ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

grzeglat    6

Wtorek bronisze sprzedane 320kg  po 6.4 czwartek 300 kg po 6.5 piątek 280 kg po 7zł(z 20 arów czyli plon 4.5t /ha nie licząc odpadów odm.  Bachus) Wszystko sprzedawane przed godz. 15.  więc nie wiem jak bywało później. Ładny towar zawsze się sprzeda w dobrych pieniądzach a jak niektórzy nawiozą albo robaczywego albo drobnego to i cena musi być niższa z automatu. Nastepny rzut od poniedziałku. grube nasiono bedzie ale niestety po przerwaniu kontrolnym ok 15% robaczka się trafia(sporo odrzutu niestety bedzie lecz ja nie uwazam sprzedawać takiego towaru) lecz to niestety przez pogode bo nie szło wiechac w pole przez opady(czerwiec 380mm) naszczęście grzybówki udało się zrobić i ani askochutozy ani rdzy nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jeżeli dla Racyla 8zł w detalu do dobra cena to jesteśmy z 2 różnych światów. Sam pisze Racyl, że topbob po tygodniu niehandlowy towar, tydzień na zerwanie, łuskanie, detal po 8zł, jak ktoś lubi po 20h na dobe zajmować się bobem i wychwalać detal po 8zł to uprawę ktoś dotuje😎nieco mniej ma market na detalu bez uprawy😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Wszystko zależy co znaczy słowo detal dla jednego jest to 20kg dziennie a sam znam gościa co potrafi sprzedać do 250kg dziennie na kg bo ma dobry punkt i stałych "wiernych" klientów. a więc te 20 kg po daj Boże 2zł zarobku nie robi wrażenia ale te 200 kg po te 2 zł to już ładna dniówka . A poza tym detalowanie to też nie łatwy kawałek chleba i nie dla każdego.Nie lubię tego by komuś zaglądać do kieszeni każdy robi jak uważa i za ile uważa choć to czasem pociąga konsekwencje w postaci spaku ceny na rynku jednego dnia to mamy wolny kraj. A na marginesie dziś w lidlu opakowanie 0.5 kg 9.90 a towar już dobrze przestały lecz ludzie brali nawet i po 3 torebki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527
A w hurcie 7 8 za kg, to ładna przebitkę ma Lidl, ale może to i dobrze to hurt tak nie poleci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Agent007 napisał:

Jeżeli dla Racyla 8zł w detalu do dobra cena to jesteśmy z 2 różnych światów. Sam pisze Racyl, że topbob po tygodniu niehandlowy towar, tydzień na zerwanie, łuskanie, detal po 8zł, jak ktoś lubi po 20h na dobe zajmować się bobem i wychwalać detal po 8zł to uprawę ktoś dotuje😎nieco mniej ma market na detalu bez uprawy😎

 

każdy ci powie że dobra cena 8zł w detalu i oby co roku było takie minimum

To że plon jest kiepski, czy nasiona drogie to klienta końcowego to nie interesuje. dla niego możesz i nasienie kupować po 40zł a nawozy po 4tys za tonę płacić

 

Nie wiem z jakiego jesteś swiata ale wygląda na to jakbyś pierwszy rok zabrał sie za uprawę bobu i nie widział cen minimalnych w detalu po 3zł 4zł, 5zł w poprzednich latach

Taka jest specyfika tej odmiany top, to może ja na nią mam wpływ 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Skoro wychwalacie, że lidl i inne markety mają większą przebitkę na 1 tonie bobu, niż producent bobu ma czystego zysku za sprzedaż 10 ton to pogratulować inteligencji i tylko pozazdrościć, że macie sponsorów dotujących uprawę bobu. Futboll ma sponsorów i widzę, że bób też. Od jakiej ceny obstawiacie 1kg nasion bobu na jesieni,markety suchymi nasionami bobu nie handlują, jakby tak było to w takim lidlu 25zl/ 1kg jak nic😎

 

Racyl dalej wszystko wiesz najlepiej!! Za uprawę bobu zabrałem się sekunde temu!!! 4 lata temu pamiętam plac w rybitwach w połowie lipca i cenę 1.8zł za 1kg, sam miałem wtedy 350kg i poszło do utylizacji, Racyl nie cwaniakuj tak!! Opłacalność uprawy dla mnie to średnie ceny sprzedaży z 5 lat, a minimum z 3, a nie z 1 roku 8, a z innego 3. Jaką cenę prognozujesz za nasiona, bo miesiąc temu gość poszukiwał nasion na przyszły sezon twierdząc, że teraz kupi po 7zł/ 1kg, a zimą będą drogie. 10zł/1kg prognozujecie, czy więcej, skoro nie ma wysokich plonów z ha w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ten rok ma niezła cenę. Ja na moje 6 albo 7lat uprawy to w tym i ubiegłym roku zobaczyłem jakieś pieniądze. 1 razu po 300kg i giełda. Sprzedawało się po 4 lub 3.5zł w 5 osób robiliśmy czlowiek był młodszy jakiś bardziej chytry i się biegało po polu rodzina pomogła i kasy było . Pamiętam zrobiłem 1raz w strunowych bo się nie znałem to mi handlarz powiedział ze w takim nikt nie kupi a każdy mijał mnie to my worki na Elizówce kupiliśmy i 300kg przeżucaliśmy tyle że 2 kolegów było z ciekawości to z nudów poszło. Cały dzień pracy 100km w jedną i na czysto z 800zł zostało może i kasa była inna. Bób czysty spalinowym na plecach go pryskałem gorąco to w koszulce jak zawiało opryskiem to po 20a pryskania 2 dni do tyłu się chodziło. Potem podobnie tylko mniej błędów się robiło. Teraz tylko detal. Może i dobrze że wszystko nie zawiązało bo bym miał sraczkę że się nie sprzeda. Zrobie 30kg bobu po 10 urwe z 2a 150kg ogórka trochę cukrówki i cukini i mam tyle samo ci z giełdy kilka lat temu tyle żę mniej się urobie nie trzeba brygady ludzi. Zaraz szparagówka i qq cukrowa jak bób skończę i jakoś się kręci. Z 20a bobu za rok 15a 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 godziny temu, Agent007 napisał:

Racyl dalej wszystko wiesz najlepiej!! Za uprawę bobu zabrałem się sekunde temu!!! 4 lata temu pamiętam plac w rybitwach w połowie lipca i cenę 1.8zł za 1kg, sam miałem wtedy 350kg i poszło do utylizacji, Racyl nie cwaniakuj tak!! Opłacalność uprawy dla mnie to średnie ceny sprzedaży z 5 lat, a minimum z 3, a nie z 1 roku 8, a z innego 3. Jaką cenę prognozujesz za nasiona, bo miesiąc temu gość poszukiwał nasion na przyszły sezon twierdząc, że teraz kupi po 7zł/ 1kg, a zimą będą drogie. 10zł/1kg prognozujecie, czy więcej, skoro nie ma wysokich plonów z ha w tym roku?

 

 

 

 

 

jakbym miał sprzedawać po 2-3zł to wolałbym to przywieść do domu i wysuszyć na folii na nasienie a nie żebrać o 2 czy 3 zł na giełdzie

widzisz jak Ty kompletnie nic nie wiesz o uprawie nawet nie sprzedany bób zmarnowałeś to o czym tu chłopie mowa

 

Jak te obecne ceny minimalne są kiepskie to twoja pazerność nie zna granic

 

jeśli twoim zdaniem 10zł to drogo za nasiona 😂😂 brak słów

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

pryska ktoś z Was późny bób na zapylanie?jakby komuś z Was znudziła się po sezonie bobowym łuskarka to ....

 

Racyl skoro dalej cwaniakujesz w sprawie uprawy i sprzedajesz nasiona bobu suszone z tego coś nie sprzedał w detalu na nowogrodzkiej to informuję, że siła kiełkowania tego szajsu jest zbyt mała i dziw, że klientom nie zabulileś jeszcze odszkodowania za nasiona o małej sile kiełkowania. Majtki możesz sobie wysuszyć, a nie zielony bób!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mała ?😂 😂jeszcze ze 20 lat musisz posadzić bób to może się czegoś nauczysz bo na razie to ziarna nawet nie umiesz dosuszyć

 

co roku odpady poplamione czy to z kropkami suszę a potem jakiś kawałeczek się tym sadzi. niczym sie nie różni ten bób od innego

w poprzednim roku siałem połowę figaro z suszonych odpadów a połowa była rambosa z paczek ze sklepu to lepszy był figaro niż rambos

nie sprzedaję ziarna !,  sam co roku kupuję bo mam za mało. nic nie zostawiam na ziarno po za tym co nie zdążę zebrać

 

 

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ten zielony to różnie kiełkuje raz miałem pasek ze strąkowcem i ztalerzowałem zielsko i potem kupa odbiła. Ale nie próbowałem tak robić. A ile nasiona usychają z normalnej wagi? Sam co rok kupuje w tym sezonie po 16zł za ładny czysty bez dziurek bób płaciłem i z 15kg bym sobie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zostaje 1/3 masy zielonego

te strąki co nawet przeoczysz na polu potem zaorzesz czy talerzówką przejdziesz to potem wszystko schodzi

 

jak jest ciepła pogoda i upały i jak w poprzednich latach to z wysuszeniem zielonego nie ma problemu

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Po 16zł aż płaciłeś za 1kg nasion? Z pewnego źródła brałeś, czy od takich magików, co zielony co sie na nowogrodzkiej nie sprzedał zasuszaja i sprzedaja. 16 tyś za tonę ktoś zapłaci i wschody 10%. Odszkodowania takie magiki jakby zapłacili raz to racyl by nie cwaniakował, jak nasiona bobu do siewu się produkuje. Wielki producent bobu z niego, tak, jak Wielki jest nasz Wódz. Racyl sprzedaj mi 10 kg tych niby nasion to Cię nauczę uprawy nasion bobu😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Agent007 napisał:

Po 16zł aż płaciłeś za 1kg nasion? Z pewnego źródła brałeś, czy od takich magików, co zielony co sie na nowogrodzkiej nie sprzedał zasuszaja i sprzedaja. 16 tyś za tonę ktoś zapłaci i wschody 10%. Odszkodowania takie magiki jakby zapłacili raz to racyl by nie cwaniakował, jak nasiona bobu do siewu się produkuje. Wielki producent bobu z niego, tak, jak Wielki jest nasz Wódz. Racyl sprzedaj mi 10 kg tych niby nasion to Cię nauczę uprawy nasion bobu😎

nie ośmieszaj się z tymi 10% wchodów. jakby tak było to nawet u siebie bym nie sadził

jak jest dobrze wysuszony to nawet się nie poznasz który to

 

wschody na poziomie 10% to drogi kolego są po dosuszaniu randapem na plantacjach typowo nasiennych lub na przemysł np gryki, rzepaku, bobu itp

przed sezonem 2019 były braki nasion w spójni bo partia takich nasion była dosuszona randapem i kiełkowania nie było a potem występowały braki nasion rambosa

sam kupowałem w tym roku po 12 i 13zł na ten sezon

 

powtarzam ci raz jeszcze, ja nie jestem jakimś super wielkim producentem bobu, sadzę do 1ha co roku i sprzedaje przez 6 dni w tygodniu na targu od 70-130kg

mam to podzielone na działki po 0,25ha i mi to starcza aby wypchnąć na targu. nie stoję z samym bobem. mam truskawki, ziemniaki, zieleninę, ogórki

nic mi nie zostaje z detalu, jak jednego dnia nie sprzedam to drugiego to co zostało sprzedam złotówkę taniej i sprzedaję na bieżąco

 

nie chcę na nasienie zostawiać ani nawet specjalnie obsiewać kolejne działki bo nie ma mi kto tego potem wymłócić a przecież ręcznie nie będę zbierał i potem łuskał

z resztą pomyśl sam po co mam w tym momencie zostawiać na nasienie jak sprzedaję po 8zł (a widać że bób zaraz podskoczy ) jak 1kg wagi suchego to więcej niŻ 2kg zielonego

 

do zielonego mam łuskarkę taśmową z dodatkowymi taśmami sortujacą i wynoszocą do tego zbyt to po co mam na nasienie zostawiać

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ten po 16 biorę z pewnego źródla bo chłopak robi typowo na nasiona całe lato go plewia pryskaja a jak młucą to tego nie wiem . Co roku pewny odmian ma sporo nigdy się nie przejechałem w ubieglych latach był tańszy zaczynałem brać ok 10zł. Raz przyjanuszowałem z olx kupiłem z polski z 2 miejsc ale już nie pamiętam to prawie każdy był ugryziony. Gazowałem ziarka w dursbanie bo po namoczeniu wylazl strąkowiec i mimo pryskania raz w tygodniu na przemian środkami w końskich dawkach to pół hektara było zawalone robakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

W tym roku zanosi się, że poniżej 15zł za 1kg nasion od rolnika nie kupi do sadzenia. W naszych stronach łupią nawet tacy, co się zarzekali, że na suche nasiona sadzą, a łupią na zielono. Dodatkowo z wczesnych bobów małe plony z ha. Nasiona zapowiadają się droższe niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Racyl piszesz, że" widać, że cena bobu podskoczy",po ile według Ciebie będzie ten sierpniowy? Piszesz o zieleninie, koprem do ogórków też detalujesz? Po ile sprzedajesz, drożej kilo niż bób, czy tyle samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze cena bobu spada do jakiegoś minimum a potem wzrasta. trudno przewidzieć ile to będzie w sierpniu

teraz byle złotówka więcej to już mam np 100zł więcej w jednym dniu. tego tak nie przewidzisz kiedy ile

w poprzednim roku też nie uwierzyłbym że będę w detalu w sierpniu sprzedawał pod koniec sezonu po 15 a potem 17zł

np taką truskawkę w jednym tygodniu sprzedawałem po 8zł , przyszedł piątek i po 9, sobota już 10zł i tak od ponad tygodnia jest po 10zł. więcej to w tym roku nikt za nią nie da.

z bobem nie wiadomo co będzie.

 

nasiona to jest pewne będą drogie, w poprzednim sezonie 3/4 to miałem obsadzonym rambosem ze sklepu to płaciłem po 16zł /kg.

w tym roku to koszt sklepowych 20-21zł i tak pewnie zostanie

 

tak siałem koper na zielono co tydzień regularnie od wiosny do jesieni. u nas jeden i drugi sprzedajemy na pęczki wiązki. tak samo natkę pietruszki

co do kopru to w naszym rejonie to jest cholernie trudny temat w tym roku. począwszy od tego na zielono do tego do ogórków. nawet samosiejki ludziom nie poschodziły. na zielono też są problemy bo to nie rośnie albo usycha

ogórek siany w gruncie też a to nie wschodził a to nie chcę rosnąć. nie na darmo teraz na rynku jest po 6-7zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak śmiałeś się z tego że napisałem że top bób zbiera się tydzień i jest przejrzały a dla mnie producenta sprzedawcy detalisty to jest ważne bo z takiego jednego zasiewu 25ar potrzębuje sprzedawać bób przed 2tygodnie. w tym roku i tak nie ma upałów to zazwyczaj w przypadku pierwszej partii udało się sprzedawac nawet i 3 tygodnie

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Z koprem do ogórka może być w tym roku interes. U mnie po kolei znajomym na ogrodach koper mszyca zjadła na rynkach też ludzie mówią że im koper poskręcało i się skulił i przepadł. Ja swój zapobiegawczo kropiłem i jest. Mam może z poł ara nasianego to zawsze z niego na paliwo albo flaszke chleba można zarobić a robota przy nim praktycznie żadna. Niżej zdjęcia korzenia bobu. Czy to są brodawki ? W soi szczepie ale nigdy nie miałem a bób sam by zawiązał

20200713_180402.jpg

Edytowano przez aezakmi666
Dodanie zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj