ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gienio007    397
Dnia 13.07.2020 o 15:22, racyl napisał:

nie ośmieszaj się z tymi 10% wchodów. jakby tak było to nawet u siebie bym nie sadził

jak jest dobrze wysuszony to nawet się nie poznasz który to

 

wschody na poziomie 10% to drogi kolego są po dosuszaniu randapem na plantacjach typowo nasiennych lub na przemysł np gryki, rzepaku, bobu itp

przed sezonem 2019 były braki nasion w spójni bo partia takich nasion była dosuszona randapem i kiełkowania nie było a potem występowały braki nasion rambosa

sam kupowałem w tym roku po 12 i 13zł na ten sezon

 

powtarzam ci raz jeszcze, ja nie jestem jakimś super wielkim producentem bobu, sadzę do 1ha co roku i sprzedaje przez 6 dni w tygodniu na targu od 70-130kg

mam to podzielone na działki po 0,25ha i mi to starcza aby wypchnąć na targu. nie stoję z samym bobem. mam truskawki, ziemniaki, zieleninę, ogórki

nic mi nie zostaje z detalu, jak jednego dnia nie sprzedam to drugiego to co zostało sprzedam złotówkę taniej i sprzedaję na bieżąco

 

nie chcę na nasienie zostawiać ani nawet specjalnie obsiewać kolejne działki bo nie ma mi kto tego potem wymłócić a przecież ręcznie nie będę zbierał i potem łuskał

z resztą pomyśl sam po co mam w tym momencie zostawiać na nasienie jak sprzedaję po 8zł (a widać że bób zaraz podskoczy ) jak 1kg wagi suchego to więcej niŻ 2kg zielonego

 

do zielonego mam łuskarkę taśmową z dodatkowymi taśmami sortujacą i wynoszocą do tego zbyt to po co mam na nasienie zostawiać

To mnie się tak liczy że wszystko wiedzący Racyl w swym całym życiu wyprodukuje i sprzeda tyle bobu co ja w tydzień . Nasiona do siewu z zielonego bobu to trzeba w ilości 2t/ h wysiać , chyba że już żółty się  za zielony handluje , to wtedy  tak .   Śmiech na sali z tym siewem zielonego bobu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Racyl mi też mówił że jak bób po pas to plonu nie będzie, a mi wychodzi ponad 8t/ha zielonego ziarna :) i to w nie polecanym rozstawie 65cm :) podobno tylko ten w rozstawie 40cm dobrze plonuje :)
Oczywiście po pas był jak kwitł, teraz ma około 140-160 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Tomasz i gienio 100% z Wami się zgadzam. Racyl skoro tak twierdzisz, to kupuj zielony z robakiem za poł ceny, susz na strychu i kasuj później po 20zł/ kg. Biznes and biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Racyl mi też mówił że jak bób po pas to plonu nie będzie, a mi wychodzi ponad 8t/ha zielonego ziarna :) i to w nie polecanym rozstawie 65cm :) podobno tylko ten w rozstawie 40cm dobrze plonuje :)
Oczywiście po pas był jak kwitł, teraz ma około 140-160 cm.

gdzie konkretnie napisałem że jak bób wysoki to nie ma plonu ? konkretny cytat a nie wycieranie się kimś

sam lubie wysokie boby przynajmniej metrowe

 

ciekawe rzeczy z plonem, u 90% producentów bób nie plonuje i przez to mamy ceny wysokie w tym roku a u tego bez zmian 😂 już nawet pomijając rozstawy, lanie wody widać z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, gienio007 napisał:

To mnie się tak liczy że wszystko wiedzący Racyl w swym całym życiu wyprodukuje i sprzeda tyle bobu co ja w tydzień . Nasiona do siewu z zielonego bobu to trzeba w ilości 2t/ h wysiać , chyba że już żółty się  za zielony handluje , to wtedy  tak .   Śmiech na sali z tym siewem zielonego bobu . 

żółty ?😂 kiedy on ma pożółknąć jak co dzień się nowy łuska. niczego się nie przechowuje ani nie chłodzi. prosto z pola do łuskania i na rynek

już kiedyś napisałeś że bób w strąkach może i miesiąc leżeleć schłodzony tylko że taki bób potem wygląda jak wygląda i każdy może sobie zobaczyć ten bób w marketach czy to lidlu, biedronce, eleclercu co ten towar ma wspólnego ze świeżością

gdzie jak gdzie ale na targu nie ma głupich klientów że wszystko kupią jak w marketach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

Agent, będzie prawdopodobnie do sprzedania automat 400kg/h    za ok 25-30 tys jeżeli szukasz czegoś na wyższe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
racyl napisał:

3 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Racyl mi też mówił że jak bób po pas to plonu nie będzie, a mi wychodzi ponad 8t/ha zielonego ziarna :) i to w nie polecanym rozstawie 65cm :) podobno tylko ten w rozstawie 40cm dobrze plonuje :)
Oczywiście po pas był jak kwitł, teraz ma około 140-160 cm.

gdzie konkretnie napisałem że jak bób wysoki to nie ma plonu ? konkretny cytat a nie wycieranie się kimś

sam lubie wysokie boby przynajmniej metrowe

 

ciekawe rzeczy z plonem, u 90% producentów bób nie plonuje i przez to mamy ceny wysokie w tym roku a u tego bez zmian 😂 już nawet pomijając rozstawy, lanie wody widać z daleka

Chcesz przyjedz zobacz, moge podać adres na pw to zobaczysz sobie na żywo. 8.3 t/ha wychodzi mi bobu, późniejsze siewy już tak dobrze nie będa ale wygląda że poniżej 6.5 t z ha nie zejdę. Ale zresztą racyl i tak wie lepiej :) on ma najlepszy bób :)


Do tej pory zebrałem 0.5ha i 4170kg sprzedałem, po co miałbym kłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem ci jedno gdyby większość miała plony na takim poziomie to bób nie kosztowałby tyle w połowie lipca co w tym roku.

takiej sytuacji na przełomie lipca nie pamiętam. nie ma suszy a cena na zadawalającym poziomie

 

skoro tak twierdzisz to tak jest. sprzeczamy się o odległości a najważniejsze i tak na jakiej on ziemi rośnie i co ma dane

 

 

na marginesie nie wspominałem o 40 cm tylko 45 i nie mam jakiegoś zajebistego bobu takiego jakbym chciał a chociażby plonował katalogowo 

czym więcej dbam, nawozu daję to oddalam sie od plonu co kiedyś osiagałem

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Rybitwy 6.5- 7, Katowice 7. Tomasz 100% racji, Racyl wie najlepiej i innych producentów bobu mających inne zdanie obraża taki kulturalny detalista, dla klientów milusi, a konkurencję eliminować chce w zarodku, jak nasz j.....ś Tomasz jaki rozstaw, jaka odmiana, ile wysadziłes nasion bobu na ha i jakie nawożenie, ochrona na grzyba ile razy i czym jeśli można wiedziec. Racyl i tak nas zruga😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Z wysokiego bobu lepiej się rwie, ale dla Racyla nie ma to znaczenia, ja uprawiam bób od sekundy, a racyl od poczęcia już był specem szczególnoe w produkcji materiału siewnego z odpadu zielonego bobu😎a ja się dziwie, że oryginalny materiał jest gorszy od mojego, jak nie ma ceny zielony bób i na giełdzie się nie sprzeda to suszą, sprzedaja nasiona jako rok po centrali i dopiero zamiast 9 ton z ha jest 2😎biznes and biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Nawet w tym roku na rybitwach zielony bób z robakiem za 2.5zł/ kg można było kupić, wysuszą i sprzedają magiki jako rok po centali za 18zł/ kg, jakby nie było 3 krotne przebicie😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Bronisze wczoraj jak byłem to wywoławcza 7-8. Tak było między 17 a 18, a co później to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Agent007 napisał:

Z wysokiego bobu lepiej się rwie, ale dla Racyla nie ma to znaczenia, ja uprawiam bób od sekundy, a racyl od poczęcia już był specem szczególnoe w produkcji materiału siewnego z odpadu zielonego bobu😎a ja się dziwie, że oryginalny materiał jest gorszy od mojego, jak nie ma ceny zielony bób i na giełdzie się nie sprzeda to suszą, sprzedaja nasiona jako rok po centrali i dopiero zamiast 9 ton z ha jest 2😎biznes and biznes

 

czy ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem ?

wyrażnie kilkukrotnie pisałem że osobiście lubię wysokie odmiany bo są łatwiejsze i lepsze dla kręgosłupa przy zbieraniu

 

chłopie jakim specem ? to co mam wyrzucać to zasuszam a tego jest malutko , starcza może na 4-5 rządki i to wszystko więc nie wiem w czym masz problem

w poprzednim roku kupiłem tak jak pisałem ze sklepu 3/4 uprawy i jakiegoś plonu 9ton nie było

 

kto normalny dałby ci tyle samo za bób siewny z dziurkami co za normalny😂 no proszę cie jak już piszesz to pisz z sensem a nie potem ludzie maja ubaw

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil92K    5

W tym roku pod uprawę lepszy jest szerszy rozstaw przecież widzicie ile jest wody nie rozumiem po co się droczyć :)  z ziarna 45 rozstaw na jednym polu przeliczając na ha wyszło mi 6t bizona, teraz kończymy bachusa i będzie około 7t/ha. Wnioski proste :) Dragona nie chce znać nie rozumiem po co to ktoś poleca. Chyba że ziarno trefne było.

Edytowano przez Kamil92K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to trzeba porównywać dwie takie same odmiany.

nie wszędzie u każdego te same odległości dadzą te same efekty. to co u jednego idealnie się sprawdza u innego nie będzie nic dawało

u mnie popatrzeć tam gdzie bób z jakiś powodów jest rzadki to nic nie zmieniają duże odległości w ilości i wielkości strąków

miałem kiedyś przez kilka lat dragona i jakoś tragedii nie było , twardy do łupania

jankiel biały to jest dopiero drobnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

@racyl skończyłem właśnie pierwszą kwaterę o powierzchni 0,66 ha, plon wyszedł 5860 kg, co daje  8,775 t/ha. Przepraszam, że kłamałem co do plonu pisząc, że mam 8t/ha.

Myślę, że przekroczyłbym próg 9t/ha gdybym nie zostawił dróg przejazdowych pod deszczownię :)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja w piątek ostatni zryw i poszło. Z 18ar nadarłem koło 400kg wychodzi ponad 2tony z ha. Gdyby nie detalowa cena to bylbym na zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma plonów w tym roku i dlatego są ceny wysokie

ja miałem 3 różne odmiany na 0,25ha to plon deko ponad 1t . jakby się było zdecydować tylko na topa to byłoby więcej

następnego to i tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

forum agrofoto.pl wszystko przyjmie 😄 nawet i 15t/ha 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Drugi zryw mam na myśli siany 10.04, a prawie 9 ton było z siewu 25.03. Jeszcze mam siew 17.04 ale to pod koniec tygodnia wejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj