ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Kamil92K    5
Dnia 18.06.2021 o 16:02, mds212 napisał:

Może ma hektar pod folia xd

35 arów było w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Sprzedaje ktoś na Elizówce? Wiadomo jaka cena? W agrobiznesie potaniał sporo ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

Na Broniszach jak byłem z truskawką to po 10-12 za kg był już, ale to 2 dni temu było.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radian123 napisał:

Targpiast 10zl/kg

A jest miejsce jakieś na sprzedaż? Słyszałem że lipa a zaczynam we wtorek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

U mnie po ostatniej burzy boberek dostał trochę w d... Grad go sponiewierał, gdzie trafiło w strąka od strony szwu tam gdzie jest mało tego gąbczastego miąszu strąka to już zaczyna się robić zbolały, w poniedziałek pierwsze rwanie. O dziwo reszcie gdzie bober mniejszy to bardzo po nim nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

Łodz na teraz 5-6 cenią, a słabi sprzedają po 4 :) wiedziałem, że ten rok da po d*pie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

U was tez taka slaba wydajnosc?

Jak w tantym roku pisal;emz e mam 8t to nikt nie wierzyl na forum a w tym roku slabe 4,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Bo ludzie tyle samo szykują tylko poprostu naraz pola zrywaja. Więc szybciej im się bób skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Panowie a co by się stało jak bym bób w fazie pełnego kwitnienia ( strąków nie ma jeszcze ) potraktował fusilade forte po tych deszczach rośnie trawica jak wściekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5
Dnia 3.07.2021 o 20:17, mf235angol napisał:

Panowie a co by się stało jak bym bób w fazie pełnego kwitnienia ( strąków nie ma jeszcze ) potraktował fusilade forte po tych deszczach rośnie trawica jak wściekła.

ja na 1 liscienne kropie normalnie jesli są strączki czy kwitnie i nic sie mu nie dzieje. Tzn wiadomo że zawsze to odczuje ale wiekszej różnicy w plonie nie ma. Na perz daje lablador 2l na ha  a jak jakies tam trawsko rosnie to 1l wystarczy. Mozna też agil ale dlużej będzie paliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Kamil92K napisał:

ja na 1 liscienne kropie normalnie jesli są strączki czy kwitnie i nic sie mu nie dzieje. Tzn wiadomo że zawsze to odczuje ale wiekszej różnicy w plonie nie ma. Na perz daje lablador 2l na ha  a jak jakies tam trawsko rosnie to 1l wystarczy. Mozna też agil ale dlużej będzie paliło.

 krop cokolwiek jak kwitnie od jednego liścia a ludzie będą zdrowsi jak będą to jedli 😂

takich rzeczy się po prostu nie robi !

 

Idiotów nie brakuje, na lubelskiej elizówce sprzedają po 4-5zł/kg 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597
2 godziny temu, racyl napisał:

 😂

Idiotów nie brakuje, na lubelskiej elizówce sprzedają po 4-5zł/kg 😂

Prawo popytu i podaży, u mnie w okolicy jest o dużo więcej nasadzeń co rok temu, trzeba jakoś ten rok przejechać i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Nieprawda że po 4 na elizówce, jeden gagatek zepsuł wszystko bo po 3,5 puścił. Potem to już poleciało. Spokolnie szło by 6 utrzymać tylko nie trzeba spuszczać tylko cierpliwie czekać. Nad ranem brali już wszystko aby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

To ciekawe skąd biorą bob z lubelszczyzny łapki które po 5.5 sprzedają na Broniszach ;) Muszą gdzieś po 4 kupować skoro po 5.5 popychają. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Nieprawda że po 4 na elizówce, jeden gagatek zepsuł wszystko bo po 3,5 puścił. Potem to już poleciało. Spokolnie szło by 6 utrzymać tylko nie trzeba spuszczać tylko cierpliwie czekać. Nad ranem brali już wszystko aby było.

jak byłaby nie prawda to na targu nie byłby po 6zł

wystarczyło że kupiło to paru handlarzy i sprzedawało go potem na targu po 5 i 6zł. praktycznie w większości miejsc na targu był po 6zł wiec kto ci teraz zapłaci 6zł na giełdzie. dno dopiero się zaczyna w piątek to i za 2,5zł będą oddawać 😂 a jak nie w tym to w następnym tygodniu  i za 2zł oddadzą bo to też dla nich piniądz !!!!! 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

debilizmu nigdzie nie brakuje 😂 sprzedać za 4zł/kg  to gorsze niż porzeczkę zbierać kombajnem, mniej się narobić i oddać za groszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to akurat ceny to nie psują skoczki bo ci zazwyczaj nie wiele mają i szybko się wyprzedają a ci co mają dużo towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj