ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5596

Też mam Goldmasza, tą z stołem wibracyjnym, to robota fajnie idzie, wystarczy z grubsza rozsunąć strąki i resztę już stół wibracyjny załatwi, jak maszyna by szła non stop to spokojnie ponad 200 kg/h można zrobić. Straty max 5% tak jak kolega wyżej mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Ponawiam pytanie, czy ktoś z Was sprzeda nasiona bizona po 15zł/ 1kg, czy też nie, bo czekacie, aż będzie 20zł, to szanuję. Poprawka racyl bizona nie sadzi, bo nie poważa, ale ten magik nasiona niby bizona może detaluje😎

Detalista i pierwszy sort producentów bobu to racyl, ktoś z Was pisał, abym 15 razy napisał, że od racyla za darmo nic nie chce, a na pewno uprażonych na słońcu zielonych nasion bobu przerobionych na 1 raz po centrali i to bizona, którego niby nie sadzi, niby😎😎😎😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no nie sadzę bizona, niby skąd mam ci wziąść jakiekolwiek nasiona jak nic na sucho nie zostawiłem. tylko wyschnięte odpady mam i to może ze 30kg tego tylko

sam już kupiłem ze sklepu 60kg topa na przyszły sezon po 100zł/5kg

już nawet na olx ogłaszają się po 12zł także będzie do wyboru do koloru

 

Racyl to z tego co wiem nigdy nie ogłaszał na jakimkolwiek forum że chcę sprzedawać nasiona bobu 😂😂😂

 

zielonego mam jeszcze na 3-4 razy i koniec sezonu

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja mam goldmasza :D wydaje mi się że walki za miękkie sa bo trochę uszkadza ale napewno zależy to też od odmiany jaka się luska, i chyba muszę pobawić się regulacjami... Poki co mam przerwę między walkami ok 1mm i górne taśmy dociskajace na maxa miękkie i na maxa w stronę wałków luskajacych. Dodam jeszcze że fajnie jakby to wszystko ciut szybciej chodziło ale ogólnie też jestem zadowolony 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

jakieś  opinie na temat tej  łuskarki??       ktoś użytkuję to ?    spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Adek123rolnik napisał:

I ja mam goldmasza :D wydaje mi się że walki za miękkie sa bo trochę uszkadza ale napewno zależy to też od odmiany jaka się luska, i chyba muszę pobawić się regulacjami... Poki co mam przerwę między walkami ok 1mm i górne taśmy dociskajace na maxa miękkie i na maxa w stronę wałków luskajacych. Dodam jeszcze że fajnie jakby to wszystko ciut szybciej chodziło ale ogólnie też jestem zadowolony 😉

 

bo nie miałeś twardych to tak mówisz.  twarde bardziej uszkadzają niż miękkie. z takich jeszcze bardziej miękkich to sie robi łuskarki do jasia tyczkowego czy fasoli na zielono

większość z nas przerabiała zapewne węża naciągniętego na wałki to może o tym coś powiedzieć co to znaczą twarde wałki

 

być może ten sprzęt za***iście łuska i ma super wydajność tylko zawsze i tak potem człowiek musi  ręcznie odbierać  uszkodzone i śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I kolejna kampania bobowa zakończona wczoraj

zapowiadało się nie ciekawie po wiosennej suszy we wczesnych nasadzeniach ale w późniejszych plon niczemu sobie

dziwny ten rok, nigdy bym nie pomyślał że cena nie spadnie poniżej 8zł w detalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5596

A wróżyłeś , że po 3zł będzie :)

U mnie sezon jak najbardziej na plus, plon średni 7,7t/ha, cena w hurcie średnio mi wyszła 7,5kg także nie jest źle :) Oby za rok nie było tragedii, jak ludzie nasadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku  było mnóstwo nasion u plantatorów i kto chciał to mógł i po 10zł albo i miej całkiem dobrego nasienia kupić. wydawało się że nasadzą bez umiaru

Poprzednie 2 lata też była susza tylko że już podczas zbiorów i cena leciała w dół aż ludziom powysychało to wtedy zaczeła rosnąć a w tym roku sytuacja była zupełnie jak dotąd nie spotykana bo suszyło z samej wiosny i załatwiło plony wczesnych nasadzeń tak że te wczesne boby tak szybko nie potaniały. późniejsze potem deszcz od maja regularnie podlewał do lipca

 

nie wiem czy sie za rok ta minimalna cena się utrzyma

Ja ani nie zwiększam ani nie zmniejszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

my jeszcze z 4t mamy , chłopaki na Bronisze teraz co któryś dzień po 700kg wożą . 12 zeta tak realnie można dostać , ale zejście już nie takie jak miesiąc temu . 700 kg kilka godzin trzeba dzielić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Gienio nie masz problemu z czekoladową i innymi chorobami w tak późnym bobie? My skonczylismy 2 tygodnie temu i ostatni rzut to była masakra. 50% trzeba było odrzucić. Od grzyba pryskany był 2 razy Amistarem i Topsinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Jest jeszcze do rwania na polu . Problem jest jak ze wszystkim ale tragedii nie ma . Wczoraj na Bronkach byliśmy sami z bobem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

ja mam u siebie goldmasza i wałki po 2 sezonach zmienione na mniejszą średnicę i twardsze. Ktoś chętny to mogę pomierzyć, zamawiane były gdzieś przez olx. Różnica ogromna dużo mniej pociętych i nie szczypie jak na tych miekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu w Wrocławiu był bob na targipiast po 16 zł za kg i w godzinę poszło z 300kg. Stałem obok z fasola żółta. Pytałem gościa bob sadzony po ziemniakach wczesnych w czerwcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Jaki byście polecali poplon albo mieszankę poplonową pod bób na przyoranie? Myślałem o rzodkwi oleistej albo może słonecznik, co wy na to? Gleby średnie 3 klasy, zero obornika, na przemian zboża , rzepak i bób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Wczoraj chodziłem po polu po bobie zabranym na nasiona  suche by sprawdzić czy nie za mokro na wjazd opryskiwaczem z Randapem , a tu krzaki z strączkami . Raczej zostawię to pole  i niech na wariata strąki tworzy , na nowy rok może z młodym wystartuje ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamil92K jakbyś mogl to pomierz te walki, chyba też zmienię w swojej maszynie. Ile płaciłes za nie? Mógłbyś podać jakiś namiar na producenta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Słyszał ktoś coś o tym że są odmiany bobu wrażliwe na corum? Jak wam w tym roku wyszło z tym specyfikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj