ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Hmm tam wyżej zdjęcie najładniejszego. Ale plonu to chyba nie będzie za wielkiego ja to nie widzę tych strąków czy to się będzie zawiązywać jeszcze nie wiem. W jednym miejscu wybujany dopiero zaczyna zawiązywać. Będzie tak że sąsiad co w lutym wsadził ziarkoi przykrył bizona zrówna się z sadzonka. Dłużej pod włóknina przytrzymał  do połowy maja i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kellyq napisał:

Tyle bobu już dowieźli że tak poleciała cena?

Byłeś na elizowce? Może za pół kg

Edytowano przez Mareksnopkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

To prawda targpiast 6 zl za woreczek 0,5kg.. panowie o co tutaj chodzi u mnie dopiero sam początek rozsady spod agrowlokniny i idzie taniej jak rok temu, gdzie nawozy, paliwo, srodki, robocizna wszystko drozsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

tak samo jest z ziemniakiem, truskawką. ceny albo takie jak w poprzednim roku albo niższe o tej samej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5
14 godzin temu, radian123 napisał:

To prawda targpiast 6 zl za woreczek 0,5kg.. panowie o co tutaj chodzi u mnie dopiero sam początek rozsady spod agrowlokniny i idzie taniej jak rok temu, gdzie nawozy, paliwo, srodki, robocizna wszystko drozsze..

chodzi o to że ludzie pobrali maszyny na programy. Swój bób z włóknin skończyłem wczoraj. Wczoraj też kupiłem pierwszy raz od ludzi co zaczeli agrowłókniny wzieli automat na program maja 6ha bobu. Takich osób jest naprawdę dużo. 14 zł/kg w woreczkach 0,5 płaciłem. Na rybitwach dało się kupić bób po 12-13 zł  wywoławczo 15 nawet do 18 ale to 18 to chyba tylko na kg ktoś sprzedawał.

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak szykujcie bób do sprzedaży? To znaczy co po wyłuskaniu? Płukanie w zimnej wodzie, leķkie suszenie i pakowanie wilgotnego do woreczków? I jakie wymiary muszą mieć woreczki żeby mieściło się 0,5kg i 1kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Targpiast 8 zl kg. Do sianego bez przykrycia u mnie jeszcze ponad tydzień. Pytanie czy będzie sens to łuskać, jak dalej tak pięknie będzie się cena utrzymywać. Dziś robię rozsade bez przykrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radian123 napisał:

Targpiast 8 zl kg. Do sianego bez przykrycia u mnie jeszcze ponad tydzień. Pytanie czy będzie sens to łuskać, jak dalej tak pięknie będzie się cena utrzymywać. Dziś robię rozsade bez przykrycia

Szybko doszła rozsada  nie przykrywaną ja drugi raz przebieram sadzonkę przykrywaną i wciąż małe strączki. Na elizowce wszystkie grube ryby ruszyły...z bobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kellyq napisał:

W sobotę po 18 opyliłem, daj znać po ile jest jak będziesz

Doje.... Grubo dziś .14zl skaczylem. Niby 16ale jak mówiłem to brali od innych a prawdy dowiesz się jak  usłyszysz  gdzieś z boku. Już jest pozamiatane. Nawala tego towaru z Wawy i bądź mądry. Do wyboru do koloru dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

zaraz będzięta  po 3zł oddawać 😂

za 14zł i jeszcze biadolą że mało im 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, racyl napisał:

zaraz będzięta  po 3zł oddawać 😂

za 14zł i jeszcze biadolą że mało im 😄

A i wy też bedzieta oddawać. Przyjdzie czas i po trójce. Zawsze można talerze zucic . Rynek zadzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Ja nie mam posadzone do zesrania i więcej żeby po 3- oddawać 😂

Dnia 14.06.2022 o 09:49, Kamil92K napisał:

chodzi o to że ludzie pobrali maszyny na programy. Swój bób z włóknin skończyłem wczoraj. Wczoraj też kupiłem pierwszy raz od ludzi co zaczeli agrowłókniny wzieli automat na program maja 6ha bobu. Takich osób jest naprawdę dużo. 14 zł/kg w woreczkach 0,5 płaciłem. Na rybitwach dało się kupić bób po 12-13 zł  wywoławczo 15 nawet do 18 ale to 18 to chyba tylko na kg ktoś sprzedawał.

 

I to jest prawda dlaczego ten bób tak szybko tanieje i będzie za grosze 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj