ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Tomasz0611    5597

Hmmmm, mam duże szafki więc ... trochę się tam zmieściło ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jedyny dozwolony środek jaki pozostał na strączkowe to mospilan

I weź tu bądź w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Oj w polach pustka , dopiero co wróciłem z okolic Racylka bo aż za Jarosławiem byłem  i tak naprawdę to tylko w naszym  rejonie i na zachodzie coś ktoś wetknął . W czwartek mój ozimy bób  TVP przyjeżdża nagrywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, gienio007 napisał:

Oj w polach pustka , dopiero co wróciłem z okolic Racylka bo aż za Jarosławiem byłem  i tak naprawdę to tylko w naszym  rejonie i na zachodzie coś ktoś wetknął . W czwartek mój ozimy bób  TVP przyjeżdża nagrywać 

 

jarosław to 150km od mnie. to żadna moja okolica. Ja mieszkam w lubelskim 6km przed lublinem jadąc od Twojej strony.

zależy gdzie jakie są pokłady ziemi. gdzieś na górkach z lżejszą ziemią to i lepiej przesycha a na glinie już tak nie pogonisz.

sam wczoraj ruszyłem broną pole pod bób to po części sucho a na części lepi się. może coś w tym tygodniu posadzę .

 

kto ma sadzić bób i ma suche pole to już pewnie zasadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597

Ja tam czekam, a może już bym wjechał, ale to dlatego, że na lipcowy zbiór szykuje, więc nie mam co wcześnie siać. Pod koniec marca pewnie zacznę coś robić w temacie bobu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi tak samo wyjdzie na koniec czerwca.

u mnie to i do 15 lipca jest truskawka późna malwina, też mi się nie uśmiecha wcześniej no ale muszę jakoś ogarnąć żeby chociaż trochę zgarnąć tej początkowej wyższej ceny

zawsze pierwszy rzut jak się tylko wejdzie w pole, następny koniec kwietnia, kolejny połowa maja no i końcówka maja

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Mi się udało w sobotę wsadzić pierwszy rzut, jutro prysnę i przykrywam. @gienio007 pochwal się gdzie dokładnie można będzie obejrzeć.

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Od Jarosławia wracaliśmy przez Lublin by do Mińska  Mazowieckiego dolecieć .   Kupiłem myjkę od owoców miękkich do mojego bobu i  człek od którego ją kupiłem ma sporą mroźnie , pokazywał nam puste magazyny  i sam wróży wyrywanie owoców miękkich w tym sezonie . Nigdy tak wcześnie    nie miał takich pustek .  Z Agroexpresu mają  w naszym rejonie pierwsze nasadzenia i siewy nagrywać .  

W Sobotę byłem zaś za Wartą  po siewnik do zboża z podsiewaczem nawozu , to tam masa traktorów   było masa w polu .  Może uda mi się do czwartku ten siewnik   pod bób zmodyfikować , bo tylko rurki muszę na grubsze  i trzy w jedną przerobić , to na nagranie bym go zabrał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

u nas z tego co widze to wcale wiecej bobu nie będzie wręcz przeciwnie bym powiedział że ludzie się na ogórka gruntowego nastawiaja bardziej niż na bób, w polu mało co ciągników.

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I będzieta potem oddawać po 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

U mnie na okolicy wprost przeciwnie, nie słyszeli nigdy o czymś takim jak bób na zielone nasiona. Za to jakiś boom się zrobił na szparagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5597
35 minut temu, gienio007 napisał:

Oj Łęczyca tez w tym roku sporo więcej sieje . 

W takim razie módlmy się o suszę, to może nie będzie źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

jak już będzie :) kto sadzi bob lata to i bedzie sadzil dalej. A jesli ktos wskoczy pierwszy raz na cene po 3 zł to się zrazi bo się nawet kosztów nie odbije. U nas bobu raczej nikt nie zwiększa, część zrezygnowało, plaga będzie u nas za to ogórka gruntowego bo nie ma osoby która by nie sadziła :D

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kamil92K napisał:

jak już będzie :) kto sadzi bob lata to i bedzie sadzil dalej. A jesli ktos wskoczy pierwszy raz na cene po 3 zł to się zrazi bo się nawet kosztów nie odbije. U nas bobu raczej nikt nie zwiększa, część zrezygnowało, plaga będzie u nas za to ogórka gruntowego bo nie ma osoby która by nie sadziła :D

jakiej szerokości włóknina pod ogórka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5
18 godzin temu, racyl napisał:

jakiej szerokości włóknina pod ogórka ?

ja przenosze po bobie, cześc mam 9 metrowych i kilka 6.  p21 polskie

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj