mszycę buraczaną w bobie. Pryskałem mieszanką woda+ ocet+ kilka kropli płynu do naczyń ale nie zdało egzaminu.

Idziesz dajesz księdzu i on rzuca zaklecie to mszyca przez 2 lata się nie pojawi 😄

teraz to tylko mospilan

zenek12345    0

Witam,mam problem z wałkami do łuskania są twarde , nie chcą wciągać strączków,wieksza szczelina nie pomaga,gdzie mogę oddać do gumowania po sezonie? Pozdrawiam 

racyl    1319

bób powininny wciągać nawet wałki stalowe czy z samego nawet naciągniętego węża gumowego

karol19920    70
Dnia 24.06.2023 o 12:35, racyl napisał:

Idziesz dajesz księdzu i on rzuca zaklecie to mszyca przez 2 lata się nie pojawi 😄

teraz to tylko mospilan

Taa mospilan na mszyce. To już lepsza woda święcona.

racyl    1319
1 godzinę temu, karol19920 napisał:

Taa mospilan na mszyce. To już lepsza woda święcona.

Legalnie dozwolony jest tylko mospilan a reszta nie wiadomo czego się czepic

Tomasz0611    5637

Ci co wiedzą to wiedzą... A inni lepiej żeby nie wiedzieli bo nikt nie skorzysta z tego importu ...

kellyq    229

Dobra jednak to podlewanie robi robotę, zerwałem ten bober i wyszło w przeliczeniu na hektar 8,1t mokrego. Tylko był zrywany jak już odchodziły od niego te takie zielone dzynksy 😜 ale jeszcze nie był żółty. Tylko że się opóźnia zbiór taki minus i zachwaszczenie wtórne większe. 

To dopiero teraz. No to by ci się zgadzało po cenie dzisiejszej czyli 10zl? A tydzień półtora wcześniej czyli około 16zl . Co w przeliczeniu wychodzi lepiej? Mniejszy w cenie  wyższej  bez rozkładania składania i lania czy duży  i więcej kg i worków w cenie niższej ? Jak umiesz liczyć podziel się tą informacją?a ile darmowej wody jeszcze wylales mniej więcej policz . Mogę podpowiedzieć  odnośnie wody ze napewno okolo50tys. L wylales

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj